FK Stráž p.R. - Sokol Ruprechtice 2 : 2 (1 : 2)

Vytvořeno 29.10.2010 19:09:51 | Poslední změna 07.11.2012 11:29:53
Ve čtvrtek 28.10. jsme v předehrávce posledního podzimního kola přivítali doma silný celek Ruprechtic.Chtěli jsme odčinit ostudný výkon z minulého týdne, a to se nám alespoň částečně podařilo.
Do úvodních 15 minut jsme si z kabiny přenesli na hřiště taktické pokyny a odhodlání.Soupeř byl naší aktivitou dlouho zaskočený.Výborně jsme bránili, lépe kombinovali a jasně hosty přehrávali.Postupně se tak rodily šance.Nejprve svou přihrávkou Jirka vybídl Járu k samostatnému průniku, ale ten v nadějné pozici
přestřelil.Poté Dan svým křížným centrem za obranu hostí našel opět naběhnutého Járu, ale jeho hlavička těsně minula branku.V zápětí Jirka z úrovně penalty svojí slabou střelou ještě brankáře hostí nepřekvapil, ale potom už přišla v 8.min chvíle Špidly, který střelou z hranice vápna otevřel skóre – 1: 0.Po vstřeleném gólu se hra začala vyrovnávat.Trochu jsme polevili, začali více kazit přihrávky a postupně přenechali průběh
1. poločasu hostům, kteří svým jednoduchým, ale účelným fotbalem s výbornou obranou a rychlými brejky, využili nabídnuté šance na obrat v zápase.Nejprve se blýskl Vašek při samostatné akci útočníka hostí.V 15.min po nedorozumění v naší obraně však už musel lovit míč ze sítě po utěšené střele z 25metrů – 1: 1.Na rozdíl
od nás však hosté po vstřeleném gólu pokračovali v tlaku a po rohovém kopu ve 25.min se hlavou ujali vedení - 1: 2.
2.poločas nabídl vyrovnanou partii s naší snahou o vyrovnání.Bohužel zůstávalo často jen u snahy, neboť nám toho soupeř v útoku moc nedovolil.Navíc jsme mu to svými zbytečnými ztrátami míče v rozehrávce ulehčovali.
K výborné obraně hosté přidávali ještě rychlé a nebezpečné protiútoky.A tak nás Vašek svými výbornými zákroky stále musel držet v naději na vyrovnání.Od 55.minuty jsme otevřeli hru a zariskovali hrou na 3 obránce, kdy Domíno doplnil dvojici útočníků.Zvýšená aktivita v útočné fázi přinesla ovoce v 65.minutě, kdy se po nedorozumění v obraně hostů dostal k míči Kubíno, vniknul do pokutového území a tam byl faulován.
Nařízenou penaltu proměnil Špidla – 2 : 2.Potom jsme se ještě nadechli k závěrečnému náporu, ale bez úspěchu.
Šťastná, ale zasloužená remíza s kvalitním soupeřem.Ze hry mužstva se sice vytratila lehkost z předchozích zápasů, ale byla nahrazena bojovností a snahou o dobrý výsledek.Malé přeskupení v sestavě týmu pomohlo.Zlepšená hra nově složené obrany potěšila a skvělý Venca v bráně se už stal samozřejmostí.
Ale pozor! V neděli proti Hrádku budeme ze sebe muset vymačkat ještě víc! Doufám, že Strážská aréna zůstane přes zimu nedobytná :-)