FK Stráž - TJ Desná 0 : 3 (0:0)

Vytvořeno 19.09.2017 21:25:02 | Poslední změna 02.10.2017 17:31:50
V zajímavém a strhujícím utkání s kvalitním soupeřem jsme podali asi nejlepší podzimní výkon.Bohužel to ani tentokrát na výhru nestačilo.Na gólové šance, v nichž jsme soupeře předčili, se bohužel nehraje.V zápase tak nevyhrál lepší, ale šťastnější tým z Desné 0:3, jež potrestal v závěru naše individuální chyby.
Hosté k nám přijeli hrát otevřený fotbal, a tak se od prvních minut hrál zápas ve vysokém tempu nahoru-dolů.Útočné akce se přelévaly na obě strany a bylo se na co dívat.V 10.min napálil Špivák levačkou těsně vedle odražený míč.V 15.min vychytal Doubek v gólové šanci Sedláčka, jež se z úhlu dostal k zakončení.Ve 21.min skončil volej Mitáče těsně nad brankou.Ve 28.min si centr Sedláčka hosté srazili do tyče a míč se podél brankové čáry odrazil mimo branku! Ve 35.min vnikl z úhlu do vápna Košťál, ale ve slibné šanci nastřelil pouze boční síť.Ve 40.min hlavičkoval Roll po rohovém kopu těsně vedle.Hosté v prvním poločase zahrozili pouze v pološancích, které likvidoval pozorný Lahůlek.
Druhý poločas přinesl podobný obraz hry.My jsme byli aktivnějším týmem a dostali se do několika gólových šancí.V 60.min centr na zadní tyč hlavičkoval Kořínek těsně vedle.V 62.min našel Hanoušek přesným pasem před brankou ve skluzu Brože, ale toho v čisté gólovce neskutečným zákrokem vychytal Doubek! Postupem času strhující tempo mirně opadlo a bylo jasné, že kdo dá první branku, tak zápas vyhraje.Bohužel pro nás v 70.min prošel s notnou dávkou štěstí středem hřiště Mejsnar a sám proti Lahůlkovi s přehledem otevřel skóre – 0:1.V 73.min po rohovém kopu vyskočil ve vápně nejvýše Hanoušek, ale jeho hlavičku v gólové šanci vykopával na brankové čáře Kořínek! V 74.min jsme při rohovém kopu hostí neuhlídali Kořínka, a ten podruhé překonal Lahůlka – 0:2.V 77.min se probíjel obranou hostí Hanoušek a jeho střelu s pomocí břevna vyrazil skvělý Doubek! V 86.min ještě hosté podnikli rychlý brejk do naší otevřené obrany a Mejsnar podél Lahůlka pečetil vítězství hostí třetím gólem – 0:3.
Náš výkon byl tentokrát solidní a snesl by přísnější měřítko.Pokud se vyvarujeme individuálních chyb a nasazením i herní kvalitou na tento zápas navážeme v těžkých utkáních anglického týdne v Lomnici a Rynolticích, může se nevydařený start do sezóny rychle obrátit k lepšímu.

Branky: 70. a 86. Mejsnar, 74. Kořínek

Sestava: Lahůlek – Poláček, Moravčík O., Roll ml. – Košťál, Mitáč, Špivák(84.Roll st.), Skalický(50.Brož), Sedláček – Libich, Hanoušek, připraven Moravčík R.