Jiskra Vratislavice - FK Stráž 3 : 3 (2:1)

Vytvořeno 03.05.2012 20:16:09 | Poslední změna 07.11.2012 12:04:45
Páté jarní kolo I.A třídy nám přisoudilo soupeře, jež se u nás na podzim prezentoval tvrdou až záludnou hrou na hranici pravidel a bez fotbalové kvality.Přesto, jako jedinému, se týmu z Vratislavic podařilo dobýt náš domácí stánek.V nedělním zápase jsme byli po celé utkání lepším mužstvem, ale nakonec jsme byli rádi za remízu 3:3.
V 1.pol. jsme dali zapomenout na výkon z minulého týdne a do soupeře jsme se doslova zakousli.Bránícímu soupeři, jež často míč jen zoufale odkopával, pomáhal i nerovný terén. Díky němu vázla v některých fázích naše kombinační hra.Nicméně aktivitou a vysokým nasazením jsme domácí dostali pod tlak, z něhož se rodily šance a řada z nich byla gólových.
Bohužel ve finální fázi nás zradila nepřesnost nebo se blýskl výborný domácí brankář.Po několika šancích, které si o gól přímo říkaly, jsme se ve 33.min dočkali, když Bíba z 20m prostřelil svojí „dřevěnkou“ všechno, co mu stálo v cestě – 0:1.Po vstřeleném gólu jsme bohužel polevili v koncentraci a do té doby bezzubý soupeř trestal.Nejprve ve 35.min domácí vyrovnali, aby ve 40.min otočili skóre – 2:1.
V přestávce jsme zapracovali hlavně na psychice, která dostala citelnou ránu v závěru 1.půle.
Do 2.poločasu jsme vstoupili se snahou o zvrat v zápase, ale hra se díky neustálému zdržování a zakopávání míčů domácích kouskovala a my se nemohli dostat do tempa.Přesto jsme byli stále lepším mužstvem.Domácí hrozili z náhodných odkopů.Ocitli se v několika pološancích, ale tu největší – penaltu v 65.min neproměnili!V 72.min se však skóre v náš neprospěch měnilo a stačilo k tomu nedorozumění v obraně – 3:1.Vzhledem k průběhu zápasu a výborné defenzivě domácích se už zápas zdál ztracen.Opak byl však pravdou.Mužstvo se "kouslo" k náporu a nechtělo zápas ztratit.Odměnou byl gól Bíby v 75.min po dobře rozehraném signálu.Pokračovali jsme dál v náporu.V 82.min se k přímáku postavil opět Špidla a ve vápně našel nabíhajícího Blážu, jež hlavou zavěsil – 3:3.Ve zbytku zápasu následovaly ještě šance na obou stranách, ale skóre už se nezměnilo.
Opět jsme předvedli naši sílu v nasazení a nápadité hře.Poněkolikáté v sezóně jsme se přesvědčili, že žádný zápas není ztracen a hra končí až s hvizdem rozhodčího.V příštím zápase hostíme dalšího ze silné pětky, tým Ruprechtic, který nás na podzim pokořil zatím nejvyšší prohrou, takže určitě víme, o co hrajeme....;-)