Výsledky

FK Stráž - FC Lomnice nad Popelkou 1 : 3 (0:3)

Vytvořeno 20.06.2018 10:12:56 | Poslední změna 15.07.2018 20:00:29
Rozlučka s domácími fanoušky se nám v posledním zápase sezóny nepovedla a po nepovedeném prvním poločase jsme zaslouženě prohráli 1:3 s průměrnou Lomnicí.
Hosté k nám přijeli s velkým sebevědomím pro potvrzení druhého místa v tabulce.V prvním poločase, především díky naší laxnosti, nedůrazu a nepřesnostem, lomničtí ovládli hru.Jejich územní převaha však končila před naším vápnem.Přesto bez jediné gólovky pohodlně v poločase vedli 0:3.Nejdříve zaskočila Tulise v 5.min nepříliš nebezpečná střela Gaubmanna z 25 metrů – 0:1.V 15.min a 42.min jsme propadli při bránění dvou rohových kopů a skóre navýšil Poledník a Starý – 0:2 a 0:3.
Druhý poločas byl z naší strany o něčem jiném a hrál se výhradně na polovině hostí za naší trvalé převahy.Jenže na obrat v zápase bylo po profláknutém prvním poločase pozdě a gólové manko se nám přes několik nadějných šancí nepodařilo vymazat.Kosmetickou úpravu dal výsledku povedeným „angličanem“ v 78.min Košťál, jež se po přihrávce Věchta opřel do míče z hranice vápna – 1:3.
Sezónu, která připomínala jízdu na horské dráze, tak končíme na 7.místě.Po tragickém podzimu, kdy jsme se s 11 body krčili na sestupovém předposledním místě, jsme na jaře zabrali a povedenou šńůrou 8 výher v řadě sestupové starosti rozprášili. Závěr sezóny však opět zapadl do podprůměru a čtyřmi prohrami v posledních pěti zápasech jsme si naši jarní bilanci zbytečně pokazili.
Z podzimní části je nutné si pořádně zapamatovat jediné: s podobným přístupem v letní přípravě a na tréninku nás v příští sezóně čeká totéž, tedy sestupové starosti.Ostatní je lépe zapomenout.
Jarní část byla diametrálně odlišná a výsledky, až na některé výjimky, se dostavily.Především zlepšení přístupu většiny hráčů, povedená zimní příprava včetně soustředění, ustálení výkonů naší defenzivy, významné posílení kádru o elitního střelce Věchta(15 zásahů a 6 asistencí z 32 jarních gólů) a brankářskou jedničku Krásného přinesly své ovoce, a 27 jarních bodů je toho důkazem. Pozitivem jarní části je také zapracování a slušné herní vytížení „mladých pušek“ z mladšího dorostu, jež jsou příslibem do budoucna.
Pro nadcházející sezónu se budeme snažit navázat v letní přípravě na přístup a zlepšené výkony v jarní části soutěže.Zajímavě se také rýsuje vhodné doplnění kádru, které by mělo kromě zvýšené kvality zároveň vytvořit chybějící konkurenční prostředí, bez něhož to prostě nejde a někteří hráči se bez něj málokdy dostávají na své výkonnostní maximum. Většinu sezóny bychom potom chtěli strávit v horních patrech tabulky 1.A třídy, kam výkonnostně bezpochyby patříme.

Branky: 78.Košťál – 5.Gaubmann, 15.Poledník, 42.Starý

Sestava: Tulis – Košťál, Mitáč, Moravčík, Komárek – Biedermann(52.Šindelář), Špivák, Roll, Sedláček, Brož – Věchet, připraven Poláček, Hladík

FK Jiskra Mšeno-Jablonec n.N. - FK Stráž 3 : 2 (0:1)

Vytvořeno 12.06.2018 11:22:46 | Poslední změna 20.06.2018 09:37:49
V zápase s jedním z aspirantů na postup do krajského přeboru jsme po solidním výkonu z prvního poločasu neudrželi nadějné vedení a po třech přesných střelách domácích nakonec odjeli s prázdnou po prohře 3:2.
První poločas se hrál v naší režii.Hráli jsme zodpovědně dozadu s nápaditými výpady v ofenzivě.Z naší pohledné hry vyplynulo několik pološancí, ale ujala se pouze jediná.Ve 23.min Biedermann parádně odcentroval ze strany a ve vápně chytře loboval Poláka zakončující Věchet – 0:1.Hosté odpověděli vzápětí, ale rychlý protiútok do otevřené obrany hasil na brankové čáře obětavý Mitáč.Dál jsme pokračovali aktivně a je velká škoda, že se z naší převahy a nadějných akcí v prvním poločase více neurodilo.
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí.My jsme nebyli schopni udržet míč a domácí zvýšenou aktivitou a zpřesněnou hrou začali přebírat otěže zápasu do svých rukou.Po několika pološancích domácí vyrovnali v 55.min přesnou ranou Brože z 20 metrů, která zaplula k tyči Krásného branky – 1:1.V 61.min se povedeným „angličanem“ z hranice vápna prezentoval Váňa a otočil skóre zápasu – 2:1.V 68.min bylo ještě hůře, když se ve skrumáži po rohovém kopu nejlépe zorientoval Brož a další přesnou střelou k tyči z úrovně penalty zvýšil vedení domácích – 3:1. Až po této třináctiminutové studené sprše jsme se probrali a začali ohrožovat domácí branku.Nadějný únik Věchta v 75.min skončil místo přihrávky před odkrytou branku pouze rohovým kopem.V 79.min předvedl své ofenzivní choutky mladý obránce Komárek a jeho povedený průnik do vápna hasili domácí pouze faulem.Rozhodčí Jirák však penaltový zákrok viděl k překvapení všech mimo pokutové území!Z následné standartky se zkoušel po centru prosadit Roll, ale domácí šanci odvrátili na roh.Střela Biedermanna na zadní tyč v 82.min měla gólové parametry, ale Polák ji bravurně vyškrábl na další rohový kop.V 89.min skvěle vybojoval míč ve středu hřiště šestnáctiletý debutant v našem dresu Hladík a rozjel situaci čtyři na dva, kterou po přihrávce Brože gólově zužitkoval Věchet – 3:2.V závěru jsme ještě po sérii rohových kopů sahali po vyrovnání, ale domácí svoji výhru s vypětím všech sil ubránili.

Branky: 55. a 68.Brož, 65.Váňa – 23. a 89. Věchet

Sestava: Krásný – Košťál(77.Szabo), Moravčík, Mitáč, Komárek – Biedermann, Špivák(88.Hladík), Roll, Sedláček, Brož – Věchet

FK Stráž - FC Pěnčín 0 : 7 (0:4)

Vytvořeno 05.06.2018 10:43:08 | Poslední změna 12.06.2018 11:19:27
Neuvěřitelně trapné představení, kterým jsme si před vlastními fanoušky uřízli pořádnou ostudu.Sebevědomý a s chutí hrající soupeř nás rozebral do posledního šroubku a v tréninkovém tempu nám nadělil potupných 7 branek!
První poločas se hrál na jednu branku, bohužel na tu naši.Hosté hráli výborně a diktovali tempo hry. Naše pasivita, kupící se chyby a absence pohybu byla příčinou hrozivého a ještě navíc milosrdného poločasového skóre 0:4!
S příchodem Biedermanna a Hanouška do druhého poločasu se naše hra trochu oživila.Začali jsme se více objevovat v blízkosti Pivrnce, ale ten své mužstvo několikrát podržel.Hosté hráli chytře, hru kontrolovali a přidávali další branky.Konečné skóre se zastavilo na potupných 0:7!
Naše výkony postrádají s blížícím se koncem sezóny chuť do hry, nasazení a bohužel i elementární základy fotbalu.Jedinou omluvenkou pro tento ostudný výkon a výsledek bude bodový zisk v zápasech s ambiciózními týmy Mšena a Lomnice v posledních dvou kolech soutěže!

Branky: 2. Roll vl., 25., 56., 61. a 87.Hušek, 35. Pumrle, 42. Ferenc

Sestava: Tulis – Košťál, Mitáč, Šindelář, Poláček – Sedláček(78.Komárek), Špivák(46.Biedermann), Roll, Brož – Cerman(46.Hanoušek), Věchet

FK Stráž - VTJ Rapid Liberec 4 : 2 (2:1)

Vytvořeno 28.05.2018 21:06:17 | Poslední změna 05.06.2018 10:42:56
Po dvou soutěžních porážkách jsme se domácím divákům předvedli opět ve vítězném světle.K zasloužené výhře 4:2 nad odevzdanými libereckými vojáky nám k tomu stačil sotva průměrný výkon.
Hosté z Liberce k nám přijeli bez trenéra pouze v 11 hráčích a za cíl měli zřejmě zápas "nějak odehrát".Tomu také odpovídal průběh prvního poločasu.Hosté bránili v hlubokém bloku s náznakem snahy o brejky, ale jejich snaha byla dost naivní.My jsme začali zostra a už ve 2.min se měnilo skóre.Po přesném pasu Mitáče vnikl prvním dotykem do vápna Brož a ideálně našel před brankou Cermana – 1:0.Dál jsme pokračovali v náporu a po pěkných kombinacích se dostávali do dalších šancí. V 15.min jsme doslova vyťukali hostující obranu, ale Špivák v tutovce nepřehodil ležícího brankáře.Ve 20.min se nám povedla pohledná křídelní akce, a centr Poláčka přetavil ve druhou branku opět Cerman – 2:0.Zlomené hosty jsme doslova drtili, ale další gólové šance jsme trestuhodně pálili. Ve 27.min se sám na malém vápně ocitl Cerman, ale v čisté gólovce vysoko přestřelil.Ve 42.min se hosté po ojedinělé akci na naší polovině dostali ke standartní situaci, při které se nejlépe ve vápně zorientoval Andrš a překvapivě snížil – 2:1.
Ve druhém poločase hosté vycítili naši zranitelnost a zvýšili aktivitu.Naštěstí hned ve 48.min po centru Sedláčka potrestal chybující obranu Brož a opět jsme odskočili na dvě branky – 3:1.V 53.min si připravil důležitý zákrok Tulis, jež včasným vyběhnutím zlikvidoval šanci hostí.V 56.min si na kolmici Sedláčka naběhl Cerman, a už se zdálo, že zakončení prováhal.Po zaseknutí míče však ideálně vybídl nabíhajícího Biedermanna k zakončení, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:1.Zápas se poté v průměrném tempu dohrával. V 76.min sice snížil Böhm, ale byla to jen kosmetická korekce.Hosté na víc neměli, a my jsme v úmorném vedru zápas až do závěrečného hvizdu kontrolovali.

Branky: 2. a 20.Cerman, 48.Brož, 56.Biedermann – 42. Andrš, 76. Böhm

Sestava: Tulis – Košťál, Roll, Mitáč, Poláček – Biedermann(57.Hanoušek), Špivák, Sedláček, Brož(89.Szabo) – Věchet, Cerman, připraven Bíro

FK Košťálov - FK Stráž 2 : 1 (2:0)

Vytvořeno 21.05.2018 15:18:27 | Poslední změna 28.05.2018 21:05:09
Ve třetím zápase anglického týdne jsme během 3 dnů po osmizápasové vitězné šňůře zaznamenali druhou porážku v řadě.Ta středeční ve 3.kole Poháru LKFS s téměř jistými divizionáři z Velkých Hamrů(0:7) se čekala, ta druhá s průměrným Košťálovem se rozhodně nečekala.Nutno uznat, že po našem bídném, naivním a bezkrevném výkonu byla výhra pro nadšeně hrající domácí naprosto zasloužená.Omluvou pro nás není ani podprůměrný výkon hlavního arbitra Ouředníka, který po celý zápas až příliš okatě dával najevo své sympatie k domácím.
V úvodu obě mužstva zahrozila pološancemi.V 9.min se po centru Sedláčka pověsil do vzduchu Roll, ale gólman Průcha byl proti a čistou gólovku zlikvidoval! Ve 14.min fauloval zbytečně Košťál před vápnem, a z následné standartky zafungovala osvědčená domácí spolupráce Janata-Cerman – 1:0.Vstřelená branka zkušenější domácí tým uklidnila, začali lépe kombinovat a měli větší chut do hry.My jsme naopak byli nedůrazní, chybující a naše kostrbaté výpady končily při nepřesné finální a předfinální fázi.Ve 22.min se řítil z úhlu sám na brankáře Věchet, ale jeho přihrávku před prázdnou branku na volného Sedláčka na poslední chvíli zázračně zlikvidoval Průcha.Ve 24.min se dostal do šance Sedláček, ale jeho střela z úhlu na zadní tyč těsně minula branku. Ve 30.min nastřelili domácí ve vápně ruku u těla Mitáčovi, a hlavní arbitr ji posoudil jako penaltovou.Po hvizdu přestala obrana včetně gólmana hrát a Holovič mezi stojícími hráči doklepl míč do prázdné branky.Na popud asistenta rozhodčího Dvořáka hlavní arbitr Ouředník penaltu odvolal a nepochopitelně uznal branku, která padla ve hvizdem přerušené hře! – 2:0.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem dát brzy kontaktní branku a zápas ještě zdramatizovat.Jenže naše plány zůstaly v šatně a stal se pravý opak.V prvních minutách nás domácí po sérii standartních situací dostali pod tlak a naše defenziva měla plné ruce a nohy práce.Především hlavička Holoviče z malého vápna v 50.min, kterou bravurně zlikvidoval Krásný, byla z kategorie stoprocentních.Postupem času jsme se začali více dostávat do hry, ale spíše díky stylu hry domácích, kteří nás nechali v poli hrát, zodpovědně bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům.Více jsme drželi míč, ale hra bez nápadu na útočné polovině nepřinášela ani náznaky šancí.V 58.min se povedl Špivákovi přesný pas za obranu na Věchta, jehož samostatný únik proti Průchovi hasili domácí faulem ve vápně.Hlavní arbitr zákrok chytře vytáhl z vápna, aby po dohodě s asistentem nařídil penaltu. Tu bez problémů proměnil Věchet a zažehl jiskřičku naděje - 2:1.Domácí po inkasované brance znejistěli a byli zralí na dramatický konec zápasu.Jenže náš tlak a zvýšení úsilí o zvrácení výsledku se jaksi nekonal.V kombinaci chyběla přesnost a pohyb, míče za obranu byly nepřesné.Naše náznaky útočných akcí zkušená domácí obrana v klidu odvracela, a tak jsme se bez jediné vážnější šance protrápili k zasloužené prohře.O vzruch se v závěru postaral pouze hlavní arbitr, jež si při obranném odkopu mladého Komárka a faulu domácího hráče opět vymyslel penaltu, aby ji vzápětí po dohodě s asistentem odvolal!
Naše výkony mají od zápasu s Rynolticemi příliš strmou sestupnou tendenci. Po dvou šťastných výhrách se Studánkou a rezervou Velkých Hamrů přišlo po dalším slabém výkonu zasloužené „do třetice a dost!“. Příliš jsme se výhrami uspokojili a moc brzy všichni zapomněli, jaké nasazení a vůle za výhrou nás zdobily v úvodu jara, a jak se v krajské soutěži bojuje o tři body.Ve hře je stále 12 bodů, dost na to, aby se z téměř odepsané sezóny stala sezóna, jež se výsledkově vyrovná nebo alespoň přiblíží k loňské spanilé jízdě za klubovým rekordem v podobě 3.místa v soutěži.

Branky: 14. Cerman, 30. Holovič – 58. Věchet(p)

Sestava: Krásný – Košťál, Šindelář, Mitáč, Poláček – Sedláček, Špivák, Roll, Biedermann(73.Komárek) – Věchet, Brož

FK Stráž - FK Velké Hamry B 2 : 1 (0:1)

Vytvořeno 14.05.2018 09:57:13 | Poslední změna 21.05.2018 15:19:44
Vítězná vlna, kterou jsme spustili 24.března výhrou v Hejnicích a na které se v současné době pohodlně vezeme, nabírá rozměrů tsunami a čítá už 8 vítězných zápasů v řadě! Tentokrát jsme se, stejně jako před týdnem, na 3 body pořádně nadřeli.Dvěma slepenými góly střelce Věchta jsme museli otáčet nepříznivé poločasové skóre.
Od úvodních minut se hrál zajímavý zápas.Kombinačně zdatnější hosté měli mírnou územní převahu a působili sebevědoměji.Na začátku se před oběma brankami zrodilo několik náznaků šancí, ale obrany pracovaly spolehlivě a střelci neměli svůj den.Hrálo se více mezi vápny a na pořádnou gólovou šanci se čekalo až do 40.minuty.Bohužel se prosadili hosté, ale jejich akce na jeden dotek, na jejímž konci byl střelec Vítkovič, stála za to – 0:1.
Poločasová přestávka vnesla trochu oživení do naší hry.Herně jsme se vyrovnali soupeři, ale bez vyložených šancí bylo ke gólu stále daleko.Naše snaha o vyrovnání se s přibývajícím časem stupňovala.V 68.min jsme se zaslouženě dočkali.Odvrácený rohový kop vrátil do vápna Sedláček přesně k nohám osamoceného Věchta, a ten pohotovou střelou k tyči vyrovnal skóre zápasu – 1:1.Zaskočení hosté se ještě nestačili z inkasované branky vzpamatovat a Štětkař lovil míč ze sítě podruhé.V 71.min se individuálně pěkně prosadil Brož, předložil na malé vápno gólovou přihrávku Věchtovi, a ten se ve vápně nemýlí – 2:1.Pro sympaticky hrající hosty byly dvě inkasované branky během tří minut tvrdým direktem, z kterého se už do konce zápasu nevzpamatovali.Na závěrečný nápor už v úmorném vedru neměli síly.V samotném závěru jsme ještě mohli přidat gólovou pojistku, ale Cermanova příprava k zakončení ve slibné pozici trvala věčnost a šance byla obranou hostí zmařena.

Branky: 68. a 71. Věchet – 40. Vítkovič

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Moravčík, Poláček – Sedláček(81.Biedermann), Roll, Špivák(57.Hanoušek), Brož(88.Komárek) – Věchet, Cerman

FK Krásná Studánka - FK Stráž 1 : 3 (0:1)

Vytvořeno 07.05.2018 09:39:22 | Poslední změna 14.05.2018 09:57:00
Naši jarní vítěznou sérii jsme výhrou ve Studánce natáhli už na sedm zápasů! Výhra 1:3 s houževnatým domácím týmem se však díky četným absencím vůbec nerodila snadno.Po nepříliš povedeném výkonu jsme ji z horké studánecké půdy díky notné dávce štěstí, výbornému výkonu Tulise v brance a především díky nezadržitelnému Věchtovi doslova vydolovali.
Zápas, který v celém průběhu připomínal spíše pralesní holomajznu, začal oboustranně opatrně.Po úvodním oťukávání obral v 7.min aktivní Věchet domácího obránce o míč a od půlky se řítil sám na Vrábela.Ve vápně si s brankářem a dobíhajícími obránci ještě pohrál a střelou do prázdné branky otevřel skóre – 0:1.Po vstřelené brance upadla naše hra do hlubokého podprůměru.Neudrželi jsme míč, chybovali jsme v rozehrávce a byli jsme nepochopitelně pasivní.Domácí vycítili šanci a postupně přebrali otěže zápasu do svých rukou.Z herní převahy začínalo být před naší brankou stále více horko.Zejména při dlouhých autech domácích se v našem pokutovém území rodily nebezpečné závary, při kterých jsme měli veliké štěstí.Svými jistými zákroky držel naše naděje teprve patnáctiletý Tulis v brance!Postupně jsme přečkali i ty největší šance domácích a protrápili se do poločasové přestávky.
Ve druhém poločase jsme alespoň trochu vylepšili mezihru, ale naše trápení víceméně pokračovalo.Domácí naštěstí svoje herní dovednosti také zapomněli v kabině, a tak pokračoval oboustranně strašidelný výkon plný nepřesností, jež s krajskou úrovní neměl moc společného.V 58.min jsme předvedli povedenou rychlou brejkovou akci, na jejímž konci Brož z malého vápna přestřelil branku.V 71.min šli do brejku domácí, ale na rozdíl od nás byli úspěšnější a Eimannem zaslouženě vyrovnali – 1:1.V 73.min postupoval Sedláček sám na Vrábela, ten ho však zkušeně vychytal.V 76.min se nám povedla jedna z mála křídelních akcí a na parádní centr Košťála si naběhl Věchet a hlavou nám vrátil vedení – 1:2.Na vyrovnání už domácím scházely síly, a tak jsme zbytek utkání kontrolovali.V 88.min ještě pečetil naši utrápenou výhru Brož, jež po přihrávce Věchta proměnil své sólo proti Vrábelovi – 1:3.

Branky: 71.Eimann – 7. a 76.Věchet, 88.Brož

Sestava: Tulis – Košťál, Moravčík O., Mitáč, Poláček – Biedermann, Šindelář, Špivák(80.Moravčík), Sedláček(88.Komárek) – Věchet, Brož

FK Stráž - FK Rynoltice 2 : 1 (2:0)

Vytvořeno 30.04.2018 11:51:43 | Poslední změna 14.05.2018 09:56:30
Ve Stráži vládne pohoda, a na hřišti je to znát.Poté, co jsme před týdnem bodově vyloupili druhý tým tabulky z Desné, jsme zaslouženě obrali o body i lídra soutěže z Rynoltic.Naše jarní bilance je tak po šesti odehraných kolech stále stoprocentní!
Na tradiční malé derby si v sobotu našlo cestu 250 diváků, a ti se rozhodně nenudili.Zápas ostrý jako břitva se musel líbit.Obě mužstva totiž předvedla kvalitní fotbalové představení.O tom, že naše jarní vítězné tažení budí u hostí respekt, jsme se mohli přesvědčit od úvodních minut, kdy jsme soupeře začali přehrávat.Hned ve 3.min uvolnil Věchet ve vápně Brože, a ten v gólové pozici nastřelil obránce.Vzápětí se ocitl na malém vápně v gólovce Věchet, ale skákající míč poslal nad branku.V 10.min dali o sobě vědět hosté, ale hlavička Kopice po centru ze strany mířila vedle.Ve 12.min Mitáčův nadýchaný centr z přímého kopu vyrazil brankář Kubínek pouze k Cermanovi, a ten pohotově otevřel skóre zápasu – 1:0.V 15.min chytil Krásný dlouhý míč za obranu přesně na čáře velkého vápna.Hostující lavička viděla samozřejmě „jasné“ postavení gólmana mimo vápno a s několika hráči spustila vlnu negativních emocí, které po zbytek zápasu spíše připomínaly terapeutickou skupinu doc. Chocholouška.My jsme se nenechali rozhodit a hráli svoje.Ve 22.min vyrazil opět nejistý Kubínek dlouhý míč za obranu pouze k Věchtovi, a ten z 20 metrů do odkryté branky zvýšil naše vedení – 2:0.Ve 25.min se dostal k nebezpečné hlavičce Trnka, ale v gólové pozici těsně minul branku.Ve 35.min zastavil Bláha na hranici vápna nedovoleně Cermana, jež by postupoval sám na Kubínka.Místo červené karty nařídil hlavní arbitr přímý kop a hráče hostí pouze slovně napomenul.Přímý kop ze slibné pozice poslal Špivák pouze do zdi.Ve 41.min Všetečka zezadu doslova sestřelil bez míče ve vápně Věchta.Jasný a učebnicový penaltový zákrok hlavní arbitr nepochopitelně neodpískal a nechal pokračovat ve hře!
Ve druhé půli kvalitní hosté zpřesnili hru a přidali.Jejich herní převaha však končila před naším vápnem.Obrana spolu s jistým Krásným opět fungovala skvěle a hosty do šancí nepouštěla.Jediným nebezpečím pro naši branku tak zůstaly pouze dlouhé auty Všetečky, při kterých bylo několikrát ve vápně pořádně horko.V 60.min se z 20 metrů opřel do míče hostující Vacek, ale jeho pumelenici Krásný bravurně vyškrábl na břevno! V 65.min přišla do našeho spolehlivě fungujícího stroje malá komplikace v podobě vyloučení Rolla, jež musel do sprch po nešťastném zákroku na polovině hřiště a druhé žluté kartě! Hosté využili přesilovku téměř okamžitě, když se po dlouhém autu Všetečky prosadil ve skrumáži před brankou Kotek – 2:1.Bylo jasné, že 24 minut, které zbývaly do konce zápasu, bude v oslabení pořádně krušných.A také bylo.Jenže hosté, kteří od té doby ve středu hřiště s míčem dominovali, se přes naši koncentrovanou defenzivu nedokázali dostat do jediné šance.Z poctivé defenzivy jsme čím dál více vyráželi do otevřené obrany k brejkům.Škoda, že jsme nějaký nedotáhli do gólového konce, některé akce totiž vypadaly nadějně.S blížícím se závěrem se na hřišti ještě více přiostřilo.Frustrování hosté nepříznivý stav psychicky nezvládali.Hra se stále více kouskovala, a to nám vyhovovalo.K závěrečnému náporu jsme hosty nepustili a zkušeně jsme zápas dotáhli do vítězného konce.Velice zkušený, týmový, zodpovědný a maximálně koncentrovaný výkon všech tak slavil úspěch nad nepochybnou individuální kvalitou soupeře.
V dalším zápase jedeme do Krásné Studánky.Tam bude především nutné udržet koncentraci a nasazení i proti týmu, který v soutěži bojuje o holý život!

Branky: 12.Cerman, 22.Věchet – 66.Kotek

Sestava: Krásný – Koštál, Mitáč, Sindelář, Poláček – Sedláček, Špivák, Roll, Brož – Cerman, Věchet, připraveni Moravčík, Biedermann, Komárek

TJ Desná - FK Stráž 0 : 4 (0:3)

Vytvořeno 23.04.2018 13:20:42 | Poslední změna 07.05.2018 09:39:11
Naše forma stále graduje.Tentokrát jsme gólově doslova rozmetali druhý tým tabulky a na naši jarní šňůru navlékli už pátý vítězný korálek.Na zaslouženém vítězství se kromě příkladného týmového výkonu podepsalo jarní střelecké probuzení Brože, tři gólové nahrávky Věchta a především nadstandartní stoperská spolupráce Mitáče s Rollem.
Úvod zápasu probíhal dle tabulkových předpokladů.Favorizovaní domácí, disponující nejlepší obranou i útokem v soutěži, diktovali tempo hry.V 8.min Košťál nechtěně „namazal“ do gólovky Kořínkovi, ale ten své zakončení naštěstí uspěchal.V 15.min se po pěkné kombinaci ocitl sám před Krásným Kovář, ale náš gólman ho vychytal.Z mírné převahy domácích však nečekaně udeřilo na druhé straně.Ve 25.min při rozehrání standartní situace našel chytře Mitáč ve vápně naběhnuvšího Hanouška, a toho Kořínek poslal k zemi.S přehledem proměněnou penaltou otevřel Věchet skóre zápasu – 0:1.Domácí po inkasované brance přidali. Ve 30.min vznikl pořádný závar v našem pokutovém území, který ukončil až osvobozující odkop Sedláčka.Naše obrana pod spolehlivou dirigentskou taktovkou Rolla s Mitáčem však do vyložených šancí nejproduktivnější útok v soutěži nepustila.Ze zajištěné obrany jsme se čím dál více začali osmělovat na útočné polovině.Ve 41.min uvolnil Věchet na hranici vápna Brože, a ten podél vyběhnuvšího Koubka zvýšil naše vedení – 0:2.Domácí byli jako opaření.Ve 43.min chybovala domácí obrana v rozehrávce a opět osvědčená spolupráce Věchta s Brožem, jež povedenou narážečku ještě individuálně vyšperkoval a opět s přehledem podél Koubka rozvlnil domácí síť potřetí – 0:3.
Druhý poločas jsme začali příliš pasivně a domácí se dostali do velikého tlaku.Z několika závarů se však dostali do jediné tutovky, ale tu v 57.min před odkrytou brankou spálil Ježek.Postupem času tlak domácích opadl a dostali jsme se opět do hry.Naše akce začínaly být stále nebezpečnější.V 67.min našel Věchet ve vápně lépe postaveného Biedermanna, jež zaslouženě podtrhl svůj výborný výkon a nedal Doubkovi šanci - 0:4! Čtvrtá branka byla pro domácí tvrdým direktem, z něhož se už do konce zápasu nevzpamatovali.Utkání jsme poté už zkušeně kontrolovali a domácí k ničemu nepustili.Naše brejkové akce si naopak o zvýšení skóre říkaly, ale zůstaly nevyužity.V 79.min se po centru Věchta blýskl parádním volejem Špivák, ale jeho rána těsně minula domácí branku.

Branky: 41. a 43.Brož, 25.(p) Věchet, 67.Biedermann

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Roll, Moravčík – Biedermann, Hanoušek(79.Komárek), Špivák, Sedláček – Věchet, Brož

FK Stráž - TJ Sokol Ruprechtice 2 : 1 (2:1)

Vytvořeno 16.04.2018 08:18:52 | Poslední změna 23.04.2018 13:16:21
Naše jarní vítězná série pokračuje! S kvalitním týmem z Ruprechtic jsme sehráli slušnou partii.Po herně výborném prvním poločase a příkladně týmově odbojované druhé půli jsme po dvou zásazích střelecky disponovaného Věchta zaknihovali už čtvrtou jarní výhru.
Ve Stráži se hrál kvalitní zápas.V úvodu se oba týmy oťukávaly.Hosté zalezli a my jsme marně hledali cestu k jejich brance.Z přílišného respektu k soupeři to po zemi moc nešlo, a tak jsme se zkoušeli prosadit nakopávanými míči.Při jednom z nich v 19.min prodlužil hlavou Hanoušek centr Mitáče, a na zadní tyči doklepával míč do hostující branky Věchet -1:0.Úvodní branka přinesla na naše kopačky potřebný klid.Kombinační hrou jsme hosty začali přehrávat, a ti přestali stíhat.Na jejich branku se valil jeden ůtok za druhým a místy drtivá převaha přinášela gólové šance.Především výkon agilního Košťála měl vysoké parametry a jeho spolupráce s Hanouškem na pravé straně hřiště znamenala pro hosty trvalé nebezpečí.Obrovské šance jsme však trestuhodně pálili.Cerman ve 22.min zblízka pálil nad.Vzápětí přestřelil v gólové pozici Špivák.Po sérii rohových kopů hlavičkoval ve slibných pozicích dvakrát Mitáč těsně mimo branku.Ve 25.min jsme po jedné z mnoha akcí hosty na několik minut zavřeli do vápna a během chvíle se ocitli v několika obrovských šancích, ale naše střely s vypětím všech sil stačili ruprechtičtí zblokovat anebo je likvidoval výborný Vavřich.Ve 30.min se hosté poprvé, a v první půli také naposledy, dostali před naši branku.Bohužel se hned prosadil povedenou ranou z 20 metrů Antoš – 1:1. Inkasovaná branka však neznamenala žádnou změnu v naší hře.Pokračovali jsme dál aktivně, a to se také vyplatilo. Ve 35.min Cerman vyslal do sóla od půlky hřiště Věchta, a ten potvrdil pověst chladnokrevného zabijáka.S velkým přehledem si položil Vavřicha a do prázdné branky nám vrátil vedení – 2:1. Ve 41.min se ve vápně obtočil kolem obránce Věchet a levačkou trefil tyčku hostující branky! Průběh prvního poločasu a naše pojetí totálnho fotbalu zcela dokumentovala 44.minuta, když se poněkolikáté prosmýkl ze strany do vápna pravý obránce Košťál a na penaltě v gólové pozici vysoko nad branku pálil levý obránce Poláček!
Ve druhé půli hosté přidali a hra se vyrovnala.My jsme poctivě bránili a vyráželi k brejkům.Z průběhu hry vyplynulo několik standartních situací a náznaků šancí pro hosty.Naše defenziva, včetně jistých zákroků Krásného, však úspěšně odolávala.Naše šance při útočných výpadech končily v rukavicích Vavřicha anebo mimo branku.Za zmínku stojí především gólová střela na zadní tyč v podání Věchta, ale tu bravurně Vavřich zlikvidoval.V samotném závěru jsme měli štěstí, když po jednom z rohů vznikla v našem vápně pořádná mela a na brankové čáře zastoupil Krásného Šindelář.

Branky: 19. a 35. Věchet – 30. Antoš

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Šindelář, Poláček – Hanoušek(81. Moravčík), Roll, Špivák, Sedláček(87.Biedermann) – Věchet, Cerman