Aktuálně

Na fotbalové mapě fungujeme už 50 let! Zveme všechny příznivce našeho klubu na oslavy tohoto výročí dne 23.června 2018 :-)

FK Stráž - FC Lomnice nad Popelkou 1 : 3 (0:3)

Vytvořeno 20.06.2018 10:12:56 | Poslední změna 20.06.2018 10:15:21
Rozlučka s domácími fanoušky se nám v posledním zápase sezóny nepovedla a po nepovedeném prvním poločase jsme zaslouženě prohráli 1:3 s průměrnou Lomnicí.
Hosté k nám přijeli s velkým sebevědomím pro potvrzení druhého místa v tabulce.V prvním poločase, především díky naší laxnosti, nedůrazu a nepřesnostem, lomničtí ovládli hru.Jejich územní převaha však končila před naším vápnem.Přesto bez jediné gólovky pohodlně v poločase vedli 0:3.Nejdříve zaskočila Tulise v 5.min nepříliš nebezpečná střela Gaubmanna z 25 metrů – 0:1.V 15.min a 42.min jsme propadli při bránění dvou rohových kopů a skóre navýšil Poledník a Starý – 0:2 a 0:3.
Druhý poločas byl z naší strany o něčem jiném a hrál se výhradně na polovině hostí za naší trvalé převahy.Jenže na obrat v zápase bylo po profláknutém prvním poločase pozdě a gólové manko se nám přes několik nadějných šancí nepodařilo vymazat.Kosmetickou úpravu dal výsledku povedeným „angličanem“ v 78.min Košťál, jež se po přihrávce Věchta opřel do míče z hranice vápna – 1:3.
Sezónu, která připomínala jízdu na horské dráze, tak končíme na 7.místě.Po tragickém podzimu, kdy jsme se s 11 body krčili na sestupovém předposledním místě, jsme na jaře zabrali a povedenou šńůrou 8 výher v řadě sestupové starosti rozprášili. Závěr sezóny však opět zapadl do podprůměru a čtyřmi prohrami v posledních pěti zápasech jsme si naši jarní bilanci zbytečně pokazili.
Z podzimní části je nutné si pořádně zapamatovat jediné: s podobným přístupem v letní přípravě a na tréninku nás v příští sezóně čeká totéž, tedy sestupové starosti.Ostatní je lépe zapomenout.
Jarní část byla diametrálně odlišná a výsledky, až na některé výjimky, se dostavily.Především zlepšení přístupu většiny hráčů, povedená zimní příprava včetně soustředění, ustálení výkonů naší defenzivy, významné posílení kádru o elitního střelce Věchta(15 zásahů a 6 asistencí z 32 jarních gólů) a brankářskou jedničku Krásného přinesly své ovoce, a 27 jarních bodů je toho důkazem. Pozitivem jarní části je také zapracování a slušné herní vytížení „mladých pušek“ z mladšího dorostu, jež jsou příslibem do budoucna.
Pro nadcházející sezónu se budeme snažit navázat v letní přípravě na přístup a zlepšené výkony v jarní části soutěže.Zajímavě se také rýsuje vhodné doplnění kádru, které by mělo kromě zvýšené kvality zároveň vytvořit chybějící konkurenční prostředí, bez něhož to prostě nejde a někteří hráči se bez něj málokdy dostávají na své výkonnostní maximum. Většinu sezóny bychom potom chtěli strávit v horních patrech tabulky 1.A třídy, kam výkonnostně bezpochyby patříme.

Branky: 78.Košťál – 5.Gaubmann, 15.Poledník, 42.Starý

Sestava: Tulis – Košťál, Mitáč, Moravčík, Komárek – Biedermann(52.Šindelář), Špivák, Roll, Sedláček, Brož – Věchet, připraven Poláček, Hladík