FK Stráž - Arsenal Č.Lípa 3:4 (2:2)

Vytvořeno 30.03.2011 14:18:35 | Poslední změna 07.11.2012 11:33:55
V neděli 27.3. 2011 jsme na domácím stadionu otevřeli jarní část krajského přeboru v prestižním utkání s lídrem soutěže Arsenalem Č.Lípa.V zajímavém, pohledném a dramatickém zápase bohužel nevyhrálo lepší, ale pouze šťastnější mužstvo, a tak byla poprvé v letošní sezóně strážská aréna bodově vyloupena.
Zápas se z naší strany vyvíjel ve vlnách, kdy jsme střídali výborné pasáže a soupeře jednoznačně přehrávali, s matným projevem, kdy jsme svými hrubými chybami soupeři umožnili dávat jednoduché góly a tím ho držet v kontaktu.Podle toho se také vyvíjelo i skóre zápasu, kdy na naše vedení vždy soupeř dokázal odpovědět brankami, které jsme mu nabídli jako na zlatém podnose.
Skóre zápasu otevřel Jára hned v 1.min svým důrazem ve vápně - 1:0.Soupeř odpověděl v 10.min po dvou za sebou jdoucích chybách obrany a brankáře - 1:1.Ve 23.min. se po pohledné akci prosadil ve vápně Dominik, jenž si i přes svůj bolavý kotník řekl svým výkonem o "DVD pro nejlepšího hráče zápasu" - 2:1.V této fázi jsme byli aktivnější, soupeře jsme jasně přehrávali a dostávali se do vyložených šancí(Matěj,Sanchir,Domíno,Jára).Bohužel místo rozhodnutí zápasu dalšími góly přišel trest ve 33.min, kdy jsme si po skrumáži před vlastní brankou dali vlastní gól - 2:2.
V 2.poločase jsme ještě do 50.min byli lepším týmem, využil toho Jára ve 45.min svým gólem na 3:2.Od 50.minuty jsme se však zbytečně zatáhli a začali výsledek bránit.Díky tomu soupeři narostla křídla a začal nás přehrávat.V 60.min nejprve vyrovnal po samostatném úniku na 3:3.Když už se zdálo, že zápas spěje k remíze, tak v 67.min po hrubé chybě ve středu hřiště jsme vybídli útočníka hostí k samostatné akci a ten rozhodl o exportu 3 bodů do České Lípy - 3:4.
V zápase jsme se silným soupeřem rozhodně nezklamali.Kdyby se podařilo proměnit vyložené šance, mohl být zápas rozhodnutý už po 1.poločase.Ale na kdyby se nehraje, a tak nezbývá nic jiného, než porážku odčinit v dalším zápase proti Jilemnici.
Jestliže zopakujeme výkon z 1.poločasu, tak v neděli odjede Jilemnice s prázdnou.