FK Stráž - FK Jiskra Mšeno-Jablonec n.N. 3 : 0 (3:0)

Vytvořeno 04.11.2018 15:54:48 | Poslední změna 12.11.2018 09:46:26
Nejlepší výkon podzimu jsme si schovávali až na zápas s dosud neporaženým lídrem soutěže.Ambiciózní celek ze Mšena u nás opravdu neměl nárok. Poctivým, týmovým a velmi kvalitním výkonem jsme ho sfoukli jako svíčku.Naše zasloužená a pro hosty ještě milosrdná výhra 3:0 naprosto dokumentuje průběh zápasu.
Od úvodních minut jsme diktovali tempo hry a na branku hostí se valil jeden útok za druhým.Už v 5.min musel Polák nadvakrát krotit střílený centr Cermana.V 9.min po opakovaném centru z rohového kopu hlavičkoval Věchet v gólové pozici těsně vedle.Ve 12.min se probil do vápna Cerman a po jeho bombě z úhlu zazvonila tyč hostující branky! V 18.min pěkně individuálně pronikl do vápna Kisty a z úhlu propálil Poláka – 1:0.Ve 22.min vyhrál důrazný Cerman na polovině hřiště souboj pro Biedermanna, a ten své sólo proti Polákovi chladnokrevně přetavil ve druhou branku – 2:0.Ve 27.min se po rohu dostal míč k Věchtovi, ale toho na brankové čáře bravurně vychytal Polák! Hosté se na nic nezmohli a jejich ojedinělé a bezvýznamné návštěvy na naší polovině likvidovala s velikým přehledem hrající obrana.Ve 32.min asi nejnebezpečnější šancí hostí během celého zápasu byla jedovatá střela Brože ze 30 metrů, kterou Lahúlek na poslední chvíli vyškrábl na roh.Ve 39.min pálil z úhlu Košťál, ale jeho střelu pod víko Polák bravurně vyrazil na roh.Ve 41.min se za obranou hostí zjevil agilní Kisty a po střele Biedermanna se míč odrazil k Věchtovi.Ten zkušeně vymotal několik obránců včetně brankáře a do prázdné branky upravil na poločasových 3:0!
Druhý poločas jsme hráli zkušeně a s vědomím třígólového vedení jsme nikam nespěchali.Soustředili jsme se více na obranu, která byla díky týmové práci opravdu nepropustná. Hosté měli územní převahu, ale bez výraznějšího ohrožení naší branky, pouze s několika nepřesnými střelami z uctivé vzdálenosti.Z poctivé defenzivy jsme vyráželi k nebezpečným brejkům, při jejichž kvalitnějším řešení ve finální fázi jsme mohli skóre dále navyšovat.Bohužel se tak nestalo, ale zaslouženou výhru jsme s velikým klidem uhájili.
Po skončeném zápase nás všechny zasáhla šokující zpráva ze Železného Brodu o kolapsu rozhodčího Zdeňka Nádeníka při řízení utkání krajského přeboru.Jeden z nejlepších krajských rozhodčích později v liberecké nemocnici zemřel na následky prasklé aorty.Čest jeho památce!

Branky: 18.Kisty, 22.Biedermann, 41.Věchet

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll, Mitáč, Poláček – Biedermann(57.Brož), Špivák, Sedláček, Věchet, Kisty(70.Komárek) - Cerman