FK Stráž - FK Hejnice 1 : 3 (0:2)

Vytvořeno 31.08.2017 08:32:35 | Poslední změna 05.09.2017 09:34:24
V průměrné letní přípravě, kterou bohužel třetina týmu vůbec neabsolvovala, jsme sehráli ve velice improvizovaných sestavách 2 přátelské zápasy(se Skalicí 0:6 a Holany 4:4).Úvodní zápas nové sezóny, ve které jsme plánovali minimálně obhajobu loňského třetího místa, byl tedy s velkým otazníkem.Mdlý výkon a skutečnost, že na průměrné Hejnice dlouhodobě neumíme zahrát, byl příčinou zasloužené prohry 1:3.
Po našem úvodním tlaku se v 7.minutě dostali hosté poprvé na naši polovinu a hned se gólově prosadil Dressler, když z úhlu prostřelil Lahůlka – 0:1.Po obdržené brance jsme dále měli více ze hry, ale kromě mnoha standartních situací jsme se nemohli dostat do gólové šance.V 17.min po dlouhém autu vytáhl bravurně gólman hostí hlavičku Mitáče na rohový kop.Ve 27.min zazvonilo břevno naší branky po bombě z trestného kopu ze 30 metrů.Ve 30. min opět skvělý zákrok gólmana po střele Mitáče.Před poločasovým odchodem do kabin pláchl naší obraně opět Dressler a podél Lahůlka pohodlně zvýšil na 0:2.
Druhý poločas se nesl ve znamení naší snahy o otočení výsledku.Hosté se po většinu času pouze bránili a vyráželi k ojedinělým brejkům.V 50.min nám svitla naděje, když se po dlouhém autu Rolla ml. prosadil na malém vápně Mitáč – 1:2.Dál jsme soupeře tlačili, ale naše pološance zůstávaly stále nevyužity.V 70.min jsme rozjeli povedenou akci, na jejímž konci přihrával teprve patnáctiletý debutant Komárek do tutovky Rollovi ml., ale jeho utažená placírka jen těsně minula branku.V závěru jsme jsme hosty přišpendlili na jejich polovinu, ale naše šance zůstaly nevyužity.V 90.min hejničtí při jednom z brejků nakonec Kobrem pečetili svoje vítězství – 1:3.

Branky: 50.Mitáč – 7.a 45.Dressler, 90.Kobr

Sestava: Lahůlek – Košťál, Moravčík, Vogt, Poláček – Libich(49.Roll st), Mitáč, Roll ml., Špivák(78.Biedermann), Sedláček(55.Komárek) - Cerman