FK Stráž - FK Hejnice 3 : 2 (2:1)

Vytvořeno 23.10.2018 10:19:15 | Poslední změna 01.11.2018 08:34:56
V zápase s Hejnicemi skončila jedna ze dvou parádních sérií, které se v týmu rozjely.Nejlepší střelec soutěže a král hattricků Věchet skóroval v zápase „pouze“ dvakrát, takže pátý hattrick v řadě už nepřidal.Přesto jeho unikátní série zaslouží velký obdiv! Série vítězných zápasů však pokračuje dál a zatím čítá 6 výher v řadě!Na výhru s Hejnicemi jsme se opět pořádně nadřeli.
Už před zápasem jsme řešili veliký rébus, abychom k úvodnímu hvizdu díky četným absencím poskládali celou jedenáctku.Své kopačky musel oprášit i nestor Roll, jež přišel ze svého fotbalového důchodu týmu v nouzi pomoci.Úvod zápasu naznačil, že tabulkové postavení soupeře neodpovídá kvalitě předváděné hry.Hosté hrají sympatický kombinační fotbal a předváděli to po celý zápas.Naše defenziva však pracuje na podzim skvěle, takže jsme hosty pouštěli pouze k vápnu a šance na skórování jsme jim příliš nenabízeli.Úvod jsme však zaspali.Už ve 2.min se hosté dostali do šance, ale slabou střelu z hranice vápna Lahůlek kryl.V 6.min se objevil za naší obranou Dressler a střelou z úhlu propálil Lahůlka – 0:1.Na úvodní branku hostí jsme odpověděli naštěstí velice rychle.Ve 12.min byl u nákopu Mitáče za obranu Věchet dříve než vyběhnuvší brankář Martin a do prázdné branky vyrovnal – 1:1.Podobná situace obou hráčů se opakovala ve 27.min a přesný pas Mitáče zakončil lobem přes Martina svým druhým gólem opět Věchet – 2:1.Hosté dál dobře kombinovali a byli lepší na míči.Jejich herní převaha se však konala pouze ve středu hřiště a útočné akce končily před naším vápnem.Ve 32.min vyslal Kisty z 25 metrů projektil mířící pod břevno, ale Martin ho reflexivně vyrazil na roh.Ve 37.min se k nadějnému přímáku z hranice vápna postavil Věchet, ale těsně minul branku.Ve 44.min si na centr Špiváka naběhl Věchet a hlavou orazítkoval břevno hostující branky!
Do druhého poločasu se naše prázdná lavička naplnila mladšími dorostenci, kteří přijeli ze svého zápasu v Jablonci nad Jizerou.Hosté pokračovali v sympatické kombinační hře, my jsme více bránili a vyráželi k brejkům.V 70. Min se po jednom z nich dostal k zakončení Věchet, ale jeho rána těsně minula šibenici.V 82.min se po pasu Rolla ml. probil přes trojici hráčů Kisty a svůj únik zakončil nechytatelnou bombou podél Martina – 3:1. V 84.min se sám před brankářem ocitl Biedermann, ale své zakončení namířil těsně vedle branky.Už se zdálo, že zápas v klidu dohrajeme, ale hosté z ojedinělé šance po standartní situaci Neumannem snížili – 3:2.Další branku znamenající vyrovnání jsme však nepřipustili a dramatický konec s vypětím všech sil zvládli.

Branky: 12. a 27.Věchet, 82.Kisty – 6.Dressler, 88.Neumann

Sestava: Lahůlek – Věchet T., Roll, Mitáč, Poláček – Biedermann(86.Hladík), Špivák, Sedláček, Věchet, Kisty(89.Jandák) – Roll st.(80.Komárek)