FK Stráž - VTJ Rapid Liberec 4 : 2 (2:1)

Vytvořeno 28.05.2018 21:06:17 | Poslední změna 05.06.2018 10:42:56
Po dvou soutěžních porážkách jsme se domácím divákům předvedli opět ve vítězném světle.K zasloužené výhře 4:2 nad odevzdanými libereckými vojáky nám k tomu stačil sotva průměrný výkon.
Hosté z Liberce k nám přijeli bez trenéra pouze v 11 hráčích a za cíl měli zřejmě zápas "nějak odehrát".Tomu také odpovídal průběh prvního poločasu.Hosté bránili v hlubokém bloku s náznakem snahy o brejky, ale jejich snaha byla dost naivní.My jsme začali zostra a už ve 2.min se měnilo skóre.Po přesném pasu Mitáče vnikl prvním dotykem do vápna Brož a ideálně našel před brankou Cermana – 1:0.Dál jsme pokračovali v náporu a po pěkných kombinacích se dostávali do dalších šancí. V 15.min jsme doslova vyťukali hostující obranu, ale Špivák v tutovce nepřehodil ležícího brankáře.Ve 20.min se nám povedla pohledná křídelní akce, a centr Poláčka přetavil ve druhou branku opět Cerman – 2:0.Zlomené hosty jsme doslova drtili, ale další gólové šance jsme trestuhodně pálili. Ve 27.min se sám na malém vápně ocitl Cerman, ale v čisté gólovce vysoko přestřelil.Ve 42.min se hosté po ojedinělé akci na naší polovině dostali ke standartní situaci, při které se nejlépe ve vápně zorientoval Andrš a překvapivě snížil – 2:1.
Ve druhém poločase hosté vycítili naši zranitelnost a zvýšili aktivitu.Naštěstí hned ve 48.min po centru Sedláčka potrestal chybující obranu Brož a opět jsme odskočili na dvě branky – 3:1.V 53.min si připravil důležitý zákrok Tulis, jež včasným vyběhnutím zlikvidoval šanci hostí.V 56.min si na kolmici Sedláčka naběhl Cerman, a už se zdálo, že zakončení prováhal.Po zaseknutí míče však ideálně vybídl nabíhajícího Biedermanna k zakončení, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:1.Zápas se poté v průměrném tempu dohrával. V 76.min sice snížil Böhm, ale byla to jen kosmetická korekce.Hosté na víc neměli, a my jsme v úmorném vedru zápas až do závěrečného hvizdu kontrolovali.

Branky: 2. a 20.Cerman, 48.Brož, 56.Biedermann – 42. Andrš, 76. Böhm

Sestava: Tulis – Košťál, Roll, Mitáč, Poláček – Biedermann(57.Hanoušek), Špivák, Sedláček, Brož(89.Szabo) – Věchet, Cerman, připraven Bíro