FK Stráž - SK VTJ Rapid Liberec 2 : 1 (2:1)

Vytvořeno 03.09.2018 09:13:16 | Poslední změna 10.09.2018 14:55:40
V zápase s libereckým Rapidem jsme potřebovali nutně bodovat.To se nám nakonec povedlo, i když nás to stálo nečekaně spoustu sil.
Úvod zápasu byl z naší strany povedený.Do soupeře, jež je v tabulce zatím bez bodu, jsme se pustili pěkně zhurta a hosté se s pouze bránili.V 8.min přímý kop Věchta mířící do šibenice vyškrábl Paidar zákrokem zápasu na roh! V 10.min hlavičkoval v gólové pozici Věchet nad hostující branku.V 15.min jsme doslova vymotali hostující obranu a přesnou přihrávku Košťála před prázdnou branku zužitkoval nabíhající Věchet – 1:0.Dál jsme pokračovali aktivně a zdálo se, že zápas bude jen otázkou skóre.Ve 24.min se prosmýkl do vápna Sedláček a jeho střelu z nadějné pozice vyrazil Paidar před Věchta, který však dorážku nestihl nasměrovat do branky.Postupem času jsme příliš opojení převahou a šancemi polevili.Soupeř vycítil šanci a začal se stále častěji objevovat před naší brankou.Ve 35.min se zaslouženě dočkal vyrovnání po utěšené střele Stuchlíka z hranice vápna – 1:1.Naše odpověď přišla naštěstí téměř okamžitě.Ve 41.min si centr Sedláčka ideálně zpracoval ve vápně Věchet, pohrál si s obráncem a přesnou střelou k tyči nám vrátil vedení 2:1.
Druhý poločas jsme se soustředili spíše na bránění výsledku a hosté získali opticky převahu.Šancí na obou stranách bylo poskrovnu a utkání se odehrávalo mezi vápny.V 67. min se po brejku dostal do gólovky Kisty, ale jeho zbytečně razantní zakončení před odkrytou brankou skončilo nad.V 83.min vychytal Paidar samostatný únik Kistyho! Neproměněných šancí a nedotažených nebo špatně řešených nadějných brejkových situací jsme v závěru mohli litovat.Nejprve se za naší obranou v 84.min zjevil Kejdana, ale naštěstí ve slibné pozici pálil nad.V 86.min vytáhl fantastickým zákrokem Lahúlek střelu hostí po centru ze strany!Dramatický závěr při dvou standartních situacích hostí jsme naštěstí zvládli a připsali si do tabulky 3 cenné body.

Branky: 15. a 41. Věchet – 35.Stuchlík

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll, Moravčík, Věchet T.(62.Komárek) – Sedláček(72. Biedermann), Mitáč, Špivák, Kisty – Věchet, Cerman