SK VTJ Rapid Liberec - FK Stráž 4 : 2 (2:2)

Vytvořeno 25.10.2017 11:52:04 | Poslední změna 10.11.2017 15:07:28
Naše nelichotivá podzimní bilance nabývá kritických rozměrů.Prohra 4:2 na hřišti podprůměrného Rapidu nás odsunula už na předposlední místo tabulky A třídy.
Na těžkém, podmáčeném terénu jsme neodehráli špatný zápas.Opět jsme se však prali s neproměňováním šancí. Tentokrát se navíc přidaly hrubé individuální chyby, které soupeř nemilosrdně trestal.Vstup do zápasu jsme měli solidní.Aktivní hrou jsme soupeře nutili k chybám.Už v 6.předložil Hanoušek gólovou přihrávku rozeběhnutému Košťálovi, a ten nedal brankáři šanci – 0:1.V 11.min postupoval sám na brankáře Sedláček, ale své slabé zakončení namířil pouze do brankáře.V 18.min vyslal dělovku na bránu Hanoušek, ale brankář Paidar byl připravený.Domácí se v těchto chvílích pouze bránili.Ve 22.min se liberečtí dostali dlouhým nákopem poprvé do blízkosti našeho vápna a po špatném vyběhnutí Lahůlka hned Kejdanou vyrovnali – 1:1.Za 5 minut se situace opakovala a nejisté vyběhnutí Lahůlka potrestal hlavou Šikýř 2:1.Studená sprcha v dobře rozehraném zápase.Domácí se po dvou laciných gólech uklidnili a vyrovnali hru.Ve 35.min Lahůlek bravurně zlikvidoval sólo Kejdany.Ve 42.min zahrával Špivák od rohového praporku přímý kop a svoji výstavní střelu zakroutil na zadní tyč bezmocného Paidara – 2:2.
Druhý poločas byl na zhoršujícím se terénu spíše bojem o každý metr hrací plochy a čekáním na chybu.V 56.min se dostal do šance Šikýř, ale minul naši branku.V 61. dělovku Brože z 20 metrů bravurně likvidoval brankář domácích.Hlavičku Rolla ml. po rohovém kopu v 68.min vykopávali domácí na brankové čáře.V 74.min jsme opět po chybě darovali domácím třetí branku, když v rozehrávce přišel snadno o míč Mitáč a Šikýř se štěstím prostřelil vyběhnuvšího Lahůlka – 3:2. V 79.min vyslal přesným pasem Roll do nadějného úniku Hanouška, ale před dobíhajícím Sedláčkem odvrátil naši gólovku na poslední chvíli obránce domácích na rohový kop.Náš tlak v posledních minutách zesílil, ale bohužel vyšel naprázdno. Naopak Šikýř v 88.min po brejku do otevřené obrany dokonal svůj hattrick a pohřbil definitivně naše naděje – 4:2.

Branky: 28,. 74, a 88. Šikýř, 22.Kejdana – 6.Košťál, 42.Špivák

Sestava: Lahůlek – Poláček, Šindelář, Moravčík O. – Košťál(72.Libich), Mitáč, Roll ml., Špivák, Sedláček – Brož, Hanoušek

FK Stráž - FK Košťálov-Libštát 1 : 4 (0:1)

Vytvořeno 25.10.2017 09:41:18 | Poslední změna 10.11.2017 15:07:03
V zápase s Košťálovem jsme chtěli navázat na plný bodový zisk a zlepšující se formu z posledních dvou zápasů.Dobře hrající soupeř nás však vrátil na zem a uštědřil nám tvrdý direkt v podobě porážky 1:4.
Zápas jsme začali aktivně a šance Brože v úvodních minutách si o gól říkala.Postupem času však začali přebírat otěže zápasu do rukou s chutí hrající hosté a brankář Lahůlek se musel několikrát pořádně předvést.Byli jsme pasivní a pouze čekali, co s námi soupeř provede.Zaslouženým výsledkem byla inkasovaná branka ve 35.min, když obraně pláchnul Holovič a z úhlu chytře přeloboval Lahůlka – 0:1.Inkasovaná branka nás probrala a do konce poločasu jsme hosty začali přehrávat.Nejprve se Libich po povedené kombinaci dostal sám do zakončení, ale v gólové pozici svým lobem přes brankáře těsně minul branku!Vzápětí Cermanovi v další gólovce na poslední chvíli odskočil míč.
Druhý poločas začali lépe hosté a v 51.min Stehlíkem zvýšili na 0:2.Dále se hrál vyrovnaný zápas.My jsme se snažili dobýt dobře organizovanou obranu soupeře a hosté hrozili z nebezpečných brejků.Ve vápně košťálovských vzniklo mnoho závarů, z kterých se však nic neurodilo. Na druhé straně nás držel Lahůlek svými zákroky při výpadech hostí.V 67.min nám svitla naděje, když přesný pas Rolla ml. za obranu hostí přetavil v kontaktní branku Sedláček - 1:2! Soupeře jsme ještě více zmáčkli.V 72.min přehlédl oboustranně nepřesný rozhodčí Vachek jasný penaltový zákrok na Cermana T.při jedné z mnoha našich standartních situací. V 77.min hosté udeřili z brejku Cermanem J. a prakticky rozhodli o osudu zápasu - 1:3.V závěru ještě Holovič podtrhl náš zmar a kosmeticky upravil na 1:4.

Branky: 67.Sedláček – 35. a 89.Holovič, 77.Cerman J., 51. Stehlík

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll ml., Vogt(57.Šindelář), Poláček – Libich, Moravčík R., Špivák, Sedláček, Brož – Cerman, připraven Skalický Roll st., Biedermann

TJ Velké Hamry B - FK Stráž 2 : 3 (1:2)

Vytvořeno 11.10.2017 16:50:30 | Poslední změna 25.10.2017 09:41:03
Výsledková krize z posledních týdnů je snad zažehnána.Po přesvědčivé domácí výhře s Krásnou Studánkou jsme tentokrát přivezli 3 veledůležité body z půdy Velkých Hamrů po výhře 2:3. Na umělce v jabloneckých Břízkách jsme odehráli zatím nejzodpovědnější a nejpovedenější utkání podzimu, jež bylo z naší strany navíc orámováno některými, po dlouhé době zajímavými, individuálními výkony.Navíc příkladná týmová hra všech aktérů zaslouží pochvalu!
Od úvodního hvizdu se hrálo napínavé utkání.Oba týmy se nebály útočit, a tak byla k vidění spousta šancí.První zahrozili domácí v 5.min, ale Lahůlek včasným vyběhnutím zlikvidoval rodící se šanci.Poté se v 8.min po dlouhém autu Brože dostal k zakončení Skalický, ale jeho hlavičku bravurně na brankové čáře likvidoval Blahna.V 11.min se za obranou ocitl v šanci Cerman, ale pohotové zakončení levačkou mu nesedlo ideálně.V 18.min pronikl z úhlu domácí hráč do vápna, ale jeho střela těsně minula naši branku.Ve 24.min jsme nepohlídali centr domácích do vápna a na zadní tyči zakončoval hlavou Žitka – 1:0.Naše odpověď přišla naštěstí velmi záhy.Ve 31.min se po trestném kopu Špiváka dostal k odraženému míči Skalický a pohotově dopravil míč do domácí branky – 1:1.Ve 33.min se po přesném pasu Cermana řítil sám na brankáře Hanoušek.Zkušeně si položil gólmana, ale míč směřující do odkryté branky vykopl na brankové čáře vracející se hráč domácích! Ve 34.min Hanoušek chytře přeloboval domácí obranu na Cermana, a ten neomylně podél vyběhnuvšího Blahny otočil skóre v náš prospěch 1:2!
Ve druhé půli jsme postupem času zápas začali herně ovládat.Při našich útočných výpadech jsme však tradičně pálili i ty nejvyloženější šance.V 58.min vyslal Hanoušek přesným pase za obranu do gólové šance Brože, jež s velkým přehledem zvýšil naše vedení – 1:3.V 62.min opět sólo Hanouška na Blahnu a opakování situace z první půle, tedy klička brankáři a míč putující do odkryté branky vykopává na čáře domácí obránce! V těchto momentech jsme na hřišti dominovali a zdálo se, že postupně přidáme další branky a zápas v klidu dohrajeme.V 70.min však zasáhla vyšší moc.Po běžném souboji Sedláčka s Kozlem domácí hráč utrpěl těžké zranění kolene, a tak se zápas do příjezdu sanitky na 20 minut přerušil.Vynucená pauza prospěla více domácím.Ti hned v 72.min po centru ze strany a hlavičce Vencbauera snížili – 2:3.Po vstřelené brance hamerským narostla křídla a chvíli nás přišpendlili k vápnu. V 78.min si připravil klíčový zákrok Lahůlek, když včasným vyběhnutím zlikvidoval tutovku domácích.V 82.min jsme vyrazili do brejku, ale střela Hanouška po přihrávce Moravčíka jen těsně minula domácí svatyni!V 85.min pláchl po křídle Biedermann a připravil stoprocentní tutovku Brožovi, toho však bravurně vychytal Blahna! Ve zbytku zápasu už jsme domácím kromě několika střel ze střední vzdálenosti nic nedovolili a utkání zaslouženě dovedli k první venkovní výhře.

Branky: 24. Žitka, 72. Vencbauer – 31. Skalický, 34. Cerman, 58. Brož

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll ml., Poláček – Sedláček, Moravčík R., Špivák, Skalický(62.Biedermann), Brož – Hanoušek, Cerman

FK Stráž - FK Krásná Studánka 5 : 1 (3:0)

Vytvořeno 02.10.2017 17:33:34 | Poslední změna 11.10.2017 16:49:59
Po třech prohrách v řadě jsme konečně bodovali naplno a hosty z Krásné Studánky rozstříleli 5:1.Na první pohled jasný výsledek se však nerodil snadno a ve vyrovnaném zápase doplatili hosté na svoji slabou produktivitu.
Úvod zápasu byl oboustranně opatrný a tíha utkání byla více znát na našich kopačkách.Časté nepřesnosti v rozehrávce srážely naši hru.Uklidňující branku přinesla až 18.min, když Špivák parádně zakroutil svůj banánek z trestného kopu za záda bezmocného Vrábela – 1:0.Ve 29.min Lahůlek bravurně vytáhl na břevno nebezpečnou střelu hostí.Ve 35.min vyhrál Cerman souboj ve vápně pro Brože, jež si s přehledem položil gólmana a k tyči zvýšil naše vedení – 2:0.Ve 45.min zkušeně vykombinovali Košťál s Libichem hostující obranu a následně Libich předložil gólovou přihrávku Brožovi, jež pohodlně zvýšil naše vedení – 3:0.
Druhý poločas jsme začali příliš uspokojení a hosté toho využili ke snížení Smolákem v 54.min – 3:1.Studáneční vytušili šanci a začali nám zle zatápět.Několika výbornými zákroky se v těchto chvílích zaskvěl Lahúlek.V 68.min mu pomohlo břevno, které zazvonilo po bombě hostí z úrovně penalty!V 77.min při brejkové situaci našel Brož svým pasem na penaltě osamoceného Cermana, ale ten v gólové pozici pouze nastřelil nohy výborně chytajícího Vrábela.Hosté postupně fyzicky odcházeli a naše převaha začala být znatelná.Na uklidňující čtvrtou branku se však čekalo až do 87.min. Při povedené křídelní akci vnikl do vápna hostí agilní Košťál a před brankou našel nabíhajícího Biedermanna, jež po dvou minutách na hřišti svým prvním soutěžním gólem v áčkovém dresu definitivně hosty zlomil – 4:1.V 90.min ještě tentýž hráč se štěstím proměnil penaltu nařízenou po faulu Vrábela na pronikajícího Cermana – 5:1.

Branky: 35. a 45. Brož, 87. a 90.(p) Biedermann, 18.Špivák – 54. Smolák

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st.(54.Moravčík R.), Moravčík O., Poláček – Sedláček(85.Biedermann), Roll ml., Špivák(82.Skalický), Brož, Libich - Cerman

FK Rynoltice - FK Stráž 3 : 2 (2:1)

Vytvořeno 02.10.2017 17:32:21 | Poslední změna 11.10.2017 16:48:55
Ve třetím zápase anglického týdne jsme vyšli opět bodově naprázdno.Po smolných prohrách s Desnou a Lomnicí , kterým jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, přišla tentokrát zasloužená prohra 3:2 s rozjetými Rynolticemi.
Domácí pořadatelé na nás tentokrát vyrukovali s netradiční zbraní.Na úpravu hrací plochy s typickým rynoltickým sklonem bylo místo mechanizace zřejmě použito několik jalovic z místního chovu, jimž se povedlo vytvořit zajímavý zubatý efekt.Na úvodní dvacetiminutovku zápasu je z naší strany lépe zapomenout.Náš naivní a bezkrevný přístup spíše připomínal pouťový zápas s jakubem Kohákem.Domácí svým pohybem a kvalitní hrou s námi roztočili takový kolotoč, z něhož se nám podařilo seskočit až s druhou inkasovanou brankou.Nejprve v 5.min prošel snadno středem hřiště Všetečka a nechytatelno sřelou z 20 metrů otevřel skóre – 1:0.V 16.min po zbytečném faulu Košťála proměnil pokutový kop Kotek – 2:0. V těchto chvílích jsme opravdu byli na ručník.Domácí se však druhým gólem trochu uspokojili a pustili nás do hry, a tak jsme se stále častěji objevovali před domácí brankou.Ve 36.min propadl dlouhý aut Brože před osamoceného Rolla ml., a ten pohodlně snížil – 2:1.
Druhý poločas jsme hráli „z kopce“.Hra se vyrovnala a byla soubojem o každý metr hřiště.Chvílemi to z naší strany vypadalo nadějně a nadechovali jsme se k vyrovnávací brance.Od 60.min jsme trochu polevili a domácí se po sérii standartních situací dostali do tlaku, ale vše jsme přečkali bez úhony.V 60.min se však nedomluvili Šindelář s Lahůlkem a druhý jmenovaný opět zbytečně fauloval domácího hráče.Následnou penaltu proměnil Kotek a domácí odskočili na dvě branky – 3:1.Ani inkasovaná branka nás nezlomila a stále jsme sympaticky chtěli se zápasem něco udělat.V 77.min pláchnul po křídle Košťál a parádním pasem našel před brankou Brože, jež prostřelil Vacka – 3:2.Ve zbytku zápasu jsme se ještě pokoušeli dobýt domácí branku, ale kvalitní domácí nás do vážnější šance nepustili.

Branky: 16. a 69. Kotek(obě z penalty), 5.Všetečka – 36. Roll ml., 77. Brož

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st.(Moravčík R.), Šindelář, Poláček – Sedláček, Mitáč, Roll ml.(82. Věchet), Skalický(23.Špivák), Brož – Cerman, připraven Biedermann

FC Lomnice n. Popelkou - FK Stráž 3 : 1 (1:0)

Vytvořeno 22.09.2017 17:34:39 | Poslední změna 02.10.2017 17:32:10
Zápas s vedoucím týmem tabulky opět potvrdil naše podzimní trápení v koncovce.Vyrovnané utkání nakonec rozhodli produktivnější domácí, kteří v závěru potrestali naše individuální chyby a dvěma góly strhli vítězství 3:1 na svou stranu.
Zápas v Lomnici pro nás začal smolně.Absentující brankářskou jedničku Lahůlka a jeho příležitostného náhradníka Šindeláře měl v naší brance nahradit mladší dorostenec Tulis.Ten se však při předzápasovém rozcvičení zranil, a tak brankářský dres musel obléknout obránce Moravčík.Ten se překvapivě během celého zápasu předvedl několika výtečnými zákroky a dlouho držel naše naděje na bodový zisk.Od úvodního hvizdu se hrála vyrovnaná partie s několka šancemi na obou stranách.Zejména trojice Cerman, Hanoušek a Brož neustále zaměstnávala domácí obranu.V zakončení jsme však byli nepřesní.Gólovku Hanouška ve 32.min bravurně zlikvidoval domácí brankář.Je škoda, že jsme několik nadějných brejkových situací řešili příliš zbrkle a nepřesně.Ve 45.min se domácí dostali do vedení po nepříliš nebezpečné střele Heřmanského z 25 metrů, jež propadla za záda překvapeného Moravčíka 1:0.
Druhý poločas jsme začali aktivně a hned ve 47.min s velikým přehledem vyřešili brejkovou situaci nahrávající Hanoušek a zakončující Cerman – 1:1.Domácí byli zaskočeni a v této fázi zápasu jsme byli lepším týmem.V 55.min se řítil Hanoušek sám na brankáře, ale zakončil pouze těsně vedle branky.V 60.min vystřihl Cerman po centru Libicha parádní nůžky, ale domácí brankář reflexivně jeho pokus vyrazil na rohový kop.Na druhé straně hrozili domácí několika nebezpečnými střelami, které bravurně likvidoval Moravčík.Zejména střela z trestného kopu v podání Gaubmana v 65.min mířící do šibenice si o gól říkala.Když s postupem času zápas směřoval ke spravedlivé remíze, Heřmanský po jednoduchém nákopu za obranu zblízka překonal Moravčíka – 2:1.V 89.min jsme ještě po rohovém kopu domácích neuhlídali hlavičkujícího Gaubmana, který stanovil konečné skóre zápasu – 3:1.
Neproměňování šancí a individuální chyby nás stále více sráží a 4 získané body nevěstí nic dobrého.Další pokus o restart neúspěšného vstupu do sezóny máme v dalším zápase s kvalitními Rynolticemi.Malé derby nikdy nemělo favorita, a tak je zápas otevřený. Záleží tak pouze na přístupu každého hráče, jestli je ochotný na hřišti pro bodový zisk nechat všechno.

Branky: 45. a 81. Heřmanský, 89. Gaubman – 47. Cerman

Sestava: Moravčík R. – Košťál, Roll ml., Poláček – Libich(74.Biedermann), Mitáč, Špivák, Brož, Sedláček – Hanoušek, Cerman, připraven Skalický

FK Stráž - TJ Desná 0 : 3 (0:0)

Vytvořeno 19.09.2017 21:25:02 | Poslední změna 02.10.2017 17:31:50
V zajímavém a strhujícím utkání s kvalitním soupeřem jsme podali asi nejlepší podzimní výkon.Bohužel to ani tentokrát na výhru nestačilo.Na gólové šance, v nichž jsme soupeře předčili, se bohužel nehraje.V zápase tak nevyhrál lepší, ale šťastnější tým z Desné 0:3, jež potrestal v závěru naše individuální chyby.
Hosté k nám přijeli hrát otevřený fotbal, a tak se od prvních minut hrál zápas ve vysokém tempu nahoru-dolů.Útočné akce se přelévaly na obě strany a bylo se na co dívat.V 10.min napálil Špivák levačkou těsně vedle odražený míč.V 15.min vychytal Doubek v gólové šanci Sedláčka, jež se z úhlu dostal k zakončení.Ve 21.min skončil volej Mitáče těsně nad brankou.Ve 28.min si centr Sedláčka hosté srazili do tyče a míč se podél brankové čáry odrazil mimo branku! Ve 35.min vnikl z úhlu do vápna Košťál, ale ve slibné šanci nastřelil pouze boční síť.Ve 40.min hlavičkoval Roll po rohovém kopu těsně vedle.Hosté v prvním poločase zahrozili pouze v pološancích, které likvidoval pozorný Lahůlek.
Druhý poločas přinesl podobný obraz hry.My jsme byli aktivnějším týmem a dostali se do několika gólových šancí.V 60.min centr na zadní tyč hlavičkoval Kořínek těsně vedle.V 62.min našel Hanoušek přesným pasem před brankou ve skluzu Brože, ale toho v čisté gólovce neskutečným zákrokem vychytal Doubek! Postupem času strhující tempo mirně opadlo a bylo jasné, že kdo dá první branku, tak zápas vyhraje.Bohužel pro nás v 70.min prošel s notnou dávkou štěstí středem hřiště Mejsnar a sám proti Lahůlkovi s přehledem otevřel skóre – 0:1.V 73.min po rohovém kopu vyskočil ve vápně nejvýše Hanoušek, ale jeho hlavičku v gólové šanci vykopával na brankové čáře Kořínek! V 74.min jsme při rohovém kopu hostí neuhlídali Kořínka, a ten podruhé překonal Lahůlka – 0:2.V 77.min se probíjel obranou hostí Hanoušek a jeho střelu s pomocí břevna vyrazil skvělý Doubek! V 86.min ještě hosté podnikli rychlý brejk do naší otevřené obrany a Mejsnar podél Lahůlka pečetil vítězství hostí třetím gólem – 0:3.
Náš výkon byl tentokrát solidní a snesl by přísnější měřítko.Pokud se vyvarujeme individuálních chyb a nasazením i herní kvalitou na tento zápas navážeme v těžkých utkáních anglického týdne v Lomnici a Rynolticích, může se nevydařený start do sezóny rychle obrátit k lepšímu.

Branky: 70. a 86. Mejsnar, 74. Kořínek

Sestava: Lahůlek – Poláček, Moravčík O., Roll ml. – Košťál, Mitáč, Špivák(84.Roll st.), Skalický(50.Brož), Sedláček – Libich, Hanoušek, připraven Moravčík R.

TJ Sokol Ruprechtice - FK Stráž 2 : 2 (2:1)

Vytvořeno 09.09.2017 21:44:02 | Poslední změna 19.09.2017 21:24:54
Zápas s Ruprechticemi se nám herně příliš nepovedl. Přesto po nepříznivém průběhu je pro nás vydřená a spravedlivá remíza 2:2 malou výhrou.
Utkání jsme nezačali špatně, ale naše aktivita končila před vápnem domácích.V 10.min se domácí dostali celkem snadno k zahrávání rohového kopu.Naše velká slabina, bránění standartních situací, se opět projevila v plné parádě a nepokrytý a důrazný Vrtal otevřel skóre - 1:0.Dále se hrál otevřený zápas.Domácí byli kvalitnější po zemi, my jsme až příliš často a zbytečně míče nakopávali.Naše hra byla navíc plná nepřesností a nedůrazná v osobních soubojích.Domácí tak byli v prvním poločase o kousek lepším týmem s několika šancemi, které zaváněly gólem.Ve 21.min Lahůlek vychytal průnik domácích z úhlu našeho vápna.Ve 32.min po křídelní akci domácích Poláček obětavě skočil do střely mířící do naší odkryté branky!Naše akce končily pološancemi a z několika standartních situací jsme se ve vápně neprosadili.Ve 40.min si hlavní sudí s pomezním vymysleli pokutový kop ve prospěch domácích po čistém vypíchnutí míče Rollem. Sochor se z penalty nemýlil a domácí zvýšili vedení – 2:0. O minutu později však chybovala domácí obrana a přihrávku Mitáče přetavil v kontaktní branku nekompromisně střílející Cerman – 2:1.
Do druhého poločasu jsme vlétli jako uragán a domácí borci nestíhali.Zpřesnili jsme hru, zlepšili pohyb a najednou nás bylo plné hřiště.Ve 48.min, opět po chybě domácí obrany, se ve vápně prosadil důrazný nestor Roll a nabídl na zlatém podnose před odkrytou branku gólovou přihrávku pro zakončujícího Košťála.Ten bez problému rozvlnil síť po téměř ročním střeleckém půstu – 2:2.Dál jsme pokračovali v tlaku.V 55.min se z vápna parádně opřel do míče Cerman, ale jeho střelu mířící do šibenice zázračným zákrokem likvidoval Vavřich!Naše aktivita postupně vyprchávala a opět jsme se nepochopitelně vrátili k herní bídě z první půle.Hra se tak vyrovnala a zápas postupně bez výraznějších šancí na obou stranách dospěl ke spravedlivé dělbě bodů.

Branky: 10.Vrtal, 40.(p) Sochor – 41.Cerman, 48. Košťál

Sestava: Lahůlek – Poláček, Šindelář, Vogt – Košťál, Mitáč, Roll ml., Špivák, Sedláček – Roll st.(64.Biedermann), Cerman

FK Stráž - FK Cvikov 6 : 0 (4:0)

Vytvořeno 04.09.2017 16:18:26 | Poslední změna 09.09.2017 21:38:34
Po dvou porážkách jsme v novém soutěžním ročníku konečně zabrali a v malém okresním derby jednoznačně smázli soupeře ze Cvikova vysoko 6:0.Herně solidní týmovou jízdu za třemi body řídil především agilní a s velkou chutí hrající střelec Hanoušek, jež se blýskl hattrickem.
Utkání jsme začali náporem a už v 5.min se z úhlu zastřeloval Hanoušek, ale jeho pokus likvidoval Machačný.V 8.min předložil Cerman gólovou přihrávku Hanouškovi, a ten z malého vápna začal svůj střelecký koncert – 1:0.V 11.min opět v akci „Hany“, ale jeho střelu z hranice vápna Machačný se štěstím vykopnul na roh.Hosté hrozili z nebezpečných rychlých brejků, při nichž jsme několikrát měli štěstí.Ve 35.min se po přihrávce Libicha parádně opřel do míče Mitáč a jeho dělovka vymetla pavučiny cvikovské branky – 2:0.Ve 44.min vybojoval Špivák míč pro Hanouška, jehož přízemní projektil z 18 metrů zaplul k tyči bezmocného gólmana – 3:0.O minutu později ještě zatloukl pomyslný poločasový hřebíček do cvikovské rakve s ledovým klidem zakončující Cerman, když si naběhl na dlouhý výkop Lahůlka prodloužený Mitáčem za obranu hostí – 4:0.
Druhý poločas byl jednoznačně v naší režii.V 55.min se za vápnem opřel do míče levačkou Hanoušek a výstavní střelou na zadní tyč dovršil svůj hattrick – 5:0.V 60.min Špivákův přetažený trestný kop vrátil hlavou před branku Cerman a pohotový Libich propálil zblízka Machačného – 6:0.V 67.min po trestném kopu Špiváka zazvonilo břevno cvikovské branky.V 75.min rozjeli povedenou křídelní akci talentovaní patnáctiletí mlaďasové, ale přesný centr Komárka zakončoval Biedermann pouze do Machačného.Závěr zápasu jsme proti odevzdanému soupeři s přehledem kontrolovali.Z mnoha našich dalších šancí se už gólově nic neurodilo.

Branky: 8., 44., 55. Hanoušek, 35.Mitáč, 45.Cerman, 60.Libich

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st., Poláček – Libich(65.Komárek), Mitáč, Roll ml., Špivák, Sedláček – Hanoušek(68.Biedermann), Cerman, připraven Moravčík R.

TJ Sokol Doubí - FK Stráž 2 : 1 (0:0)

Vytvořeno 31.08.2017 08:35:04 | Poslední změna 05.09.2017 09:34:44
Ke druhému utkání jsme zavítali na neoblíbený doubský beton, jehož kvalita nemá s úrovní krajské soutěže vůbec nic společného!Náš výkon šel oproti zápasu s Hejnicemi nahoru, alespoň co se týče nasazení a bojovnosti.Ani tentokrát to však na bodový zisk nestačilo, když jsme v závěrečných minutách remízového zápasu přišli o bod po výstavní trefě domácího Hájka.
První poločas byl herně opatrný, bojovný se spoustou nakopávaných míčů. Obrany pracovaly spolehlivě, a tak bylo vyložených šancí pramálo.V 15.min centr Košťála hlavičkoval Komárek vedle branky.Ve 30.min hlavičkoval opět vedle domácí branky Hanoušek. Ve 35.min se po přihrávce Komárka parádně uvolnil na hranici vápna Mitáč, ale jeho střela se v gólové pozici pouze otřela o tyč domácí branky.Ve 43.min vychytal Lahůlek v gólové šanci střelu Suchomela.
Druhý poločas byl oboustranně zajímavější.V 52.min pěkně Hájek uvolnil ve vápně Vlacha a ten z úhlu prostřelil Lahůlka 1:0.Domácí se však z vedení neradovali dlouho.V 57.min předložil po vyhraném souboji Roll st. míč pro Mitáče a jeho pohotová střela skončila za zády bezmocného Jiráka – 1:1.Dále pokračovala vyrovnaná hra, při které se obě mužstva dostala do několika šancí.V 69.min se ocitl sám ve vápně Špivák, ale své šance se zalekl a uspěchanou střelu poslal nad branku.V 84.min rohový kop Špiváka našel na malém vápně osamoceného Věchta, ale jeho hlavička skončila v náručí Jiráka.Zápas pomalu směřoval ke spravedlivé remíze.Tu však odmítl domácí Hájek, když se po rohovém kopu v 87.min dostal k nedůrazně odvrácenému míči a parádní ranou vymetl šibenici – 2:1.
Tenhle zápas opravdu bolel, jak fyzicky, tak psychicky.Od sympaticky bojovného výkonu se však můžeme odrazit v příštím zápase s nevyzpytatelným Cvikovem.Tři body už musí být povinností!

Branky: 52.Vlach, 87.Hájek – 57.Mitáč

Sestava: Lahůlek – Poláček, Šindelář, Vogt – Košťál, Mitáč, Špivák, Roll ml., Komárek(53.Věchet) – Hanoušek, Roll st.(68.Biedermann)