TJ Sokol Ruprechtice - FK Stráž 2 : 2 (2:1)

Vytvořeno 09.09.2017 21:44:02 | Poslední změna 19.09.2017 21:24:54
Zápas s Ruprechticemi se nám herně příliš nepovedl. Přesto po nepříznivém průběhu je pro nás vydřená a spravedlivá remíza 2:2 malou výhrou.
Utkání jsme nezačali špatně, ale naše aktivita končila před vápnem domácích.V 10.min se domácí dostali celkem snadno k zahrávání rohového kopu.Naše velká slabina, bránění standartních situací, se opět projevila v plné parádě a nepokrytý a důrazný Vrtal otevřel skóre - 1:0.Dále se hrál otevřený zápas.Domácí byli kvalitnější po zemi, my jsme až příliš často a zbytečně míče nakopávali.Naše hra byla navíc plná nepřesností a nedůrazná v osobních soubojích.Domácí tak byli v prvním poločase o kousek lepším týmem s několika šancemi, které zaváněly gólem.Ve 21.min Lahůlek vychytal průnik domácích z úhlu našeho vápna.Ve 32.min po křídelní akci domácích Poláček obětavě skočil do střely mířící do naší odkryté branky!Naše akce končily pološancemi a z několika standartních situací jsme se ve vápně neprosadili.Ve 40.min si hlavní sudí s pomezním vymysleli pokutový kop ve prospěch domácích po čistém vypíchnutí míče Rollem. Sochor se z penalty nemýlil a domácí zvýšili vedení – 2:0. O minutu později však chybovala domácí obrana a přihrávku Mitáče přetavil v kontaktní branku nekompromisně střílející Cerman – 2:1.
Do druhého poločasu jsme vlétli jako uragán a domácí borci nestíhali.Zpřesnili jsme hru, zlepšili pohyb a najednou nás bylo plné hřiště.Ve 48.min, opět po chybě domácí obrany, se ve vápně prosadil důrazný nestor Roll a nabídl na zlatém podnose před odkrytou branku gólovou přihrávku pro zakončujícího Košťála.Ten bez problému rozvlnil síť po téměř ročním střeleckém půstu – 2:2.Dál jsme pokračovali v tlaku.V 55.min se z vápna parádně opřel do míče Cerman, ale jeho střelu mířící do šibenice zázračným zákrokem likvidoval Vavřich!Naše aktivita postupně vyprchávala a opět jsme se nepochopitelně vrátili k herní bídě z první půle.Hra se tak vyrovnala a zápas postupně bez výraznějších šancí na obou stranách dospěl ke spravedlivé dělbě bodů.

Branky: 10.Vrtal, 40.(p) Sochor – 41.Cerman, 48. Košťál

Sestava: Lahůlek – Poláček, Šindelář, Vogt – Košťál, Mitáč, Roll ml., Špivák, Sedláček – Roll st.(64.Biedermann), Cerman

FK Stráž - FK Cvikov 6 : 0 (4:0)

Vytvořeno 04.09.2017 16:18:26 | Poslední změna 09.09.2017 21:38:34
Po dvou porážkách jsme v novém soutěžním ročníku konečně zabrali a v malém okresním derby jednoznačně smázli soupeře ze Cvikova vysoko 6:0.Herně solidní týmovou jízdu za třemi body řídil především agilní a s velkou chutí hrající střelec Hanoušek, jež se blýskl hattrickem.
Utkání jsme začali náporem a už v 5.min se z úhlu zastřeloval Hanoušek, ale jeho pokus likvidoval Machačný.V 8.min předložil Cerman gólovou přihrávku Hanouškovi, a ten z malého vápna začal svůj střelecký koncert – 1:0.V 11.min opět v akci „Hany“, ale jeho střelu z hranice vápna Machačný se štěstím vykopnul na roh.Hosté hrozili z nebezpečných rychlých brejků, při nichž jsme několikrát měli štěstí.Ve 35.min se po přihrávce Libicha parádně opřel do míče Mitáč a jeho dělovka vymetla pavučiny cvikovské branky – 2:0.Ve 44.min vybojoval Špivák míč pro Hanouška, jehož přízemní projektil z 18 metrů zaplul k tyči bezmocného gólmana – 3:0.O minutu později ještě zatloukl pomyslný poločasový hřebíček do cvikovské rakve s ledovým klidem zakončující Cerman, když si naběhl na dlouhý výkop Lahůlka prodloužený Mitáčem za obranu hostí – 4:0.
Druhý poločas byl jednoznačně v naší režii.V 55.min se za vápnem opřel do míče levačkou Hanoušek a výstavní střelou na zadní tyč dovršil svůj hattrick – 5:0.V 60.min Špivákův přetažený trestný kop vrátil hlavou před branku Cerman a pohotový Libich propálil zblízka Machačného – 6:0.V 67.min po trestném kopu Špiváka zazvonilo břevno cvikovské branky.V 75.min rozjeli povedenou křídelní akci talentovaní patnáctiletí mlaďasové, ale přesný centr Komárka zakončoval Biedermann pouze do Machačného.Závěr zápasu jsme proti odevzdanému soupeři s přehledem kontrolovali.Z mnoha našich dalších šancí se už gólově nic neurodilo.

Branky: 8., 44., 55. Hanoušek, 35.Mitáč, 45.Cerman, 60.Libich

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st., Poláček – Libich(65.Komárek), Mitáč, Roll ml., Špivák, Sedláček – Hanoušek(68.Biedermann), Cerman, připraven Moravčík R.

TJ Sokol Doubí - FK Stráž 2 : 1 (0:0)

Vytvořeno 31.08.2017 08:35:04 | Poslední změna 05.09.2017 09:34:44
Ke druhému utkání jsme zavítali na neoblíbený doubský beton, jehož kvalita nemá s úrovní krajské soutěže vůbec nic společného!Náš výkon šel oproti zápasu s Hejnicemi nahoru, alespoň co se týče nasazení a bojovnosti.Ani tentokrát to však na bodový zisk nestačilo, když jsme v závěrečných minutách remízového zápasu přišli o bod po výstavní trefě domácího Hájka.
První poločas byl herně opatrný, bojovný se spoustou nakopávaných míčů. Obrany pracovaly spolehlivě, a tak bylo vyložených šancí pramálo.V 15.min centr Košťála hlavičkoval Komárek vedle branky.Ve 30.min hlavičkoval opět vedle domácí branky Hanoušek. Ve 35.min se po přihrávce Komárka parádně uvolnil na hranici vápna Mitáč, ale jeho střela se v gólové pozici pouze otřela o tyč domácí branky.Ve 43.min vychytal Lahůlek v gólové šanci střelu Suchomela.
Druhý poločas byl oboustranně zajímavější.V 52.min pěkně Hájek uvolnil ve vápně Vlacha a ten z úhlu prostřelil Lahůlka 1:0.Domácí se však z vedení neradovali dlouho.V 57.min předložil po vyhraném souboji Roll st. míč pro Mitáče a jeho pohotová střela skončila za zády bezmocného Jiráka – 1:1.Dále pokračovala vyrovnaná hra, při které se obě mužstva dostala do několika šancí.V 69.min se ocitl sám ve vápně Špivák, ale své šance se zalekl a uspěchanou střelu poslal nad branku.V 84.min rohový kop Špiváka našel na malém vápně osamoceného Věchta, ale jeho hlavička skončila v náručí Jiráka.Zápas pomalu směřoval ke spravedlivé remíze.Tu však odmítl domácí Hájek, když se po rohovém kopu v 87.min dostal k nedůrazně odvrácenému míči a parádní ranou vymetl šibenici – 2:1.
Tenhle zápas opravdu bolel, jak fyzicky, tak psychicky.Od sympaticky bojovného výkonu se však můžeme odrazit v příštím zápase s nevyzpytatelným Cvikovem.Tři body už musí být povinností!

Branky: 52.Vlach, 87.Hájek – 57.Mitáč

Sestava: Lahůlek – Poláček, Šindelář, Vogt – Košťál, Mitáč, Špivák, Roll ml., Komárek(53.Věchet) – Hanoušek, Roll st.(68.Biedermann)

FK Stráž - FK Hejnice 1 : 3 (0:2)

Vytvořeno 31.08.2017 08:32:35 | Poslední změna 05.09.2017 09:34:24
V průměrné letní přípravě, kterou bohužel třetina týmu vůbec neabsolvovala, jsme sehráli ve velice improvizovaných sestavách 2 přátelské zápasy(se Skalicí 0:6 a Holany 4:4).Úvodní zápas nové sezóny, ve které jsme plánovali minimálně obhajobu loňského třetího místa, byl tedy s velkým otazníkem.Mdlý výkon a skutečnost, že na průměrné Hejnice dlouhodobě neumíme zahrát, byl příčinou zasloužené prohry 1:3.
Po našem úvodním tlaku se v 7.minutě dostali hosté poprvé na naši polovinu a hned se gólově prosadil Dressler, když z úhlu prostřelil Lahůlka – 0:1.Po obdržené brance jsme dále měli více ze hry, ale kromě mnoha standartních situací jsme se nemohli dostat do gólové šance.V 17.min po dlouhém autu vytáhl bravurně gólman hostí hlavičku Mitáče na rohový kop.Ve 27.min zazvonilo břevno naší branky po bombě z trestného kopu ze 30 metrů.Ve 30. min opět skvělý zákrok gólmana po střele Mitáče.Před poločasovým odchodem do kabin pláchl naší obraně opět Dressler a podél Lahůlka pohodlně zvýšil na 0:2.
Druhý poločas se nesl ve znamení naší snahy o otočení výsledku.Hosté se po většinu času pouze bránili a vyráželi k ojedinělým brejkům.V 50.min nám svitla naděje, když se po dlouhém autu Rolla ml. prosadil na malém vápně Mitáč – 1:2.Dál jsme soupeře tlačili, ale naše pološance zůstávaly stále nevyužity.V 70.min jsme rozjeli povedenou akci, na jejímž konci přihrával teprve patnáctiletý debutant Komárek do tutovky Rollovi ml., ale jeho utažená placírka jen těsně minula branku.V závěru jsme jsme hosty přišpendlili na jejich polovinu, ale naše šance zůstaly nevyužity.V 90.min hejničtí při jednom z brejků nakonec Kobrem pečetili svoje vítězství – 1:3.

Branky: 50.Mitáč – 7.a 45.Dressler, 90.Kobr

Sestava: Lahůlek – Košťál, Moravčík, Vogt, Poláček – Libich(49.Roll st), Mitáč, Roll ml., Špivák(78.Biedermann), Sedláček(55.Komárek) - Cerman