FK Stráž - TJ Jiskra Mimoň 3 : 2 (2:2)

Vytvořeno 20.08.2018 12:33:09 | Poslední změna 31.08.2018 13:40:39
Po nepovedeném výkonu v Doubí jsme se potřebovali chytit v domácím prostředí s nováčkem soutěže z Mimoně a naplno bodovat.To se nám nakonec povedlo gólem Věchta v 90.min, i když k výhře 3:2 vedla dlouhá a strastiplná cesta.
Zápasy se sousední Mimoní mají punc velkého derby.Tenhle zápas naplnil vše, co má derby mít.Početnou diváckou kulisu, nasazení, bojovnost, kvalitu, zvraty ve skóre a pro nás navíc závěrečnou vítěznou gólovou tečku.Do zápasu jsme vstoupili aktivně a už ve 4.min orazítkoval Kisty střelou z úhlu tyč! V 6.min na druhé straně Hřeben bodlem vyprášil Lahůlkovi rukavice.V 8.min se ocitl sám za obranou Cerman, ale jeho lob přes vyběhnuvšího Michálka skončil opět na tyči! V 11.min jsme se zaslouženě dočkali.Špivákův roh prodloužil na první tyči Věchet a Kisty zblízka hlavou překonal Michálka – 1:0.Dál jsme měli převahu a zaměstnávali hostující defenzivu.Ve 25.min vnikl z úhlu do vápna Košťál, ale jeho přihrávku poskakující na brankové čáře nikdo do sítě neprotlačil.Ve 32.min na Špivákův trestný kop nejvýše vyskočil Mitáč a hlavou zvýšil naše vedení – 2:0.Pohodlné vedení a převaha nás však uspala a do té doby málo nebezpečný soupeř začal zlobit.Nejprve se ve 35.min dostal do šance Olbrich, ale Lahůlek ho bravurně vychytal.Když ani tyč nastřelená z úhlu Hřebenem ve 42.min nebyla dostatečným varováním, přišel zákonitě trest.Tentýž hráč se v rozmezí 44. a 45.min ocitl dvakrát za naší nedůslednou obranou a s velkým přehledem vyrovnal – 2:2.
Druhý poločas byl bojem o vítěznou branku.Měli jsme trvalý tlak, ale přes dobře pracující defenzivu hostí jsme se dlouho nemohli prosadit.Naši obranu ojediněle, ale o to více nebezpečně větral aktivní Hřeben, kterého musel dvakrát v gólových šancích bravurně vychytat Lahůlek.Naše soustavné dobývání obrany střídaly úseky hry nahoru-dolů.Tento styl však hosty zlomil.Od 60.minuty většina z nich začala „šlapat vodu“ a bylo jen otázkou času, kdy se v obrovských šancích prosadíme.Neúnavný Kisty piloval lajnu a stále zásoboval útočníky nebezpečnými centry.V 76.min v obrovské šanci Sedláček z malého vápna přestřelil odkrytou branku.Po rohu Špiváka v 80.min hlavičkoval Mitáč v gólové pozici těsně nad.V 83.min opět Sedláček po centru Kistyho sám na malém vápně ve 100% ní tutovce poslal míč placírkou těsně vedle!Když hlavní rozhodčí oznámil 1 minutu nastavení a utkání směřovalo k dělbě bodů, vnikl do vápna Kisty a byl nemilosrdně sražen k zemi.Jasný penaltový zákrok rozhodčí Pánek viděl a nařídil pokutový kop.Dramatické rozuzlení zápasu vzal na svá bedra zkušený snajpr Věchet a proměněnou penaltou nám přihrál 3 body – 3:2.

Branky: 11.Kisty, 32.Mitáč, 90.Věchet(p) – 44.a 45.Hřeben

Sestava: Lahůlek – Košťál, Mitáč, Moravčík, Šindelář(56.Věchet T.) – Sedláček, Komárek, Špivák, Kisty – Věchet R.,Cerman, připraven Poláček