FK Jiskra Mšeno-Jablonec n.N. - FK Stráž 3 : 2 (0:1)

Vytvořeno 12.06.2018 11:22:46 | Poslední změna 20.06.2018 09:37:49
V zápase s jedním z aspirantů na postup do krajského přeboru jsme po solidním výkonu z prvního poločasu neudrželi nadějné vedení a po třech přesných střelách domácích nakonec odjeli s prázdnou po prohře 3:2.
První poločas se hrál v naší režii.Hráli jsme zodpovědně dozadu s nápaditými výpady v ofenzivě.Z naší pohledné hry vyplynulo několik pološancí, ale ujala se pouze jediná.Ve 23.min Biedermann parádně odcentroval ze strany a ve vápně chytře loboval Poláka zakončující Věchet – 0:1.Hosté odpověděli vzápětí, ale rychlý protiútok do otevřené obrany hasil na brankové čáře obětavý Mitáč.Dál jsme pokračovali aktivně a je velká škoda, že se z naší převahy a nadějných akcí v prvním poločase více neurodilo.
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí.My jsme nebyli schopni udržet míč a domácí zvýšenou aktivitou a zpřesněnou hrou začali přebírat otěže zápasu do svých rukou.Po několika pološancích domácí vyrovnali v 55.min přesnou ranou Brože z 20 metrů, která zaplula k tyči Krásného branky – 1:1.V 61.min se povedeným „angličanem“ z hranice vápna prezentoval Váňa a otočil skóre zápasu – 2:1.V 68.min bylo ještě hůře, když se ve skrumáži po rohovém kopu nejlépe zorientoval Brož a další přesnou střelou k tyči z úrovně penalty zvýšil vedení domácích – 3:1. Až po této třináctiminutové studené sprše jsme se probrali a začali ohrožovat domácí branku.Nadějný únik Věchta v 75.min skončil místo přihrávky před odkrytou branku pouze rohovým kopem.V 79.min předvedl své ofenzivní choutky mladý obránce Komárek a jeho povedený průnik do vápna hasili domácí pouze faulem.Rozhodčí Jirák však penaltový zákrok viděl k překvapení všech mimo pokutové území!Z následné standartky se zkoušel po centru prosadit Roll, ale domácí šanci odvrátili na roh.Střela Biedermanna na zadní tyč v 82.min měla gólové parametry, ale Polák ji bravurně vyškrábl na další rohový kop.V 89.min skvěle vybojoval míč ve středu hřiště šestnáctiletý debutant v našem dresu Hladík a rozjel situaci čtyři na dva, kterou po přihrávce Brože gólově zužitkoval Věchet – 3:2.V závěru jsme ještě po sérii rohových kopů sahali po vyrovnání, ale domácí svoji výhru s vypětím všech sil ubránili.

Branky: 55. a 68.Brož, 65.Váňa – 23. a 89. Věchet

Sestava: Krásný – Košťál(77.Szabo), Moravčík, Mitáč, Komárek – Biedermann, Špivák(88.Hladík), Roll, Sedláček, Brož – Věchet