Výsledky

FK Rynoltice - FK Stráž 4 : 1 (4:1)

Vytvořeno 10.09.2018 14:55:53 | Poslední změna 17.09.2018 13:19:38
Zápas s Rynolticemi jsme nezvládli především v hlavách.Na náš nepochopitelně odevzdaný výkon stačila domácím k zasloužené výhře 4:1 pouze větší chuť do hry a průměrné tréninkové tempo.
Malé derby tentokrát nemělo obvyklé grády.Naše emoce a touha uspět zůstaly v šatně, a tak se fotbalem bavili pouze domácí.Po pěkné střele Vacka v 7.min a gólem Kotka po chybě v rozehrávce v 17.min jsme rychle prohrávali 2:0.Poté následovala celkem nudná pasáž a vyrovnání hry.Ve 28.min podcenili domácí obránci napadání Biedermanna, jež po zisku míče předložil precizní gólovou přihrávku Cermanovi a najednou jsme byli zpátky v zápase – 2:1.Naše hra rázem ožila.Ve 32.min pláchnul domácí obraně agilní Biedermann a opět před brankou přichystal stoprocentní tutovku pro Cermana.Toho však tentokrát bravurně vychytal Kubínek!Domácí naší aktivitou znejistěli a v těchto chvílích jsme byli lepším týmem.Bohužel ještě do půle jsme po chybách domácím darovali 2 laciné branky a z nadějného skóre to bylo během dvou minut 4:1 po dvou gólech Bláhy.
Druhý poločas se de facto dohrával.Domácí kontrolovali hru a my jsme neměli morální sílu s výsledkem něco udělat.Náznaky šancí na obou stranách zlikvidovali brankáři a zápas tak skončil poločasovým skóre 4:1.

Branky: 7.Vacek T., 17.Kotek A., 39. a 41.Bláha – 28.Cerman

Sestava: Lahůlek – Košťál, Moravčík, Roll, Šindelář(85.Jandák) – Biedermann, Špivák, Mitáč, Sedláček, Brož
(81.Hladík) – Cerman(46.Komárek)

FK Stráž - SK VTJ Rapid Liberec 2 : 1 (2:1)

Vytvořeno 03.09.2018 09:13:16 | Poslední změna 10.09.2018 14:55:40
V zápase s libereckým Rapidem jsme potřebovali nutně bodovat.To se nám nakonec povedlo, i když nás to stálo nečekaně spoustu sil.
Úvod zápasu byl z naší strany povedený.Do soupeře, jež je v tabulce zatím bez bodu, jsme se pustili pěkně zhurta a hosté se s pouze bránili.V 8.min přímý kop Věchta mířící do šibenice vyškrábl Paidar zákrokem zápasu na roh! V 10.min hlavičkoval v gólové pozici Věchet nad hostující branku.V 15.min jsme doslova vymotali hostující obranu a přesnou přihrávku Košťála před prázdnou branku zužitkoval nabíhající Věchet – 1:0.Dál jsme pokračovali aktivně a zdálo se, že zápas bude jen otázkou skóre.Ve 24.min se prosmýkl do vápna Sedláček a jeho střelu z nadějné pozice vyrazil Paidar před Věchta, který však dorážku nestihl nasměrovat do branky.Postupem času jsme příliš opojení převahou a šancemi polevili.Soupeř vycítil šanci a začal se stále častěji objevovat před naší brankou.Ve 35.min se zaslouženě dočkal vyrovnání po utěšené střele Stuchlíka z hranice vápna – 1:1.Naše odpověď přišla naštěstí téměř okamžitě.Ve 41.min si centr Sedláčka ideálně zpracoval ve vápně Věchet, pohrál si s obráncem a přesnou střelou k tyči nám vrátil vedení 2:1.
Druhý poločas jsme se soustředili spíše na bránění výsledku a hosté získali opticky převahu.Šancí na obou stranách bylo poskrovnu a utkání se odehrávalo mezi vápny.V 67. min se po brejku dostal do gólovky Kisty, ale jeho zbytečně razantní zakončení před odkrytou brankou skončilo nad.V 83.min vychytal Paidar samostatný únik Kistyho! Neproměněných šancí a nedotažených nebo špatně řešených nadějných brejkových situací jsme v závěru mohli litovat.Nejprve se za naší obranou v 84.min zjevil Kejdana, ale naštěstí ve slibné pozici pálil nad.V 86.min vytáhl fantastickým zákrokem Lahúlek střelu hostí po centru ze strany!Dramatický závěr při dvou standartních situacích hostí jsme naštěstí zvládli a připsali si do tabulky 3 cenné body.

Branky: 15. a 41. Věchet – 35.Stuchlík

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll, Moravčík, Věchet T.(62.Komárek) – Sedláček(72. Biedermann), Mitáč, Špivák, Kisty – Věchet, Cerman

TJ Sokol Jeníšovice - FK Stráž 3 : 2 (0:1)

Vytvořeno 31.08.2018 13:41:01 | Poslední změna 03.09.2018 09:13:05
Zápas v Jeníšovicích jsme neodehráli vůbec špatně.Solidní defenziva dlouho držela kvalitní domácí tým v uctivé vzdálenosti od naší branky.Přesto jsme na body nedosáhli a dobře rozehraný zápas ztratili v poměru 3:2.
Od úvodu byly karty rozdány zcela jasně.Domácí dobře kombinovali, byli herně lepší a především důraznější, mnohdy za hranicí pravidel.My jsme dobře bránili a snažili se týmově eliminovat domácí ofenzivu.V úvodu domácí zahrozili ze dvou sehraných signálů po rohových kopech, ale to bylo z jejich strany před naší brankou v prvním poločase vše.My jsme ze zajištěné defenzivy podnikali nebezpečné výpady.Ve 12.min vracel opakovaný centr do vápna Kisty a zkušený Věchet chladnokrevně podél gólmana otevřel gólový účet zápasu – 0:1.Ve 23.min pálil Kisty těsně vedle branky.Ve 41.min opět v akci Kisty při průniku do vápna, který domácí hasili jen za cenu faulu.Rozhodčí Havel penaltový zákrok ochotně a nepochopitelně přehlédl!
Druhý poločas pokračoval podle stejného scénáře jako první půle.Domácí trpělivě kombinovali, ale do vážnějších šancí se, kromě několika nepřesných střel, nedostávali.V 62.min se ocitl sám na penaltě Kisty, ale jeho střela ze slibné pozice mířila nad.V 68.min jsme po jednom z mnoha nepotrestaných brutálních faulů domácích zahrávali od lajny trestný kop, který následně vyústil v rychlý brejk.Ten po přesném centru Hurta zakončil do naší sítě Vavřich – 1:1.Domácí byli po vstřelené brance na koni a v 71.min po utěšené střele k tyči výborně hrajícího Hurta otočili skóre zápasu – 2:1.Po inkasované brance jsme přidali a stále více se objevovali před brankou domácích.Slabá střela Komárka a rána Kistyho z úhlu však domácí branku neohrozila.V 83.min napřáhl za vápnem Randák a technickou střelou zvýšil vedení domácích – 3:1.Náš závěrečný nápor přinesl gólem Věchta T., jež se prosadil ve skrumáži před brankou, pouze kosmetickou úpravu výsledku – 3:2.
Přes prohru jsme v Jeníšovicích nepředvedli špatný výkon.Především týmové pojetí bylo sympatické, a na něm musíme v dalších kolech stavět.Při troše štěstí jsme na bodový zisk mohli dosáhnout.Domácí však mají velice kvalitní tým s několika rozdílovými hráči a budou jistě atakovat špičku soutěže.

Branky: 68.Vavřich, 71.Hurt, 83.Randák – 12.Věchet R., 90.věchet T.

Sestavy: Tulis – Košťál, Roll, Mitáč, Věchet T. – Sedláček, Špivák(62.Biedermann), Komárek, Věchet R., Kisty – Cerman, připraven Hladík

FK Stráž - TJ Jiskra Mimoň 3 : 2 (2:2)

Vytvořeno 20.08.2018 12:33:09 | Poslední změna 31.08.2018 13:40:39
Po nepovedeném výkonu v Doubí jsme se potřebovali chytit v domácím prostředí s nováčkem soutěže z Mimoně a naplno bodovat.To se nám nakonec povedlo gólem Věchta v 90.min, i když k výhře 3:2 vedla dlouhá a strastiplná cesta.
Zápasy se sousední Mimoní mají punc velkého derby.Tenhle zápas naplnil vše, co má derby mít.Početnou diváckou kulisu, nasazení, bojovnost, kvalitu, zvraty ve skóre a pro nás navíc závěrečnou vítěznou gólovou tečku.Do zápasu jsme vstoupili aktivně a už ve 4.min orazítkoval Kisty střelou z úhlu tyč! V 6.min na druhé straně Hřeben bodlem vyprášil Lahůlkovi rukavice.V 8.min se ocitl sám za obranou Cerman, ale jeho lob přes vyběhnuvšího Michálka skončil opět na tyči! V 11.min jsme se zaslouženě dočkali.Špivákův roh prodloužil na první tyči Věchet a Kisty zblízka hlavou překonal Michálka – 1:0.Dál jsme měli převahu a zaměstnávali hostující defenzivu.Ve 25.min vnikl z úhlu do vápna Košťál, ale jeho přihrávku poskakující na brankové čáře nikdo do sítě neprotlačil.Ve 32.min na Špivákův trestný kop nejvýše vyskočil Mitáč a hlavou zvýšil naše vedení – 2:0.Pohodlné vedení a převaha nás však uspala a do té doby málo nebezpečný soupeř začal zlobit.Nejprve se ve 35.min dostal do šance Olbrich, ale Lahůlek ho bravurně vychytal.Když ani tyč nastřelená z úhlu Hřebenem ve 42.min nebyla dostatečným varováním, přišel zákonitě trest.Tentýž hráč se v rozmezí 44. a 45.min ocitl dvakrát za naší nedůslednou obranou a s velkým přehledem vyrovnal – 2:2.
Druhý poločas byl bojem o vítěznou branku.Měli jsme trvalý tlak, ale přes dobře pracující defenzivu hostí jsme se dlouho nemohli prosadit.Naši obranu ojediněle, ale o to více nebezpečně větral aktivní Hřeben, kterého musel dvakrát v gólových šancích bravurně vychytat Lahůlek.Naše soustavné dobývání obrany střídaly úseky hry nahoru-dolů.Tento styl však hosty zlomil.Od 60.minuty většina z nich začala „šlapat vodu“ a bylo jen otázkou času, kdy se v obrovských šancích prosadíme.Neúnavný Kisty piloval lajnu a stále zásoboval útočníky nebezpečnými centry.V 76.min v obrovské šanci Sedláček z malého vápna přestřelil odkrytou branku.Po rohu Špiváka v 80.min hlavičkoval Mitáč v gólové pozici těsně nad.V 83.min opět Sedláček po centru Kistyho sám na malém vápně ve 100% ní tutovce poslal míč placírkou těsně vedle!Když hlavní rozhodčí oznámil 1 minutu nastavení a utkání směřovalo k dělbě bodů, vnikl do vápna Kisty a byl nemilosrdně sražen k zemi.Jasný penaltový zákrok rozhodčí Pánek viděl a nařídil pokutový kop.Dramatické rozuzlení zápasu vzal na svá bedra zkušený snajpr Věchet a proměněnou penaltou nám přihrál 3 body – 3:2.

Branky: 11.Kisty, 32.Mitáč, 90.Věchet(p) – 44.a 45.Hřeben

Sestava: Lahůlek – Košťál, Mitáč, Moravčík, Šindelář(56.Věchet T.) – Sedláček, Komárek, Špivák, Kisty – Věchet R.,Cerman, připraven Poláček

TJ Sokol Doubí - FK Stráž 5 : 2 ( (2:1)

Vytvořeno 20.08.2018 12:31:32 | Poslední změna 31.08.2018 13:40:13
Vstup do nové sezóny se nám hrubě nevydařil. Po zbabělém a odevzdaném výkonu jsme schytali potupného búra s průměrným celkem z Doubí.
Solidní letní příprava byla zaměřena především na fyzickou stránku.Díky šetření naší hrací plochy byla navíc absolvována bez míče.Ten viděli hráči pouze ve 2 přípravných zápasech, ve kterých jsme nejdříve přejeli Jablonné v Podještědí(I.B třída) 3:0 a následně Českou Kamenici(I.A třída – Úst.kraj) 6:2.První zápas sezóny byl tak očekáván s velikým napětím.Na doubském peršanu, jež může směle konkurovat na nejhorší hrací plochu v Libereckém kraji, jsme však zklamali.Z náročné přípravy jsme na hřiště nepřenesli zhola nic.Náš výkon byl naivní a plný chyb, které domácí trestali.Navíc mužstvo působilo nepochopitelně rozháraně a málo týmově, tedy atributy na kterých jsme postavili naši jarní spanilou záchranářskou jízdu.Utkání bylo po celou dobu spíše vyrovnané, bojovné, bez nějaké větší fotbalové kvality.Domácí však hráli s větším zájmem, vzadu více zodpovědně a nechybovali, a to rozhodlo.Už ve 4.min otevřel skóre Herkner a v 25.min přidal Hájek 2.gól.Na nadějných poločasových 2:1 snížil ve 42.min Věchet z penalty nařízené po faulu na Kistyho.
Přestávkové hecování jsme zapomněli v kabině a dál pokračovali bez nasazení a s kupícími se chybami.Jednu z nich v 60.min potrestal Hájek – 3:1.Otevřeli jsme hru a vytvořili si mírnou převahu, ale bez gólových šancí.V 83.min pláchl obraně Benda a rozhodl zápas – 4:1.V 85.min ještě Mitáč po přiklepnutí Věchta střelou k tyči korigoval na 4:2.Závěrečné slovo však měli domácí, když se v 89.min opět prosadil Benda a podtrhnul náš zmar a pečetil zaslouženou výhru domácích – 5:2.
Je otázkou, jak předvedený výkon hodnotit.Na kolik mělo vliv úmorné vedro a příšerná kvalita doubského hřiště.Možná na fotbalovou kvalitu ano, ale pro naše nasazení a odevzdanost omluvenka neexistuje.

Branky: 4.Herkner, 25.a 60.Hájek, 83.a 89.Benda – 42.Věchet(p), 85.Mitáč

Sestava: Lahůlek – Šindelář, Moravčík, Mitáč, Poláček(63.Věchet T.) – Biedermann(33.Komárek), Roll, Špivák(82.Hladík), Sedláček, Kisty – Věchet R.