2014/2015

8.MÍSTO V 1.A TŘÍDĚ MUŽŮ LIBERECKÉHO KRAJE

TJ Jiskra Harrachov - FK Stráž 1 : 3 (0:2)

Vytvořeno 16.06.2015 10:09:06 | Poslední změna 01.08.2015 12:54:28
Derniéru letošního ročníku jsme odehráli na hřišti beznadějně posledního a sestupujícího Harrachova.Fotbalová kvalita byla na naší straně, a tak rozlučka s letošní sezónou byla po zasloužené výhře 1:3 vítězná.
Díky četným absencím, jež nás trápí během celého jara, nastoupilo k zápasu opět mužstvo, jehož věkový průměr jen lehce přesahuje 19 let.Našemu hernímu projevu to však neublížilo, právě naopak.Od první minuty jsme soupeře začali přehrávat a domácí náš pohyb nestíhali.Už v 6.min po faulu ve vápně na Cermika proměnil Koťas pokutový kop a poslal nás do vedení – 0:1.Dál jsme byli aktivnějším týmem a dostávali se do šancí.Na další branku jsme si však museli počkat až do 34.min, kdy Matěj oslovil přesným křížným pasem za obranu rozeběhnutého Toma, jehož v čisté gólovce vychytal domácí brankář.Odražený míč pak přistrčil Tom Hansovi a ten už levačkou přesně zavěsil – 0:2.
Ve druhém poločase se hra vyrovnala a ke slovu se několikrát dostali i domácí, ale v koncovce byli nepřesní.V 50.min zřejmě Krakonoš neunesl nepříznivý průběh zápasu a seslal nad hřiště brutální bouřku s prudkým lijákem a kroupami.Hlavní arbitr však nechal pokračovat ve hře.V 69.min stále za prudkého deště vyrazil na výlet z obrany Šindy.Svým autovým vhazováním našel ve vápně domácích hlavu Cermika, ten prodloužil za sebe na osamoceného střelce zápasu Hanse, jež nechytatelně rozvlnil síť harrachovských potřetí – 0:3.V 78.min se po naší chybě v obraně dostali ke slovu zaslouženě i domácí a snížili – 1:3.V 87.min ještě Matěj po samostatné akci vyslal z 25 metrů dělovou kouli do spojnice harrachovské branky!
Předsezónní cíl, a to záchranu v soutěži, jsme tedy splnili.Naše výsledková a herní houpačka se nakonec nečekaně zastavila na velice slušném osmém místě konečné tabulky 1.A třídy! Mladý tým nabral rok zkušeností s dospělým fotbalem a osmým místem nasadil laťku pro příští sezónu celkem vysoko.Každopádně je to pro každého výzva a motivace na sobě ještě více zapracovat a posunout letošní umístění ještě o kousek výše.Tým na to kvalitu má. Jen je třeba, aby si každý sáhnul hlouběji do svých individuálních rezerv, které letos většina pouze polechtala. O tom, že je kam sáhnout, bylo zřejmé na povedené večerní rozlučce, kdy individuální i týmové zaujetí a nasazení bylo u všech příkladné. :-)) 

Branky: 78. – 6.Kotek(p), 34. a 69.Majer

Sestava: Lahůlek – Roll(ml.), Šindelář, Kelbl, Hurdes – Sedláček, Mitáč, Kotek, Košťál – Majer(80.Svatoš), Cerman

FK Stráž - FC Lomnice nad Popelkou 2 : 2 (1:0)

Vytvořeno 09.06.2015 13:11:28 | Poslední změna 01.08.2015 12:54:05
Rozlučka s domácími diváky se nám herně povedla.Proti ambiciózní Lomnici tým tentokrát táhl za jeden provaz a názorně předvedl, jak se bojuje o záchranu.
V úvodní pětiminutovce hosté naznačili, že si přijeli pro 3 body a zatlačili nás do defenzivy.Poté se hra vyrovnala a celý poločas se v úmorném vedru bojovalo o každý centimetr hrací plochy.Ve 44.min zahrával Špidla rohový kop a Cermik hlavou otevřel skóre zápasu – 1:0.
Druhý poločas nabídl podobný obraz hry.Ve 46.min jsme měli štěstí, když Drahoňovský bombou napálil tyč Vendovy branky.V 53.min se po centru Koťase prosadil ve vápně s chutí hrající Cermik a zvýšil na 2:0.Poté jsme trošku ubrali na aktivitě a hosté se dostali více do hry.Z jejichpřevahy vyplynula branka do naší sítě v 65.min po centru do vápna a hlavičce Hrnčíře – 2:1.Hosté vycítili šanci a začali nám zle zatápět.V 80.min po zmatku v malém vápně doklepával do naší sítě hostující střelec Drahoňovský - 2:2.Závěr zápasu už jsme si přes mírnou převahu hostí zkušeně pohlídali.
Poslední zápas sezóny odehrajeme na půdě sestupujícího Harrachova a vítězství by bylo jistě chutným aperitivem před následnou a zaslouženou rozlučkou. ;-)

Branky: 44. a 53. Cerman – 65.Hrnčíř, 80.Drahoňovský

Sestava: Lahůlek – Košťál, Šindelář, Kelbl, Podroužek – Špivák(89.Roll ml.), Novák, Mitáč, Kotek (80.Majer), Sedláček(85.Hurdes) – Cerman, připraven Svatoš

FK Cvikov - FK Stráž 2 : 0 (1:0)

Vytvořeno 02.06.2015 05:29:54 | Poslední změna 01.08.2015 12:53:45
Mužstvo zdecimované zraněními se pokusilo o zázrak ve Cvikově.Ten se však nekonal.Fotbalová kvalita byla na straně domácích, a tak je na světě zasloužená prohra 2:0 a další komplkace v boji o záchranu.
Ve Cvikově jsme nastoupili bez 5 členů základní sestavy a na výkonu to bylo znát.Soustředili jsme se více na obranu a bojovnost.V útoku jsme byli neškodní. A tak nás domácí tým v poli přehrával, ale do vyložené šance jsme ho nepouštěli.Tým doplněný o několik hráčů ml.dorostu dlouho odolával, ale ve 33.min rozjeli domácí pohlednou akci, na jejímž konci byl centr ze strany a povedená střela Jiráka z hranice vápna – 1:0.
Ve druhém poločase jsme přidali a byli domácím více než vyrovnaným soupeřem.Do šance, jež by byla gólová, nás však domácí nepustili.V 87. min pečetil výhru cvikovských z penalty Jirák – 2:0.
Naše situace v tabulce je vážná, ne však kritická.Ve hře je ještě 6 bodů a osud máme ve svých rukách.Už v příštím zápase bychom se mohli vytáhnout na favorita z Lomnice a vydolovat ze zápasu nějaký bod.Musí o tom však být přesvědčeni všichni aktéři zápasu a ne pouze polovina týmu, jako tomu bylo ve Cvikově!

Branky: 33. a 87.(pen.) Jirák

Sestava: Lahůlek – Roll(ml.), Šindelář, Kelbl, Košťál – Špivák, Mitáč, Novák, Kotek, Sedláček – Majer(65.Svatoš)

FK Stráž - FK Krásná Studánka 1 : 3 (0:2)

Vytvořeno 27.05.2015 09:19:31 | Poslední změna 01.08.2015 12:53:25
Zápas pravdy se soupeřem bojujícím o záchranu jsme herně ani výsledkově nezvládli.Zasloužená prohra 1:3 nám výrazně zkomplikovala záchranářské práce.
Hosté z Krásné Studánky přijeli s velkým respektem.My jsme však začali špatně.Od úvodního hvizdu jsme působili ospale a bez zájmu porvat se o 3 body.A tak se stalo něco, co zákonitě muselo přijít.V 10.min se z trestného kopu přesně trefil Novák a bylo to 0:1.Když ve 22.min přidal Smolák druhý gól, byly naše zápasové naděje na bodu mrazu.Proti zkušeně hrajícímu a dobře bránícímu soupeři jsme se těžko prosazovali.Tentokrát nám chyběla i vůle jít za vítězstvím, jež nás zdobila v předchozím zápase.Když hosté v 60.min přidali třetí branku, bylo rozhodnuto.V týmu se bohužel tentokrát nenašel nikdo, kdo by strhnul mužstvo k náporu.V 67.min po faulu na Líbu sice Koťas snížil, ale na víc, než drobnou korekci výsledku jsme tentokrát neměli.A tak soupeř, který svou kvalitou měl ve Stráži dostat búra, si nakonec zaslouženě a s přehledem odváží 3 důležité body.Omluvou pro ostudný výkon není ani početná marodka, jež nás pro závěr soutěže postihla.

Branky: 67. Kotek – 22. a 60. Smolák, 10. Novák

Sestava: Lahůlek – Košťál, Kelbl(65.Hurdes), Šindelář, Podroužek – Sedláček, Mitáč, Novák(55.Majer), Kotek, Libich - Cerman

FK Stráž - TJ Tatran Bílý Kostel 4 : 2 (1:1)

Vytvořeno 18.05.2015 10:53:25 | Poslední změna 01.08.2015 12:53:04
Ve Stráži se hrálo vyrovnané a zajímavé utkání s mnoha šancemi na obou stranách.My jsme v něm projevili větší hlad po výhře a po třech prohrách v řadě jsme se tentokrát kousli a zápas odjezdili. Udělali jsme tak důležitý krok k záchraně v soutěži.
Zápas jsme začali skvěle.Už v 5.min našel Adys dlouhým a přesným pasem z vlastní poloviny ve vápně hostí Cermika, jež si míč zpracoval a levačkou nechytatelně propálil golmana hostí – 1:0.Hosté po brance přidali a dostali se do několika šancí, při kterých se Venda pořádně zapotil a držel naše zápasové naděje.Ve 33.min však přišla pro hosty zasloužená odměna za aktivitu, když po přetaženém centru z rohového kopu hlavou na přední tyč vyrovnali – 1:1.
Druhý poločas byl opět vyrovnaný se spoustou šancí.V 55.min byl ve vápně faulovaný Líba a z nařízené penalty nás Koťas s velkým přehledem poslal do vedení – 2:1.O minutu později po faulu bez míče vyloučil hlavní arbitr hráče hostí Ďuriše, a tak se zdálo, že zápas s přehledem zvládneme.Oslabení hosté nám však začali pořádně zatápět.Při jednom z rohů po hlavičce z malého vápna dokonce zazvonilo břevno naší branky!V 70.min uvolnil Cermik na hranici vápna kolmicí mezi obránci Matěje, jež po 5 minutách na hřišti vlétl do pokutového území a zkušeně střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci – 3:1.V 75.min kopali hosté penaltu po faulu Šindelky, ale naložili s ní nepřesně a hráč naštěstí přestřelil branku!V 80.min po centru ze strany napálil Líba z malého vápna břevno hostující svatyně!V 83.min našel Hans svojí přihrávkou do strany agilního Matěje, jež z první vracel míč před branku.Tam si naběhl s velikou chutí hrající Cermik a prostřelil gólmana – 4:1.Konečnou podobu výsledku dali hosté v 90.min po brejku do naší otevřené obrany – 4:2.
Výhrou jsme se na chvíli vzdálil sestupovým vodám.Výsledek a velice slušný výkon je však nutné potvrdit v příštím šestibodovém zápase s Krásnou Studánkou.

Branky: 5. a 83. Cerman, 55. Kotek(pen.), 70. Sedláček – 33., 90.

Sestava: Lahůlek – Košťál, Šindelář(83.Hurdes), Kelbl, Podroužek – Špivák(65.Sedláček), Novák, Mitáč, Kotek(75.Majer), Libich - Cerman

TJ Jiskra Mimoň - FK Stráž 2 : 0 (1:0)

Vytvořeno 13.05.2015 20:59:28 | Poslední změna 01.08.2015 12:52:43
Třetí porážku v řadě jsme utrpěli na hřišti mimoňské Jiskry.Vyrovnaný zápas rozhodla už tradičně naše individuální chyba.Prohra 2:0 nám tak přidělala další starosti se záchranou v soutěži.
Na těžkém terénu se hrál vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách, z nichž největší měl Líba, jehož při samostatném postupu na branku vychytal domácí brankář.Mimoňský Hanoušek na druhé straně nastřelil břevno naší branky.Ve 38.min vyslal na naši branku střelu z trestného kopu ze 30 metrů Sutr a jeho pokus mířící mezi tyče Venda neudržel a prohrávali jsme 1:0.
Ve druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání, byli jsme o kousek lepším týmem, ale brzdila nás nepřesnost v kombinaci.Naše aktivita však nevyústila ve vyloženou šanci.Naopak domácí podnikali nebezpečné brejky a několikrát se musel předvést Venda.V 89.min se po individuální akci do otevřené obrany blýskl Řehák a zpečetil gólem výhru domácích – 2:0
V dalším záchranářském zápase hostíme Bílý Kostel a je třeba šňůru 3 proher v řadě přerušit, neboť naše situace v tabulce začíná být kritická!

Branky: 38.Sutr, 89.Řehák

Sestava: Lahůlek – Podroužek, Mitáč, Šindelář, Košťál – Brož(60.Majer), Kelbl(55.Novák), Kotek, Špivák, Libich – Cerman, připraven Sedláček, Hurdes

FK Stráž - FK Hejnice 3 : 5 (2:2)

Vytvořeno 05.05.2015 21:03:29 | Poslední změna 01.08.2015 12:52:02
Zápas s aspirantem na postup nám výsledkově nevyšel.Hosté byli kvalitnějším a vyspělejším týmem, proto vyhráli zaslouženě.My jsme jim však cestu za třemi body náramně usnadnili, především díky tragickému výkonu naší defenzivy, která v zápase pořádala den otevřených dveří….
Zápas jsme začali z ostra.Hned ve 3.min se vydal na výlet Podruh a na hranici vápna zamířil svojí dřevěnkou neomylně k tyči hejnické branky – 1:0.Soupeř byl zaskočený z naší aktivity a ještě pustil do dvou gólovek Zdenyho, jež se z úhlu prosmýkl do nebezpečné blízkosti branky, ale hostující brankář jeho záměr vystihl.Postupně však hosté přidali a začali nám zatápět.V 9.min se dostali z úhlu do vápna a hráč hostí nechytatelně zamířil ke vzdálenější tyči – 1:1.V 15.min podcenili oba stopeři výkop hejnického gólmana a pro útočníka hostí nebylo problém přelobovat vyběhnuvšího Vendu – 1:2.V těchto chvílích jsme kupili chybu za chybou a nebýt výborných zákroků Vendy, mohlo skóre narůstat.Postupně se hra uklidnila a my jsme začali mít územní převahu.Ve 42.min jsme se za aktivitu zaslouženě dočkali, když si na Špidlův roh naběhl Zdeny a hlavou vyrovnal – 2:2.
V úvodu druhé půle jsme opět trestuhodně chybovali v obraně a soupeři jsme na zlatém podnose nabídli během 10 minut 3 velmi laciné branky, kterými zápas prakticky rozhodl.Ve zbytku poločasu jsme se snažili o korekci výsledku, byli jsme lepším týmem, ale soupeř utkání zkušeně kontroloval.V 70.min však zaplesalo srdce fotbalového fajnšmekra, když se ze 30 metrů opřel do míče Mity a nechytatelnou bombou zacílil pod víko hostující branky – 3:5.V závěru jsme se ještě nadechli k náporu, ale naše snaha vyzněla naprázdno.
Vysokou domácí prohru je třeba hodit za hlavu a soustředit se na další zápas v Mimoni.Je však nutné se zamyslet nad prací v defenzivě.Naše jarní bilance tří inkasovaných branek v průměru na zápas je alarmující a těžko s ní pomýšlet na záchranu v soutěži!

Branky: 3. Podroužek, 42. Brož, 70. Mitáč – 9., 15., 46., 55., 57
.
Sestava: Lahůlek – Podroužek, Roll(80.Hurdes), Šindelář, Košťál – Brož, Kotek, Mitáč, Špivák, Sedláček(60.Majer) - Libich

Slovan Frýdlant - FK Stráž 4 : 0 (1:0)

Vytvořeno 29.04.2015 09:53:13 | Poslední změna 01.08.2015 12:51:35
Po důležitých výhrách s Rynolticemi a Desnou jsme v posledním zápase anglického týdne jeli potvrdit náš výkonnostní vzestup do Frýdlantu.Na parádním pažitu frýdlantského stadionu jsme favorizovaným a ambiciózním domácím byli po celý zápas více než vyrovnaným soupeřem.Utkání nakonec rozhodla větší ofenzivní kvalita soupeře.Prohra 4:0 je však příliš krutá za předvedený výkon.
V prvním poločase jsme domácí zřejmě zaskočili aktivním pojetím hry se solidní kombinační mezihrou. Jejich vyhlášenou ofenzivu jsme s přehledem drželi na uzdě, a tak se hrála vyrovnaná partie pouze s náznaky šancí.Ve 21. min jsme z ojedinělé šance přece jen inkasovali, když po centru ze strany zakončoval před brankou s velkým přehledem Kutílek – 1:0.
Ve druhém poločase pokračoval celkem pohledný a vyrovnaný kombinační fotbal s několika šancemi na obou stranách.Ve 47.min se dostal sám před brankáře ve vápně Koťas, ale v čisté gólovce pálil do tyče!V 55.min se po samostatné akci prosadil rychlonohý Štrbák – 2:0.I po inkasované brance jsme dál hráli aktivně.V 70.min postupoval z úhlu sám na brankáře Matěj, ale vracející se obránce jeho střelu zblokoval na roh.V 76.min po úniku Noska a přihrávce před prázdnou branku prosadil Stýbal – 3:0.V 84.min se řítil sám na brankáře Hans, ale ten ho vychytal.V 89.min dal konečnou podobu výsledku Stýbal, jež z 18 metrů překonal Vendu 4:0.
Frýdlant vyhrál zaslouženě.Výsledek 4:0 je však trochu zavádějící a úplně neodpovídá průběhu zápasu.Naši herní i výsledkovou pohodu z předchozích zápasů však nemůže nic takového narušit.Už příští zápas s Hejnicemi by to měl jednoznačně potvrdit!

Branky: 21.Kutílek, 55.Štrbák, 76. a 89.Stýbal

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll, Šindelář(80.Hurdes), Podroužek – Brož, Kelbl(46.Sedláček), Mitáč, Kotek, Špivák - Majer

FK Stráž - TJ Desná 4 : 3 (1:1)

Vytvořeno 23.04.2015 12:43:14 | Poslední změna 01.08.2015 12:51:11
Za scénář k tomuto zápasu by se nemusely stydět ani scénáristické špičky hollywoodské produkce.Čtyři karetní hříšníci na tribuně, nutnost vyhrát, těžký soupeř z Desné, divoký průběh zápasu, týmová jízda v plné parádě a sladká tečka na závěr v podobě výhry 4:3…pánové klobouček ;-)
Zápas jsme nezačali dobře.Hosté byli v úvodu aktivnější a zaslouženě šli do vedení v 6.min po rohovém kopu a hlavičce z malého vápna – 0:1. Inkasovaná branka nás naštěstí probudila a začali jsme přebírat otěže zápasu do svých rukou.Naše převaha vyústila ve vyrovnávací branku ve 38.min, kdy po parádním křížném pasu Koťase vnikl do vápna Tom jehož střela s přispěním teče hostujícího obránce a po záhadné trajektorii letu míče skončila v síti Hostí – 1:1.
V úvodu druhého poločasu ve 47.min. šli hosté opět do vedení po trestném kopu z hranice vápna – 1:2.Naše odpověď přišla téměř okamžitě, když se v 50.min po přihrávce Koťase prosadil z úhlu střelou k tyči Zdeny – 2:2.V 55.min postupoval sám na branku opět Zdeny a těsně před vápnem byl faulován.Hlavní rozhodčí neváhal a poslal červenou kartou hosty do deseti.V těchto chvílích jsme už průběh zápasu diktovali my.Bohužel hosté v 63.min z ojedinělé akce a střele ze 30 metrů zaskočili Vendu a skákavá střela zaplula do naší branky – 2:3.Pro nás to znamenalo zvýšení obrátek a týmovou snahu o obrat v zápase.Byli jsme jednoznačně lepším týmem a předváděli pohledné akce, zejména v křídelních prostorech.V 68.min po rohovém kopu a odraženém míči našel Špidla skvělou kolmicí na vápně Podruha, jež si v tu chvíli vzpomněl na totožné cvičení z úterního tréninku.Prvním dotykem po přihrávce se dostal do vápna a střelou k tyči nedal brankáři šanci – 3:3.V 70.min vyvezl Podruh z obranné poloviny míč, českou uličkou vybídl Zdenyho k samostatnému postupu na soupeřovu branku.Následovala situace dva na brankáře, vyřešená přihrávkou před prázdnou branku a zakončením Špidly - 4:3.Zbytek zápasu byl otevřený s několika šancemi na obou stranách, ale 3 body nakonec zaslouženě zůstaly doma.
Pochvala všem za parádní týmovou záležitost!Kabina je zdravá, funguje, a to je před dalšími zápasy jedině dobře.V sobotu tak jedeme do Frýdlantu s čistou hlavou pokusit se zaskočit favorita.Není to nic nereálného!

Branky: 38.Košťál, 50.Brož, 68.Podroužek, 70.Špivák – 6.Kořínek, 47. a 63.Holman

Sestava: Lahůlek – Hurdes(46.Podroužek), Roll, Novák, Košťál – Brož, Mitáč, Špivák, Kotek, Libich – Majer(60.Matuška), připraven Svatoš

FK Stráž - TJ Sokol Rynoltice 2 : 1 (1:0)

Vytvořeno 20.04.2015 16:11:52 | Poslední změna 01.08.2015 12:50:39
Po dvou prohrách s celky ohroženými sestupem jsme doma přivítali sebevědomý celek Rynoltic.Pohled na tabulku soutěže sliboval těžký a vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli jasný cíl urvat 3 body.Náš výkon tomu do 60.minuty odpovídal.V utkání jsme byli o kousek lepším mužstvem, soupeře k ničemu nepouštěli a zaslouženě dali dvě uklidňující branky.Závěr zápasu se nám však nepovedl, vlastními chybami jsme soupeře dostali na koně a v nervydrásajícím konci nakonec byli rádi za 3 důležité body po výhře 2:1.
První poločas byl na nerovném terénu více bojem než fotbalem.Obě mužstva pracovala bezchybně v defenzivě, přesto měla po jedné gólovce, v nichž se blýskli oba gólmani.Nám vyšel závěr poločasu.Ve 44.min zahrával trestný kop Fiky, jeho centr se odrazil ve vápně k Mitymu, jež pohotově uklidil míč do sítě hostí – 1:0.
Druhý poločas začal podobně bojovně jako první půle.V 50.min rozjel z vlastní poloviny pohlednou akci Adys, jež našel svým přesným pasem na křídle rozeběhnutého Zdenyho.Ten míč zavedl do vápna a jeho přihrávku před branku si hosté srazili do vlastní branky – 2:0.Po brance jsme ještě chvíli byli aktivnější a vypadalo to, že zápas kontrolujeme a dotáhneme ho do klidného konce.Opak byl však pravdou.Začali jsme být pasivní, dělali jsme chyby a naše hra se úplně rozpadla.Do té doby v ofenzivě neškodní hosté vycítili šanci a ve zbytku zápasu nám zle zatápěli.Po sérii standartních situací v 75.min se hosté zaslouženě dočkali a po centru ze strany a zakončení z malého vápna snížili – 2:1.Po brance navíc rozehrál svoji karetní partii hlavní arbitr Mařatka.V 80.min po faulu ve středu hřiště, který ani faulem nebyl, vyloučil Šindelku.V 85.min zatáhl za záchrannou brzdu v rozvíjející se akci soupeře Adys a musel také do sprch.V těchto chvílích už byl rynoltický tlak drtivý a my jen zoufale odkopávali.V 81.min nás podržel Venda, když bravurním zákrokem vyrazil hlavičku hráče hostí z bezprostřední blízkosti.Když v 90.min sudí vyloučil za vzájemnou potyčku s hráčem soupeře Tomáše Cermika, dali se všichni na stadionu na modlení za brzký konec.Výhru jsme nakonec ubojovali a trochu vylepšili naši jarní záchranářskou bilanci.
Středeční důležitá dohrávka s Desnou bez všech karetních hříšníků tak bude zápasem, který ukáže sílu kabiny!

Branky: 44. Mitáč, 50. vlastní - 75. Černý

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll, Šindelář, Podroužek(60.Novák) – Brož(70.Špivák), Mitáč, Kelbl, Kotek, Libich(80.Majer) - Cerman