FK Stráž p.R. - Nový Bor 2:1 (1:1)

Vytvořeno 20.09.2010 21:14:43 | Poslední změna 07.11.2012 11:08:37
V neděli 19.9. jsme přivítali v okresním derby silného soupeře z N.Boru.Mnozí hráči si v hlavách zřejmě přenesli srpnový výprask 0:5 z přípravného zápasu.Jinak si nelze vysvětlit výkon z 1.poločasu, kdy jsme svojí celkovou pasivitou, nepřesnostmi a zmatky v obraně soupeři přenechali veškeré dění na hřišti.A to doslova.Hráči N.Boru nás přehrávali ve všech fotbalových dovednostech.V této fázi zápasu jsme se zmohli pouze na odkopávání balonu a ojedinělé brejky.Naštěstí po jednom z nich v 10.min využil špatně vysunuté obrany hostí Jára a po samostatném nájezdu prostřelil gólmana.Další brejky zůstaly nevyužité, i když Špidlova tutovka po Jirkově přihrávce ve 25.min si opravdu o gól říkala.Soupeř z tlaku v 1.pol. využil naštěstí pouze nepřesnou přihrávku Dana a vyrovnal na 1:1.
O přestávce bylo v domácí kabině rušno.Opravdu bylo co vysvětlovat!Zřejmě kluci dávali dobrý pozor, protože ve 2.pol. přišlo viditelné zlepšení.Lépe jsme kombinovali, byli důraznější a přesnější.Ovládli jsme hru a soupeře prakticky nepustili do vyložené šance.Dirigentská taktovka Špidly rozehrála útočnou partii, z které se rodily šance.Do nich se postupně dostával Jára, Jirka, Jakub a Špidla.Zlepšený výkon nakonec své ovoce přinesl v 55.min, kdy se po nepřesnosti v obraně hostí řítil Jakub sám na gólmana a povedeným lobem upravil na 2:1.Potom už jsme si zodpovědnou hrou vítězství pohlídali.
Prodloužili jsme tak serii bez prohry na 5 zápasů. Doufám, že neskončí hned příští sobotu ve Velkých Hamrech. ;)
Tragický 1.poločas naštěstí nahradilo zlepšení ve 2.půli.Podobně šťastné probuzení se však nemusí příště opakovat! Za zmínku stojí snad jen spolehlivý výkon Vaška a ve 2.půli výkony Špidly,Járy,Michala a Tomáše.
Stále čekám na celých 70 minut fotbalu, který umíme!!!