TJ Velké Hamry B - FK Stráž 2 : 3 (1:2)

Vytvořeno 11.10.2017 16:50:30 | Poslední změna 25.10.2017 09:41:03
Výsledková krize z posledních týdnů je snad zažehnána.Po přesvědčivé domácí výhře s Krásnou Studánkou jsme tentokrát přivezli 3 veledůležité body z půdy Velkých Hamrů po výhře 2:3. Na umělce v jabloneckých Břízkách jsme odehráli zatím nejzodpovědnější a nejpovedenější utkání podzimu, jež bylo z naší strany navíc orámováno některými, po dlouhé době zajímavými, individuálními výkony.Navíc příkladná týmová hra všech aktérů zaslouží pochvalu!
Od úvodního hvizdu se hrálo napínavé utkání.Oba týmy se nebály útočit, a tak byla k vidění spousta šancí.První zahrozili domácí v 5.min, ale Lahůlek včasným vyběhnutím zlikvidoval rodící se šanci.Poté se v 8.min po dlouhém autu Brože dostal k zakončení Skalický, ale jeho hlavičku bravurně na brankové čáře likvidoval Blahna.V 11.min se za obranou ocitl v šanci Cerman, ale pohotové zakončení levačkou mu nesedlo ideálně.V 18.min pronikl z úhlu domácí hráč do vápna, ale jeho střela těsně minula naši branku.Ve 24.min jsme nepohlídali centr domácích do vápna a na zadní tyči zakončoval hlavou Žitka – 1:0.Naše odpověď přišla naštěstí velmi záhy.Ve 31.min se po trestném kopu Špiváka dostal k odraženému míči Skalický a pohotově dopravil míč do domácí branky – 1:1.Ve 33.min se po přesném pasu Cermana řítil sám na brankáře Hanoušek.Zkušeně si položil gólmana, ale míč směřující do odkryté branky vykopl na brankové čáře vracející se hráč domácích! Ve 34.min Hanoušek chytře přeloboval domácí obranu na Cermana, a ten neomylně podél vyběhnuvšího Blahny otočil skóre v náš prospěch 1:2!
Ve druhé půli jsme postupem času zápas začali herně ovládat.Při našich útočných výpadech jsme však tradičně pálili i ty nejvyloženější šance.V 58.min vyslal Hanoušek přesným pase za obranu do gólové šance Brože, jež s velkým přehledem zvýšil naše vedení – 1:3.V 62.min opět sólo Hanouška na Blahnu a opakování situace z první půle, tedy klička brankáři a míč putující do odkryté branky vykopává na čáře domácí obránce! V těchto momentech jsme na hřišti dominovali a zdálo se, že postupně přidáme další branky a zápas v klidu dohrajeme.V 70.min však zasáhla vyšší moc.Po běžném souboji Sedláčka s Kozlem domácí hráč utrpěl těžké zranění kolene, a tak se zápas do příjezdu sanitky na 20 minut přerušil.Vynucená pauza prospěla více domácím.Ti hned v 72.min po centru ze strany a hlavičce Vencbauera snížili – 2:3.Po vstřelené brance hamerským narostla křídla a chvíli nás přišpendlili k vápnu. V 78.min si připravil klíčový zákrok Lahůlek, když včasným vyběhnutím zlikvidoval tutovku domácích.V 82.min jsme vyrazili do brejku, ale střela Hanouška po přihrávce Moravčíka jen těsně minula domácí svatyni!V 85.min pláchl po křídle Biedermann a připravil stoprocentní tutovku Brožovi, toho však bravurně vychytal Blahna! Ve zbytku zápasu už jsme domácím kromě několika střel ze střední vzdálenosti nic nedovolili a utkání zaslouženě dovedli k první venkovní výhře.

Branky: 24. Žitka, 72. Vencbauer – 31. Skalický, 34. Cerman, 58. Brož

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll ml., Poláček – Sedláček, Moravčík R., Špivák, Skalický(62.Biedermann), Brož – Hanoušek, Cerman