FK Stráž - FK Velké Hamry B 2 : 1 (0:1)

Vytvořeno 14.05.2018 09:57:13 | Poslední změna 21.05.2018 15:19:44
Vítězná vlna, kterou jsme spustili 24.března výhrou v Hejnicích a na které se v současné době pohodlně vezeme, nabírá rozměrů tsunami a čítá už 8 vítězných zápasů v řadě! Tentokrát jsme se, stejně jako před týdnem, na 3 body pořádně nadřeli.Dvěma slepenými góly střelce Věchta jsme museli otáčet nepříznivé poločasové skóre.
Od úvodních minut se hrál zajímavý zápas.Kombinačně zdatnější hosté měli mírnou územní převahu a působili sebevědoměji.Na začátku se před oběma brankami zrodilo několik náznaků šancí, ale obrany pracovaly spolehlivě a střelci neměli svůj den.Hrálo se více mezi vápny a na pořádnou gólovou šanci se čekalo až do 40.minuty.Bohužel se prosadili hosté, ale jejich akce na jeden dotek, na jejímž konci byl střelec Vítkovič, stála za to – 0:1.
Poločasová přestávka vnesla trochu oživení do naší hry.Herně jsme se vyrovnali soupeři, ale bez vyložených šancí bylo ke gólu stále daleko.Naše snaha o vyrovnání se s přibývajícím časem stupňovala.V 68.min jsme se zaslouženě dočkali.Odvrácený rohový kop vrátil do vápna Sedláček přesně k nohám osamoceného Věchta, a ten pohotovou střelou k tyči vyrovnal skóre zápasu – 1:1.Zaskočení hosté se ještě nestačili z inkasované branky vzpamatovat a Štětkař lovil míč ze sítě podruhé.V 71.min se individuálně pěkně prosadil Brož, předložil na malé vápno gólovou přihrávku Věchtovi, a ten se ve vápně nemýlí – 2:1.Pro sympaticky hrající hosty byly dvě inkasované branky během tří minut tvrdým direktem, z kterého se už do konce zápasu nevzpamatovali.Na závěrečný nápor už v úmorném vedru neměli síly.V samotném závěru jsme ještě mohli přidat gólovou pojistku, ale Cermanova příprava k zakončení ve slibné pozici trvala věčnost a šance byla obranou hostí zmařena.

Branky: 68. a 71. Věchet – 40. Vítkovič

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Moravčík, Poláček – Sedláček(81.Biedermann), Roll, Špivák(57.Hanoušek), Brož(88.Komárek) – Věchet, Cerman

FK Krásná Studánka - FK Stráž 1 : 3 (0:1)

Vytvořeno 07.05.2018 09:39:22 | Poslední změna 14.05.2018 09:57:00
Naši jarní vítěznou sérii jsme výhrou ve Studánce natáhli už na sedm zápasů! Výhra 1:3 s houževnatým domácím týmem se však díky četným absencím vůbec nerodila snadno.Po nepříliš povedeném výkonu jsme ji z horké studánecké půdy díky notné dávce štěstí, výbornému výkonu Tulise v brance a především díky nezadržitelnému Věchtovi doslova vydolovali.
Zápas, který v celém průběhu připomínal spíše pralesní holomajznu, začal oboustranně opatrně.Po úvodním oťukávání obral v 7.min aktivní Věchet domácího obránce o míč a od půlky se řítil sám na Vrábela.Ve vápně si s brankářem a dobíhajícími obránci ještě pohrál a střelou do prázdné branky otevřel skóre – 0:1.Po vstřelené brance upadla naše hra do hlubokého podprůměru.Neudrželi jsme míč, chybovali jsme v rozehrávce a byli jsme nepochopitelně pasivní.Domácí vycítili šanci a postupně přebrali otěže zápasu do svých rukou.Z herní převahy začínalo být před naší brankou stále více horko.Zejména při dlouhých autech domácích se v našem pokutovém území rodily nebezpečné závary, při kterých jsme měli veliké štěstí.Svými jistými zákroky držel naše naděje teprve patnáctiletý Tulis v brance!Postupně jsme přečkali i ty největší šance domácích a protrápili se do poločasové přestávky.
Ve druhém poločase jsme alespoň trochu vylepšili mezihru, ale naše trápení víceméně pokračovalo.Domácí naštěstí svoje herní dovednosti také zapomněli v kabině, a tak pokračoval oboustranně strašidelný výkon plný nepřesností, jež s krajskou úrovní neměl moc společného.V 58.min jsme předvedli povedenou rychlou brejkovou akci, na jejímž konci Brož z malého vápna přestřelil branku.V 71.min šli do brejku domácí, ale na rozdíl od nás byli úspěšnější a Eimannem zaslouženě vyrovnali – 1:1.V 73.min postupoval Sedláček sám na Vrábela, ten ho však zkušeně vychytal.V 76.min se nám povedla jedna z mála křídelních akcí a na parádní centr Košťála si naběhl Věchet a hlavou nám vrátil vedení – 1:2.Na vyrovnání už domácím scházely síly, a tak jsme zbytek utkání kontrolovali.V 88.min ještě pečetil naši utrápenou výhru Brož, jež po přihrávce Věchta proměnil své sólo proti Vrábelovi – 1:3.

Branky: 71.Eimann – 7. a 76.Věchet, 88.Brož

Sestava: Tulis – Košťál, Moravčík O., Mitáč, Poláček – Biedermann, Šindelář, Špivák(80.Moravčík), Sedláček(88.Komárek) – Věchet, Brož

FK Stráž - FK Rynoltice 2 : 1 (2:0)

Vytvořeno 30.04.2018 11:51:43 | Poslední změna 14.05.2018 09:56:30
Ve Stráži vládne pohoda, a na hřišti je to znát.Poté, co jsme před týdnem bodově vyloupili druhý tým tabulky z Desné, jsme zaslouženě obrali o body i lídra soutěže z Rynoltic.Naše jarní bilance je tak po šesti odehraných kolech stále stoprocentní!
Na tradiční malé derby si v sobotu našlo cestu 250 diváků, a ti se rozhodně nenudili.Zápas ostrý jako břitva se musel líbit.Obě mužstva totiž předvedla kvalitní fotbalové představení.O tom, že naše jarní vítězné tažení budí u hostí respekt, jsme se mohli přesvědčit od úvodních minut, kdy jsme soupeře začali přehrávat.Hned ve 3.min uvolnil Věchet ve vápně Brože, a ten v gólové pozici nastřelil obránce.Vzápětí se ocitl na malém vápně v gólovce Věchet, ale skákající míč poslal nad branku.V 10.min dali o sobě vědět hosté, ale hlavička Kopice po centru ze strany mířila vedle.Ve 12.min Mitáčův nadýchaný centr z přímého kopu vyrazil brankář Kubínek pouze k Cermanovi, a ten pohotově otevřel skóre zápasu – 1:0.V 15.min chytil Krásný dlouhý míč za obranu přesně na čáře velkého vápna.Hostující lavička viděla samozřejmě „jasné“ postavení gólmana mimo vápno a s několika hráči spustila vlnu negativních emocí, které po zbytek zápasu spíše připomínaly terapeutickou skupinu doc. Chocholouška.My jsme se nenechali rozhodit a hráli svoje.Ve 22.min vyrazil opět nejistý Kubínek dlouhý míč za obranu pouze k Věchtovi, a ten z 20 metrů do odkryté branky zvýšil naše vedení – 2:0.Ve 25.min se dostal k nebezpečné hlavičce Trnka, ale v gólové pozici těsně minul branku.Ve 35.min zastavil Bláha na hranici vápna nedovoleně Cermana, jež by postupoval sám na Kubínka.Místo červené karty nařídil hlavní arbitr přímý kop a hráče hostí pouze slovně napomenul.Přímý kop ze slibné pozice poslal Špivák pouze do zdi.Ve 41.min Všetečka zezadu doslova sestřelil bez míče ve vápně Věchta.Jasný a učebnicový penaltový zákrok hlavní arbitr nepochopitelně neodpískal a nechal pokračovat ve hře!
Ve druhé půli kvalitní hosté zpřesnili hru a přidali.Jejich herní převaha však končila před naším vápnem.Obrana spolu s jistým Krásným opět fungovala skvěle a hosty do šancí nepouštěla.Jediným nebezpečím pro naši branku tak zůstaly pouze dlouhé auty Všetečky, při kterých bylo několikrát ve vápně pořádně horko.V 60.min se z 20 metrů opřel do míče hostující Vacek, ale jeho pumelenici Krásný bravurně vyškrábl na břevno! V 65.min přišla do našeho spolehlivě fungujícího stroje malá komplikace v podobě vyloučení Rolla, jež musel do sprch po nešťastném zákroku na polovině hřiště a druhé žluté kartě! Hosté využili přesilovku téměř okamžitě, když se po dlouhém autu Všetečky prosadil ve skrumáži před brankou Kotek – 2:1.Bylo jasné, že 24 minut, které zbývaly do konce zápasu, bude v oslabení pořádně krušných.A také bylo.Jenže hosté, kteří od té doby ve středu hřiště s míčem dominovali, se přes naši koncentrovanou defenzivu nedokázali dostat do jediné šance.Z poctivé defenzivy jsme čím dál více vyráželi do otevřené obrany k brejkům.Škoda, že jsme nějaký nedotáhli do gólového konce, některé akce totiž vypadaly nadějně.S blížícím se závěrem se na hřišti ještě více přiostřilo.Frustrování hosté nepříznivý stav psychicky nezvládali.Hra se stále více kouskovala, a to nám vyhovovalo.K závěrečnému náporu jsme hosty nepustili a zkušeně jsme zápas dotáhli do vítězného konce.Velice zkušený, týmový, zodpovědný a maximálně koncentrovaný výkon všech tak slavil úspěch nad nepochybnou individuální kvalitou soupeře.
V dalším zápase jedeme do Krásné Studánky.Tam bude především nutné udržet koncentraci a nasazení i proti týmu, který v soutěži bojuje o holý život!

Branky: 12.Cerman, 22.Věchet – 66.Kotek

Sestava: Krásný – Koštál, Mitáč, Sindelář, Poláček – Sedláček, Špivák, Roll, Brož – Cerman, Věchet, připraveni Moravčík, Biedermann, Komárek

TJ Desná - FK Stráž 0 : 4 (0:3)

Vytvořeno 23.04.2018 13:20:42 | Poslední změna 07.05.2018 09:39:11
Naše forma stále graduje.Tentokrát jsme gólově doslova rozmetali druhý tým tabulky a na naši jarní šňůru navlékli už pátý vítězný korálek.Na zaslouženém vítězství se kromě příkladného týmového výkonu podepsalo jarní střelecké probuzení Brože, tři gólové nahrávky Věchta a především nadstandartní stoperská spolupráce Mitáče s Rollem.
Úvod zápasu probíhal dle tabulkových předpokladů.Favorizovaní domácí, disponující nejlepší obranou i útokem v soutěži, diktovali tempo hry.V 8.min Košťál nechtěně „namazal“ do gólovky Kořínkovi, ale ten své zakončení naštěstí uspěchal.V 15.min se po pěkné kombinaci ocitl sám před Krásným Kovář, ale náš gólman ho vychytal.Z mírné převahy domácích však nečekaně udeřilo na druhé straně.Ve 25.min při rozehrání standartní situace našel chytře Mitáč ve vápně naběhnuvšího Hanouška, a toho Kořínek poslal k zemi.S přehledem proměněnou penaltou otevřel Věchet skóre zápasu – 0:1.Domácí po inkasované brance přidali. Ve 30.min vznikl pořádný závar v našem pokutovém území, který ukončil až osvobozující odkop Sedláčka.Naše obrana pod spolehlivou dirigentskou taktovkou Rolla s Mitáčem však do vyložených šancí nejproduktivnější útok v soutěži nepustila.Ze zajištěné obrany jsme se čím dál více začali osmělovat na útočné polovině.Ve 41.min uvolnil Věchet na hranici vápna Brože, a ten podél vyběhnuvšího Koubka zvýšil naše vedení – 0:2.Domácí byli jako opaření.Ve 43.min chybovala domácí obrana v rozehrávce a opět osvědčená spolupráce Věchta s Brožem, jež povedenou narážečku ještě individuálně vyšperkoval a opět s přehledem podél Koubka rozvlnil domácí síť potřetí – 0:3.
Druhý poločas jsme začali příliš pasivně a domácí se dostali do velikého tlaku.Z několika závarů se však dostali do jediné tutovky, ale tu v 57.min před odkrytou brankou spálil Ježek.Postupem času tlak domácích opadl a dostali jsme se opět do hry.Naše akce začínaly být stále nebezpečnější.V 67.min našel Věchet ve vápně lépe postaveného Biedermanna, jež zaslouženě podtrhl svůj výborný výkon a nedal Doubkovi šanci - 0:4! Čtvrtá branka byla pro domácí tvrdým direktem, z něhož se už do konce zápasu nevzpamatovali.Utkání jsme poté už zkušeně kontrolovali a domácí k ničemu nepustili.Naše brejkové akce si naopak o zvýšení skóre říkaly, ale zůstaly nevyužity.V 79.min se po centru Věchta blýskl parádním volejem Špivák, ale jeho rána těsně minula domácí branku.

Branky: 41. a 43.Brož, 25.(p) Věchet, 67.Biedermann

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Roll, Moravčík – Biedermann, Hanoušek(79.Komárek), Špivák, Sedláček – Věchet, Brož

FK Stráž - TJ Sokol Ruprechtice 2 : 1 (2:1)

Vytvořeno 16.04.2018 08:18:52 | Poslední změna 23.04.2018 13:16:21
Naše jarní vítězná série pokračuje! S kvalitním týmem z Ruprechtic jsme sehráli slušnou partii.Po herně výborném prvním poločase a příkladně týmově odbojované druhé půli jsme po dvou zásazích střelecky disponovaného Věchta zaknihovali už čtvrtou jarní výhru.
Ve Stráži se hrál kvalitní zápas.V úvodu se oba týmy oťukávaly.Hosté zalezli a my jsme marně hledali cestu k jejich brance.Z přílišného respektu k soupeři to po zemi moc nešlo, a tak jsme se zkoušeli prosadit nakopávanými míči.Při jednom z nich v 19.min prodlužil hlavou Hanoušek centr Mitáče, a na zadní tyči doklepával míč do hostující branky Věchet -1:0.Úvodní branka přinesla na naše kopačky potřebný klid.Kombinační hrou jsme hosty začali přehrávat, a ti přestali stíhat.Na jejich branku se valil jeden ůtok za druhým a místy drtivá převaha přinášela gólové šance.Především výkon agilního Košťála měl vysoké parametry a jeho spolupráce s Hanouškem na pravé straně hřiště znamenala pro hosty trvalé nebezpečí.Obrovské šance jsme však trestuhodně pálili.Cerman ve 22.min zblízka pálil nad.Vzápětí přestřelil v gólové pozici Špivák.Po sérii rohových kopů hlavičkoval ve slibných pozicích dvakrát Mitáč těsně mimo branku.Ve 25.min jsme po jedné z mnoha akcí hosty na několik minut zavřeli do vápna a během chvíle se ocitli v několika obrovských šancích, ale naše střely s vypětím všech sil stačili ruprechtičtí zblokovat anebo je likvidoval výborný Vavřich.Ve 30.min se hosté poprvé, a v první půli také naposledy, dostali před naši branku.Bohužel se hned prosadil povedenou ranou z 20 metrů Antoš – 1:1. Inkasovaná branka však neznamenala žádnou změnu v naší hře.Pokračovali jsme dál aktivně, a to se také vyplatilo. Ve 35.min Cerman vyslal do sóla od půlky hřiště Věchta, a ten potvrdil pověst chladnokrevného zabijáka.S velkým přehledem si položil Vavřicha a do prázdné branky nám vrátil vedení – 2:1. Ve 41.min se ve vápně obtočil kolem obránce Věchet a levačkou trefil tyčku hostující branky! Průběh prvního poločasu a naše pojetí totálnho fotbalu zcela dokumentovala 44.minuta, když se poněkolikáté prosmýkl ze strany do vápna pravý obránce Košťál a na penaltě v gólové pozici vysoko nad branku pálil levý obránce Poláček!
Ve druhé půli hosté přidali a hra se vyrovnala.My jsme poctivě bránili a vyráželi k brejkům.Z průběhu hry vyplynulo několik standartních situací a náznaků šancí pro hosty.Naše defenziva, včetně jistých zákroků Krásného, však úspěšně odolávala.Naše šance při útočných výpadech končily v rukavicích Vavřicha anebo mimo branku.Za zmínku stojí především gólová střela na zadní tyč v podání Věchta, ale tu bravurně Vavřich zlikvidoval.V samotném závěru jsme měli štěstí, když po jednom z rohů vznikla v našem vápně pořádná mela a na brankové čáře zastoupil Krásného Šindelář.

Branky: 19. a 35. Věchet – 30. Antoš

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Šindelář, Poláček – Hanoušek(81. Moravčík), Roll, Špivák, Sedláček(87.Biedermann) – Věchet, Cerman

FK Cvikov - FK Stráž 0 : 4 (0:3)

Vytvořeno 08.04.2018 15:14:27 | Poslední změna 23.04.2018 13:15:54
Sobotní cvikovské fotbalové menu nabídlo po dohodě obou klubů zápas tzv. „dva v jednom“.Kromě důležitého souboje o mistrovské body se hrálo současně o postup do 3.kola poháru LKFS.V netradičně pohárově okořeněném „malém derby“ jsme zdaleka nedosáhli naší jarní výkonnostní laťky, přesto z něj bereme 3 zasloužené body a postup za přesvědčivou výhru 0:4.
O průběhu zápasu a stylu, jak se ve Cvikově bojuje o záchranu, vypovídá statistika faulů v poměru 43:7. I přes tvrdé zákroky na hranici, a mnohdy za hranicí, pravidel jsme zápas od začátku kontrolovali.Už ve 3.min vnesl klid do našich řad Cerman, když dotlačil do sítě opakovaný centr po odvráceném rohu Sedláčka – 0:1.Vzápětí nám zatrnulo, když se dostal za naši obranu Kýček, ale Krásný ho včasným vyběhnutím vytlačil ze střeleckého úhlu.To však bylo ze strany domácích na dlouhou dobu dopředu vše.Drželi jsme míč a pokoušeli se najít skulinku v urputné cvikovské defenzivě.Na nerovném terénu jsme však kupili spoustu nepřesností a hledali cestu k domácí brance příliš složitě.Ve 20.min Špivák při centru do pokutového území nastřelil ruku domácího obránce a hlavní arbitr dle pravidel ukázal na penaltový puntík.Penaltu bezpečně proměnil Věchet a naše vedení už bylo dvougólové – 0:2.Po vstřelené brance dál pokračovalo naše neúspěšné a často překombinované dobývání domácí obrany. Z fotbalové nudy v 1.poločase tak stojí za zmínku až 43.minuta, když si na přesný roh Brože ideálně naběhl Věchet a hlavou nedal Machačnému šanci – 0:3.
Ve druhém poločase pokračoval fotbalově málo zajímavý zápas.Byli jsme stále lepším mužstvem, ale vědomi si skóre, které svítilo na světelné tabuli, o kousek jsme polevili.Domácí se tak častěji dostali na naši polovinu, jenže zajímavých situací nepřibývalo ani na jedné straně.Jedním z mála světlých okamžiků druhé půle byl přesný pas Hanouška za obranu domácích v 59.min, na který si naběhl Cerman a při pokusu o kličku byl ve vápně faulován.Kanonýr Věchet odmítl hattrick a přenechal exekuci pokutového kopu Špivákovi.Ten s přehledem poslal Machačného na druhou stranu a zvýšil naše vedení – 0:4.V 75.min Machačný bravurně nadvakrát likvidoval střelecké pokusy Věchta s Rollem z bezprostřední blízkosti.Na druhé straně Krásný v závěru vytlačil nad branku dva nebezpečné centry směřující na zadní tyč naší branky.
Ze Cvikova si tak po průměrném výkonu vezeme povinné 3 body a postup do 3.kola Poháru LKFS.Třetí jarní výhra v řadě nás na chvíli vynesla z bezprostřední sestupové hrozby.Díky jisté defenzivě svítí navíc sympatická nula v kolonce obdržených branek, kterou se nám podařilo udržet teprve podruhé v sezóně.Na kvalitní defenzivu a poctivou týmovou práci bude nutné navázat v příštím zápase s rozjetými Ruprechticemi a na domácím pažitu předvést našim divákům, že naše jarní zlepšené výkony nejsou dílem náhody.

Branky: 20.(p) a 43. Věchet, 3. Cerman, 59.Špivák(p)

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Roll, Poláček – Sedláček(64.Biedermann), Špivák, Hanoušek(69.Moravčík R.), Brož – Cerman, Věchet

FK Stráž - TJ Sokol Doubí 4 : 3 (0:0)

Vytvořeno 02.04.2018 20:58:47 | Poslední změna 08.04.2018 15:16:26
Zápasy s týmem z Doubí se už poněkolikáté opakují jako přes kopírák.Po celých 90 minut se bojuje o každý metr hrací plochy a v posledních vteřinách utkání jeden nebo druhý tým zápas šťastně rozhodne.Na podzim se štěstí usmálo na doubské, když se v 90.min trefil Hájek a přihrál domácím výhru 2:1.Tentokrát po divoké přestřelce ve druhém poločase nám v posledních vteřinách vystřelil 3 body šťastnou brankou Hanoušek.
Zápas se z důvodu ušetření naší trávy odehrál na heřmanické umělce a jak je v Heřmanicích typické, hrálo se za extrémních podmínek. Po celých 90 minut hráče bičoval vítr s vytrvalým deštěm.Úvod zápasu patřil hostům a ti si vypracovali několik standartních situací.Postupně jsme převzali iniciativu a začaly přicházet šance.V 15.min vychytal bravurně Jirák Věchta, jež se v gólovce ocitl po přihrávce Sedláčka.Vzápětí se řítil sám na brankáře Cerman, ale těsně minul branku.Ve 25.min opět sám před gólmanem zakončovál z úhlu Košťál, ale Jirák byl pozorný.Ve 28.min po centru Sedláčka zůstal na malém vápně míč pod nohou Rollovi a následný závar jsme nepřetavili v úvodní branku.Hosté se postupně vymanili z našeho tlaku a začali být nebezpeční.Ve 34.min spálil Hájek velikou šanci, když jeho zakončení těsně minulo branku.Vzápětí se předvedl Tulis, když bravurně zlikvidoval sólo Haunolda!
Po bezgólovém poločase se ve druhé půli strhla nevídaná přestřelka.Hned v úvodu se ve 46.min trefil na zadní tyč Hájek a poslal hosty do vedení – 0:1.O minutu později se po rohu Špiváka prosadil ve skrumáži Mitáč a prostřelil Jiráka – 1:1.Ve 49.min se hostům povedl rychlý brejk, na jehož konci dorážel centr ze strany Haunold – 1:2.V 61.min po centru ze strany přiklepl Roll ve vápně míč Cermanovi, a ten propálil bezmocného Jiráka – 2:2.Po vyrovnávacím gólu se strhnul boj o vítěznou branku.V 75.min zaplesalo srdce fotbalového fajnšmekra a naše třetí branka zahřála promrzlou hrstku diváků.Na hranici 30 metrů od branky si po faulu na Věchta postavil míč osmnáctiletý benjamínek Roll a nechytatelným projektilem vymetl pavouky z šibenice Jirákovy svatyně! – 3:2.V 80.min nám hlavní arbitr upřel regulérní branku, když po faulu na Cermana ve středu hřiště signalizoval výhodu a nechal zakončit do hostující sítě Hanouška, aby vzápětí nedovolený zákrok odpískal.Už se pomalu zdálo, že zápas dotáhneme v klidu do vítězného konce, když se zčistajasna v 85.min prosadil ve vápně Haunold – 3:3.Hostům evidentně remíza vyhovovala, ale my jsme chtěli víc.V 87.min poslal z vlastní půlky dlouhý míč Roll a střelec důležitých branek Hanoušek šťastnou hlavičkou míč prodloužil za záda překvapeného Jiráka - 4:3

Branky: 47.Mitáč, 61.Cerman, 75.Roll. 87.Hanoušek – 49. a 85. Haunold, 46.Hájek

Sestava: Tulis – Šindelář, Moravčík O., Mitáč, Poláček – Košťál(70.Libich), Špivák(64. Hanoušek), Roll, Sedláček – Cerman, Věchet(87.Biedermann)

FK Hejnice - FK Stráž 2 : 3 (1:2)

Vytvořeno 24.03.2018 20:13:45 | Poslední změna 08.04.2018 15:16:02
Naši jarní záchranářskou misi jsme odstartovali na půdě Hejnic, tedy týmu, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří. Tentokrát to však byli domácí, kteří v průběhu celého utkání tahali za kratší konec.
K poctivému týmovému výkonu jsme přidali herní kvalitu a zaslouženě si odvezli 3 důležité body za výhru 2:3.
Úvod utkání nás zastihl ve stavu mírné ospalosti a domácí se dostali do dvou šancí, při kterých se zaskvěla naše nová brankářská akvizice Krásný.Postupně jsme hru vyrovnali a začali se více osmělovat.Ve 12.min byl při průniku do vápna faulován Věchet a rozhodčí Jirák bez váhání odpískal pokutový kop.Ten s přehledem proměnil sám faulovaný a poslal nás do vedení – 0:1.Ve 23.min se řítil Sedláček sám na brankáře, ale ten ho vychytal.Ve 24.min rozjel Špivák přesným pasem na Sedláčka rychlou křídelní akci, na jejímž konci Hanouškovo zakončení doklepával do sitě opět Věchet – 0:2! Ve 34.min jsme při pokusu o dlouhý aut do domácího vápna vyslali hejnické do rychlého brejku, na jehož konci bylo snížení Sirůčkem – 1:2.Ve 35.min postupoval sám na brankáře Špivák, ale jeho pokus o lob Martin zlikvidoval! Ve 41.min Hanouškova hlavička po rohovém kopu skončila na břevně!
Druhý poločas jsme začali aktivně, a hned ve 48.min se po přesném centru Věchta ocitl ve vyložené gólové pozici osamocený Brož, ale svoji hlavičku poslal nad branku! Známé pravidlo nedáš-dostaneš se potvrdilo vzápětí, když se z následné rychlé akce domácí dočkali Neumannem vyrovnání – 2:2.Inkasovaná branka nás vyloženě nakopla k honbě za třemi body.Viditelně jsme přidali, a na domácí branku se valila jedna gólová akce za druhou.V 59.min Hanoušek sám na brankáře těsně minul branku.V 64.min osamocený Věchet při rohovém kopu hlavičkoval nad.V 69.min Hanoušek po centru ze strany zblízka pálil do gólmana.V 74.min se hlavní arbitr zalekl druhé jasné penaltové situace v náš prospěch a faul na Sedláčka ochotně přehlédl.Domácí kromě našich dalších šancí se štěstím přečkali mnoho závarů po standartních situacích.V 80.min jsme se však zaslouženě dočkali.Rozjeli jsme jednu z mnoha povedených křídelních akcí a centr Věchta zužitkoval přesnou ranou k tyči Hanoušek – 2:3.V samotném závěru nás domácí na chvilku přitlačili, ale jejich tlak vyšel díky pozorné obraně a jistému Krásnému naprázdno.

Branky: 34.Sirůček, 50.Neumann - 12.(p) a 24.Věchet, 80.Hanoušek

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Šindelář, Moravčík R. – Sedláček, Špivák, Roll, Brož(88.Poláček) – Hanoušek(84.Biedermann), Věchet

V Poháru jdeme dál.

Vytvořeno 20.03.2018 10:12:48 | Poslední změna 08.04.2018 15:15:33
FK STRÁŽ - FK ŽELEZNÝ BROD 2 : 2 (1:1), pen. 5:4

V 1.kole Poháru LKFS jsme narazili na kvalitního soupeře z Krajského přeboru.Zápas se odehrál za extrémních podmínek na "Větrné hůrce" heřmanické umělky.I přes nepřízeň počasí se hrál zajímavý zápas a na obou stranách bylo k vidění mnoho pohledných akcí.Hosté se ujali v 18.min vedení povedenou střelou Šefra zpoza vápna - 0:1.Ve 24.min po přesném centru Rolla pohotově z malého vápna vyrovnával Cerman - 1:1.Ve 48.min se parádně trefil z přímého kopu Špivák a poslal nás zaslouženě do vedení - 2:1.Hosté zvýšili aktivitu a v 69.min po střele Makuly vyrovnali - 2:2.Po 90.min dospěl vyrovnaný zápas k zasloužené remíze a o postupujícím rozhodly pokutové kopy.Naše penalty proměnili Sedláček, Mitáč, Libich, Špivák a Věchet.Hosté byli v penaltovém rozstřelu jednou neúspěšní, a tak jsme se z postupu do 2.kola radovali my.

Branky: 24.Cerman, 48.Špivák - 18.Šefr, 69.Makula

Sestava: Tulis - Košťál(46.Libich), Mitáč, Moravčík O.(46.Hanoušek), Moravčík R. - Brož(75. Biedermann), Špivák, Roll, Sedláček - Cerman, Věchet

FK Stráž - FK Mšeno B 4 : 4 (0:4)

Vytvořeno 10.11.2017 15:09:35 | Poslední změna 19.12.2017 13:44:33
V posledním zápase podzimní části jsme se štěstím, ale zaslouženě vydolovali bod za remízu 4:4 s ambiciózním týmem ze Mšena, když jsme dokázali srovnat hrozivé poločasové skóre 0:4!
Hosté ze Mšena k nám přijeli s jasnou taktikou pozorné obrany a vyrážením k brejkům.Úvod zápasu byl v naší režii a do soupeře jsme se pustili zostra. Po pěkných kombinacích jsme se dostávali do šancí, ale bez gólového efektu.Hlavička Rolla v 6.min po rohovém kopu si o gól říkala a jen těsně minula břevno.Ve 12.min se po vydařené kombinaci ocitl sám před brankářem Hanoušek, ale z úhlu v gólové pozici mířil pouze do boční sítě! Ve 14.min se hosté vymanili z našeho tlaku a poprvé se dostali před naši branku, bohužel se hned prosadili gólově Švorcem – 0:1. Když tentýž hráč v 17. min zvýšil na 0:2, naše hra dostala výrazné trhliny a pomalu se začala rozpadat. Z herní převahy a aktivity byl mávnutím proutku zmar a nešlo najednou vůbec nic. Hosté tak ve 24. min Šichem a 34.min Švorcem pohodlně přidali další dvě darované branky na hrozivých poločasových 0:4.
Druhá půle byla v našem podání z kategorie snových.Od prvních minut jsme soupeře zmáčkli a pokoušeli se o nemožné.Hrálo se za naší drtivé převahy pouze na branku hostí.Naši spanilou jízdu začal po několika šancích v 63.min Cerman, jež zužitkoval do odkryté branky gólovou přihrávku Sedláčka – 1:4. Vstřelená branka nás ještě více nabudila a hosté se stěží bránili přibývajícím šancím.Časomíra však byla neúprosná a hostující branka stále odolávala. Když však v 78.min po centru Špiváka z trestného kopu snížil Poláček na 2:4, bylo zaděláno na pořádné drama. V 82.min nás přiblížil na dostřel jedié brankyse Mitáč, jež se po dlouhém pasu Moravčíka ocitl za obranou a nedal Potůčkovi šanci – 3:4! Zjednodušili jsme hru a do vápna hostí létal jeden centr za druhým.V 88.min mohl vyrovnat opět Mitáč, ale hlavičkou po dlouhém autu ve vyložené pozici těsně minul branku! V 91.min jsme se zaslouženě dočkali.Sedláček vzal všechno na sebe a po vydařené individuální akci vypustil z 20 metrů nechytatelný projektil pod břevno Potůčkovy branky – 4:4!
I po takovém zápase je však hodnocení našeho podzimního učinkování velice tristní. Po bídné letní přípravě a díky tréninkové morálce některých hráčů se nedalo očekávat nic jiného.Po 13 odehraných kolech se náš fotbalový koráb potácí s 11 body v sestupovém bahně na předposledním místě tabulky.Tady už zvoní alarm nejvyšší pohotovosti! Odpovědnost za tento stav neseme všichni do jednoho.Pokud si každý hráč v zimní pauze neuvědomí, co je ve hře a každý něco pro zlepšení neudělá, nedopadne to s námi dobře. Odrazovým můstkem před jarními záchranářskými boji budou pro všechny průběžně plněné individuální plány a zodpovědná zimní příprava včetně plánovaného soustředění(3.3.- 10.3). Ve hře je ještě 39 bodů a nezbývá nám nic jiného, než se o ně pořádně porvat a nedopustit ostudný sestup!!

Branky: 63. Cerman, 78. Poláček, 82. Mitáč, 91. Sedláček - 14., 17., 34. Švorc, 24. Štich

Sestava: Tulis – Šindelář(72. Moravčík R.), Roll ml., Moravčík O., Poláček – Sedláček, Mitáč , Košťál, Špivák, Hanoušek(62.Biedermann), – Cerman, připraven Skalický