FK Hejnice - FK Stráž 2 : 3 (1:2)

Vytvořeno 24.03.2018 20:13:45 | Poslední změna 08.04.2018 15:16:02
Naši jarní záchranářskou misi jsme odstartovali na půdě Hejnic, tedy týmu, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří. Tentokrát to však byli domácí, kteří v průběhu celého utkání tahali za kratší konec.
K poctivému týmovému výkonu jsme přidali herní kvalitu a zaslouženě si odvezli 3 důležité body za výhru 2:3.
Úvod utkání nás zastihl ve stavu mírné ospalosti a domácí se dostali do dvou šancí, při kterých se zaskvěla naše nová brankářská akvizice Krásný.Postupně jsme hru vyrovnali a začali se více osmělovat.Ve 12.min byl při průniku do vápna faulován Věchet a rozhodčí Jirák bez váhání odpískal pokutový kop.Ten s přehledem proměnil sám faulovaný a poslal nás do vedení – 0:1.Ve 23.min se řítil Sedláček sám na brankáře, ale ten ho vychytal.Ve 24.min rozjel Špivák přesným pasem na Sedláčka rychlou křídelní akci, na jejímž konci Hanouškovo zakončení doklepával do sitě opět Věchet – 0:2! Ve 34.min jsme při pokusu o dlouhý aut do domácího vápna vyslali hejnické do rychlého brejku, na jehož konci bylo snížení Sirůčkem – 1:2.Ve 35.min postupoval sám na brankáře Špivák, ale jeho pokus o lob Martin zlikvidoval! Ve 41.min Hanouškova hlavička po rohovém kopu skončila na břevně!
Druhý poločas jsme začali aktivně, a hned ve 48.min se po přesném centru Věchta ocitl ve vyložené gólové pozici osamocený Brož, ale svoji hlavičku poslal nad branku! Známé pravidlo nedáš-dostaneš se potvrdilo vzápětí, když se z následné rychlé akce domácí dočkali Neumannem vyrovnání – 2:2.Inkasovaná branka nás vyloženě nakopla k honbě za třemi body.Viditelně jsme přidali, a na domácí branku se valila jedna gólová akce za druhou.V 59.min Hanoušek sám na brankáře těsně minul branku.V 64.min osamocený Věchet při rohovém kopu hlavičkoval nad.V 69.min Hanoušek po centru ze strany zblízka pálil do gólmana.V 74.min se hlavní arbitr zalekl druhé jasné penaltové situace v náš prospěch a faul na Sedláčka ochotně přehlédl.Domácí kromě našich dalších šancí se štěstím přečkali mnoho závarů po standartních situacích.V 80.min jsme se však zaslouženě dočkali.Rozjeli jsme jednu z mnoha povedených křídelních akcí a centr Věchta zužitkoval přesnou ranou k tyči Hanoušek – 2:3.V samotném závěru nás domácí na chvilku přitlačili, ale jejich tlak vyšel díky pozorné obraně a jistému Krásnému naprázdno.

Branky: 34.Sirůček, 50.Neumann - 12.(p) a 24.Věchet, 80.Hanoušek

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Šindelář, Moravčík R. – Sedláček, Špivák, Roll, Brož(88.Poláček) – Hanoušek(84.Biedermann), Věchet