FK Stráž - Jiskra Vratislavice 1 : 3 (0:0)

Vytvořeno 31.08.2011 12:40:53 | Poslední změna 07.11.2012 11:50:02
V neděli 28.8. jsme se představili na domácím stadionu proti Jiskře Vratislavice, tedy opět proti soupeři, jež pro nás byl velkou neznámou.Chtěli jsme navázat na středeční tříbodový import z Nového Města p.S.Ve vyrovnaném zápase nakonec nevyhrál fotbal, ale síla.V této činnosti měli hosté s devíti osmnáctiletými dorostenci v základní sestavě navrch, a tak si odvážejí zaslouženou výhru 1:3.
Soupeř na nás vyrukoval silovým pojetím hry.Často sahal k likvidačním zákrokům, jimž velice nepřesný rozhodčí Mengr pouze přihlížel.Naše fotbalovost tedy trpěla a šance se rodily jen ojediněle.Navíc hosté neustále hrozili brejkovými situacemi. Přesto jsme v 1.poločase byli lepším a fotbalovějším týmem.Naše aktivita však většinou končila u soupeřova pokutového území.Asi největší šanci měl ve 35.min Domíno, jež vnikl s míčem do vápna, ale jeho křížná střela těsně minula branku.Ve 40.min ještě Jára marně hledal přihrávkou pod sebe nabíhajícího spoluhráče.První půle tedy skončila bez branek.
Do 2.poločasu jsme bohužel nastoupili s velikým respektem.Výsledkem byl gól ve 49.min, kdy naše obrana zaspala a útočník soupeře postupoval sám na Vaška – 0:1.Naštěstí jsme brzy odpověděli.V 52.min jsme rychle rozehráli přímý kop a Bíba vyrovnal – 1:1.V 53.min byl po 2.žluté kartě vyloučen hráč hostí.Zdálo se, že utkání ovládneme, ale opak byl pravdou.Byli jsme málo aktivní a soupeř trestal.V 55.min přesnou střelou ze 30m zaskočil Vaška – 1:2.Potom v Bíba v 65.min postupoval sám na gólmana hostí, ale ten jeho tutovku chytil.V 72.min se hosté prosadili ve vápně a zvýšili – 1:3.Následovalo ještě několik našich pološancí, ale na zvrat v zápase jsme už neměli.
Vyrovnaný zápas bohužel ovlivnil tragický výkon rozhodčího, jež přehlížel často likvidační zákroky hostí, o vulgárních připomínkách na jeho adresu z jejich strany nemluvě.Na to, co se na hřišti dělo po závěrečném hvizdu je nejlépe zapomenout a doufat, že to bylo v této soutěži naposledy a v zápasech opět vyhraje fotbal.Vratislavičtí hráči včetně jejich asistenta na pomezí názorně předvedli, že setkání s lidskou hloupostí a názorovou omezeností je tou nejtěžší srážkou, jakou si lze představit.Šrámy po této srážce totiž nezůstávají jen na těle, ale dlouhodobě i na duši, a to je v této mládežnické kategorii smutným zjištěním.
Síla mužstva po nedělní hořké tragikomedii se ukáže v dalším zápase v Ruprechticích, kam jedeme samozřejmě odčinit domácí prohru!! ;-)