2016/2017

3.MÍSTO V 1.A TŘÍDĚ LIBERECKÉHO KRAJE

FK Cvikov - FK Stráž 1 : 3 (0:2)

Vytvořeno 18.06.2017 22:13:06 | Poslední změna 19.07.2017 07:44:36
K poslednímu zápasu sezóny jsme vlivem mnoha absencí odjeli pouze s 11 hráči, včetně patnáctiletého Biedermanna, jež si odbyl premiéru v základní sestavě.Po solidním výkonu, především v prvním poločase, jsme si v okresním derby došli pro zaslouženou výhru 1:3.
V první půli jsme na hřišti jasně dominovali.Dařila se nám kombinační hra a hrálo se výhradně na jednu branku.Domácí borci nestíhali a těžko přecházeli polovinu hřiště.Už v 10.min po sympatické kombinaci na jeden dotek vyslal Špivák Brože do samostatného úniku, a ten s přehledem podél Machačného otevřel skóre – 0:1.V 15.min se k pohotovému zakončení dostal Biedermann, ale jeho oblouček přes vyběhnuvšího gólmana těsně minul branku.V 18. min se opět po pěkné kombinaci a přesné přihrávce Špiváka ocitl sám před brankářem Šindelář a střelou k tyči nedal Machačnému šanci – 0:2.Ve 20.min se opět řítil sám na brankáře Brož, ale tentokrát neuspěl.Ve 26.min další samostatný únik, ale Machačný proti Sedláčkovi úspěšnější.Domácí naši branku téměř neohrozili a v těchto fázích zápasu byli těměř na ručník.Bohužel naše další šance už zůstaly nevyužity.
Ještě v úvodu druhého poločasu jsme dál pokračovali v nápadité hře.Ve 49.min si na rohový kop Brože nejvýše ve vápně vyskočil sedmnáctiletý Roll a hlavou nekompromisně zaznamenal svůj první gól v kategorii mužů! – 0:3.Po vstřelené brance jsme výrazně ubrali na tempu a hra se začala vyrovnávat.V 55.min postupovala dvojice Brož-Špivák sama na gólmana, ale místo pohodlného skórování vymýšlela ptákoviny, až se Špivák při zakončení do prázdné branky ocitl v ofsajdu.V 66.min domácí zaslouženě potrestali naši pasivitu a gólem Třešňáka snížili – 1:3.V 74.min Sedláček v gólové pozici zblízka napálil Machačného.Ve zbytku poločasu se utkání pouze dohrávalo.Domácí už na víc neměli a my jsme, i přes spoustu chyb a nepřesností, v klidu zápas dovedli do vítězného konce.
Výhrou ve Cvikově jsme se v celkové tabulce 1.A třídy posunuli na 3.místo! Náš předsezónní cíl o vylepšení loňského 6.místa tak nabral konkrétní sympatickou podobu.Mladý a nadějný tým letošní úspěšnou misí vyrovnal historicky nejlepší umístění strážského klubu v krajských soutěžích! Gratulace!

Branky: 66.Třešňák - 10.Brož, 18.Šindelář, 49.Roll ml.

Sestava: Lahůlek - Moravčík, Roll st., Šindelář – Košťál, Mitáč, Roll ml., Špivák, Sedláček – Brož, Biedermann, připraven Knejzlík

FK Stráž - FK Krásná Studánka 3 : 1 (1:0)

Vytvořeno 13.06.2017 16:02:09 | Poslední změna 19.07.2017 07:43:58
Ve vyrovnaném utkání si obě mužstva vytvořila spoustu šancí.My jsme byli tentokrát produktivnější než soupeř, a tak bereme 3 body za výhru 3:1.
Zkušení hosté si k nám přijeli zahrát otevřenou partii.My jsme v ní nezaostávali, a tak byl k vidění zajímavý zápas se spoustou šancí a zajímavých situací na obou stranách.Už v 1.min po chybě hostující obrany uháněl sám na branku Brož, ale jeho šanci bravurně lapil brankář Vrábel. O několik minut později vystihl malou domů Rolla Linhart, ale tentokrát se výtečně předvedl Lahůlek. Dál se hrálo nahoru-dolů a obě obrany musely být neustále v pohotovosti.Hosté byli o kousek nebezpečnější, ale při zakončování svých šancí si vylamovali zuby na Lahůlkovi nebo byli nepřesní.Ve 35.min se z ničehonic dostal na hranici vápna k odraženému míči Brož a výstavní střelou nedal Vrábelovi šanci – 1:0.
Druhá půle nabídla podobný obraz hry s mnoha šancemi před oběma brankami. V 60.min vyslal Mitáč přesný pas do křídla na Vinše, jehož střílený centr dopravil do sítě Cerman – 2:0.V 64.min zazvonilo břevno hostující branky po pumelenici Cermana! Hosté odpověděli rychlou akcí na jejímž konci byl famózní zákrok Lahůlka proti střele z bezprostřední blízkosti.V 76.min se po souboji v rohu vápna dostal k míči Cerman a z úhlu prostřelil gólmana – 3:0.V 78.min posoudil hlavní rozhodčí nevinný kontakt Mitáče ve vápně za penaltový a hosté dostali výhodu pokutového kopu.Ten s velkou dávkou štěstí proměnil Linhart – 3:1.Ve zbytku utkání se ještě obě mužstva dostala do několika zakončení, ale skóre se už nezměnilo.
Výhra nás posunula v celkové tabulce na sympatické 3.místo, o které jedeme v posledním zápase zabojovat do Cvikova.

Branky: 60. a 76. Cerman, 35. Brož – 78. Linhart(p)

Sestava: Lahůlek – Vogt, Roll st.(62.Moravčík), Šindelář – Košťál(59.Sedláček), Mitáč, Roll ml.(56.Libich), Špivák, Vinš – Brož, Cerman, připraven Biedermann

FK Stráž - TJ Sokol Tesla Stráž n.Nisou 4 : 2 (1:1)

Vytvořeno 04.06.2017 14:47:32 | Poslední změna 19.07.2017 07:43:16
Hosté k nám přijeli pro uchování alespoň teoretické naděje na záchranu pouze s deseti hráči, a tak se dal očekávat těžký boj s překonáním hluboké defenzivy.V zápase jsme si vytvořili spoustu vyložených šancí, ale opět jsme předvedli, jak se dá spálit nemožné.Výhra 4:2 je naprosto zasloužená, ale nutno přiznat, že se proti oslabenému a urputně bránícímu soupeři nerodila lehce.
Od úvodních minut jsme drželi míč, sympaticky kombinovali a hledali skulinky v pevné obraně hostí.Už v 5.min se ocitl v šanci Vinš, ale mířil jen do boční sítě.Další gólovku měl na noze Sedláček, ale místo přihrávky pod sebe volil nepřesnou střelu.V 17.min opět gólovka po rohovém kopu, ale osamocený Šindelář na malém vápně mířil těsně vedle.Křídelní výpady agilního Košťála a Hanouška hostující obrana se štěstím odvrátila.Dál jsme se tlačili před branku, ale ve finální fázi chyběl potřebný klid anebo se předvedl hostující brankář Martin.Když už se zdálo, že náš gól visí ve vzduchu a je jen otázkou času, udeřili hosté ve 21.min po standartní situaci Horáčkem – 0:1! Inkasovaná branka v naší hře nic nezměnila a dál se pokračovalo v dobývání strážské obrany.Mitáčův parádní volej po centru ze strany trefil pouze nohy padajícího gólmana.Ve 27.min vyrazil brankář rohový kop Sedláčka na vápno, kde se pohotově opřel do míče Vinš a střelou k tyči vyrovnal – 1:1.Ve 30.min fauloval brankář Martin ve vápně Brože a sudí ukázal na značku pokutového kopu.K míči se postavil Vinš, ale nemířil přesně a gólman ho s přehledem vychytal.Byla to už šestá neproměněná penalta v sezóně!
Ve druhé půli jsme ještě vystupňovali snahu o vstřelení vedoucí branky a dostávali se do dalších šancí.Bodýlko Vinše ve slibné pozici mířilo nad.Čistou gólovku Cermana chytil se štěstím brankář.V 57.min se po standartní situaci dostal k odraženému míči Brož a přesnou střelou z hranice vápna nedal brankáři šanci – 2:1.Po inkasované brance hosté vystrčili růžky ze své obranné ulity a na pár minut, i díky naší pasivitě, se hra vyrovnala.Hostující hráči v krátkém časovém sledu kopali několik standartních situací, které jsme v pohodě odvrátili.V 76.min jsme se dostali k rychlé brejkové akci, kterou učebnicově vyřešil Brož, když zatáhl míč po straně a nabídl gólovou přihrávku před branku Cermanovi – 3:1.Jako přes kopírák předvedli oba aktéři brejk v 80.min, na jehož konci opět přesně nahrávající Brož a neomylný Cerman – 4:1! V 83.min ještě hosté Havlíčkem potrestali lacinou chybu v naší obraně a dali výsledku konečnou podobu – 4:2.

Branky: 76. a 80. Cerman, 27. Vinš, 57. Brož – 21. Horáček, 83. Havlíček

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st., Roll ml., Šindelář(46.Cerman) – Sedláček(63.Biedermann), Mitáč, Špivák, Hanoušek, Vinš - Brož

FK Přepeře - FK Stráž 4 : 0 (2:0)

Vytvořeno 30.05.2017 07:41:23 | Poslední změna 19.07.2017 07:42:43
Zápas s lídrem soutěže nám vůbec nevyšel, a tak se zaslouženě zrodila ještě milosrdná prohra 4:0.
Domácí byli tentokrát za úmorného vedra hratelní.Bohužel předsevzetí o potrápení favorita nechala většina týmu v autobusu už při vjezdu na Městský stadion v Turnově.Od prvních minut tak domácí v poklidném tempu diktovali hru.Naivní hru naší obrany potrestal už ve 3.minutě kanonýr Ježek – 1:0.Ve 23.min se opřel do míče Abraham a jeho střela k překvapení všech doskákala do naší sítě – 2:0.Další šance domácí nevyužili nebo je pochytal Lahůlek.
Druhý poločas byl z naší strany o kousek odvážnější a fotbalovější, ale zkušený tým z Přepeř nepřipustili jakékoliv dramatizování zápasu.Když ve 48.min přidal Ježek po centru ze strany třetí branku, bylo pro oba týmy de facto po zápase, a ten se pak pouze dohrával.V 60.min ještě Nesvadba z penalty kosmeticky upravil na 4:0.

Branky: 3. a 48.Ježek, 23.Abraham, 60.Nesvadba

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st.(51.Libich), Vogt, Šindelář – Vinš(57.Brož), Mitáč, Roll ml., Sedláček, Hanoušek(71.Biedermann) – Cerman, připraven Špivák

FK Stráž - TJ Velké Hamry B 1 : 2 (0:0)

Vytvořeno 23.05.2017 11:33:26 | Poslední změna 19.07.2017 07:42:13
Zápas s Velkými Hamry hodně bolí a jenom potvrdil známé a pravdivé heslo trenérské legendy Tomáše Pospíchala o tom, že „fotbal nemá logiku“.Sehráli jsme totiž jeden z nejlepších zápasů sezóny a po většinu utkání jasně dominovali, přesto jsme z něj odešli poraženi 1:2.Po vedoucím gólu Vinše v 65.min se nám stal osudným krátký herní výpadek a hosté dvěma slepenými góly v 75. A 77.min utkání otočili.Je zajímavé, že naprosto stejné minuty vstřelených branek nám v minulém zápase přihrály remízu v Košťálově.
Po úvodní pětiminutovce vzájemného oťukávání jsme navázali na kvalitní výkon z Košťálova a do soupeře se doslova zakousli.Naši pohlednou kombinační hru soupeř nestíhal a po celý první poločas se pouze bránil.Z kvalitní hry plynuly šance, ale jejich v jejich proměňování jsme trestuhodně selhávali.Ve 12.min Sedláček zvolil razanci v gólové pozici a pálil zblízka nad branku.Vzápětí Cerman v další gólovce opět přestřelil.Ve 20.min opět Cerman svůj průnik do vápna řešil slabě a gólman ho vychytal.Ve 28.min po křídelní akci minul před prázdnou brankou míč Hanoušek.Další gólové šance přicházely jako na běžícím pásu, ale pálili jsme opravdu nemožné.Ve 43.min ještě postupoval sám na branku Sedláček, ale na gólmana hostí opět nevyzrál.
Druhý poločas nabídl podobný obraz hry.Pokračovali jsme dál v tlaku a pálili další gólové šance.Vinšova střela v 50.min těsně minula branku.V 55.min byl Cerman málo důrazný na malém vápně před odkrytou brankou.V 65.min jsme se zaslouženě dočkali, když utekl po křídle Sedláček a jeho přesný centr propálil do hostující branky pohotový Vinš – 1:0.V 68.min vybojoval míč na půlce Hanoušek, ale své sólo po kličce brankáři namířil pouze do tyče odkryté branky.Jednobrankové vedení nás však trochu uspalo a do té doby neškodný soupeř začal vystrkovat růžky.Jeho dvě pološance likvidoval Lahůlek.Potom však přišla osudná dvouminutovka, kdy jsme úplně vypadli z tempa a hosté udeřili.Nejprve v 75.min po standartní situaci se nejlépe ve vápně zorientoval Kříž a vyrovnal – 1:1.O dvě minuty později zatloukl druhý hřebík do naší rakve Linhart, jež nadvakrát proměnil své sólo – 1:2.V závěru jsme se ještě snažili utkání zvrátit, ale přes veškerou snahu se nám to nepodařilo.
Neproměňování vyložených šancí a ztráta koncentrace v určitých fázích zápasu, kterou soupeř nemilosrdně trestá, se opakují s železnou pravidelností a stály nás spoustu bodů v dobře rozehraných zápasech.Je nutné se nad tím pořádně zamyslet a podobné výpadky nepřipustit.Po třech odehraných sezónách v A třídě už to není otázka nezkušenosti mladého týmu, ale spíše přístupu každého hráče.Z tohoto zápasu se musíme rychle oklepat, zvednout hlavy a v příštím utkání s lídrem soutěže z Přepeř předvést výkon na hranici možností.Přerušit jarní vítěznou sérii přepeřských bude hlavní motivací následujícího zápasu.

Branky: 65.Vinš – 75.Kříž, 77.Linhart

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll ml., Moravčík, Šindelář – Sedláček, Mitáč, Špivák, Vinš(72.Libich), Hanoušek – Cerman, připraven Biedermann

FK Košťálov - FK Stráž 2 : 2 (1:0)

Vytvořeno 15.05.2017 10:25:11 | Poslední změna 19.07.2017 07:41:39
V příjemném prostředí košťálovského stadionu jsme v dramatickém závěru utkání potvrdili roli remízových králů soutěže a s domácími se rozešli smírně po výsledku 2:2.Výsledná remíza je o to cennější, neboť se zrodila po nepříznivém vývoji utkání a byla týmově vydřená v oslabení o vyloučeného Brože a Rolla.Navíc náš tým po dlouhé době opět zjistil, že umí hrát fotbal a prezentoval se sympatickým herním projevem
Od úvodních minut bylo jasné, že se obě mužstva chtěla bavit fotbalem.Hrálo se po zemi a pohledné kombinace , které občas brzdil hrbolatý terén, se střídaly na obou stranách.První zahrozili domácí, ale střelu na první tyč bravurně kryl Lahůlek.My jsme odpověděli střelou Vinše těsně vedle branky.Poté opět zasahoval Lahůlek při dvou šancích domácích.Ve 35.min likvidoval gólman domácích tutovku Košťála.Ve 42.min si ve slibné situaci dva na jednoho příliš předkopl míč Brož a osamocený Sedláček se před prázdnou brankou gólové přihrávky nedočkal.Ve 45.min si slabší chvilku vybral jinak výborný Lahůlek a Sádek gólem „do šatny“ poslal domácí do vedení – 1:0.
Do druhého poločasu došlo ke kurióznímu střídání hlavního arbitra A.Brože za lajnového Ouředníka, jehož místo na lajně obsadil košťálovský rodák Dytrt.Rozhodčí Ouředník dostál svému jménu a začal, v do té doby klidném zápase, úřadovat po svém. Nejprve několika podivnými výroky rozvířil emoce, aby po dvou sporných žlutých kartách během deseti minut vyloučil v 56.min Brože.To už ale na světelné tabuli svítilo skóre 2:0, když v 54.min pláchnul naší obraně Sádek a své sólo s přehledem proměnil podél Lahůlka .S nadějným vedením proti oslabenému soupeři se však domácí příliš uspokojili.Nám po vyloučení Brože naopak narostla křídla a v deseti nás najednou bylo plné hřiště.Zpřesnili jsme hru, přidali na pohybu a domácí borci přestali stíhat.V 65.min ještě osamocený Vinš v gólové pozici přeloboval kromě brankáře i domácí svatyni.Tentýž hráč si pak spravil chuť v 75.min, když parádní pas Mitáče za obranu s přehledem podél vyběhnuvšího brankáře přetavil v kontaktní branku – 2:1.Domácí se ještě nestačili vzpamatovat a za dvě minuty bylo po osvědčené spolupráci vyrovnáno!Opět přesný pas Mitáče a na konci zakončující Vinš – 2:2. Po vyrovnávací brance se spustila strhující oboustranná jízda za vítězným gólem.Vyložené šance se střídaly na obou stranách a diváci se náramně bavili.Nám situaci ještě více zkomplikoval hlavní sudí, když v 82.min opět po sporné druhé žluté kartě a následné červené musel po Brožovi předčasně do sprch také Roll.Oslabeni o dva hráče jsme přesto byli blíže ke gólu, ale gólové šance Sedláčka a Vinše už zůstaly nevyužity.

Branky: 45. a 54. Sádek – 75. a 77. Vinš

Sestava: Lahůlek – Košťál, Vogt, Roll st., Šindelář – Sedláček, Mitáč, Roll ml., Špivák, Vinš – Brož, připraven Biedermann

FK Stráž - FK Rynoltice 2 : 2 (0:0)

Vytvořeno 11.05.2017 21:38:12 | Poslední změna 19.07.2017 07:41:03
Náš dobře fungující podzimní motor se na jaře zadrhl a stále se nemůžeme dostat do optimální herní pohody.Nic na tom nemění ani sympatická šňůra bez prohry, kterou táhneme už 6 zápasů.Malé derby s průměrnými Rynolticemi uvedenou skutečnost jenom potvrdilo.Konečná a spravedlivá remíza 2:2 tak zcela odpovídá našemu rozpačitému hernímu rozpoložení.
První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl a byl spíše soubojem o nakopávané míče.Kombinace oboustranně vázly a zajímavých situací před oběma brankami bylo pramálo.Hosté se dostali k několika střelám ze střední vzdálenosti a my zahrozili pouze z trestného kopu Sedláčkem, jež těsně minul branku.V závěru pak ještě v jediné povedené akcí, kdy po přihrávce Vinše před branku selhali ve vyložené šanci Sedláček i Libich.
Druhý poločas byl mnohem zajímavější a dramatičtější.Jeho úvod vyšel lépe nám.Ve 49.min pláchl při brejkové akci po křídle Košťál a předložil precizní gólovou přihrávku Cermanovi – 1:0.V 55.min bylo ještě veseleji, když dlouhý nákop Vogta za obranu hostí usměrnil do branky přes vyběhnuvšího gólmana opět Cerman -2:0! Ten po operaci třísel nastoupil v poločase ke svému prvnímu jarnímu zápasu a hned se během 10 minut blýskl dvěma góly.Soupeř byl jako opařený. O chvíli později se řítil sám na brankáře Sedláček, ale v koncovce ho vychytal gólman.V těchto momentech se začalo hrát nahoru dolů, ale vyložené gólové šance nepřicházely.Hra se poté uklidnila a hosté začali přebírat iniciativu.V 71.min přišel na vlastní půlce o míč Brož a z následné akce hosté Vackem J. snížili – 1:2.Kontaktní branka Rynoltickým vlila do žil živou vodu.V 73.min se navíc nechal hloupě vyloučit Poláček a bylo jasné, že závěr zápasu nebude jednoduchý.To se potvrdilo o 2 minuty později, když chybující Sedláček nabídl Vackovi T. vyrovnání – 2:2.Posledních 15 minut zápasu se neslo za herní převahy hostí, ale honba za třetí brankou byla díky naší pozorné obraně spíše platonická.My jsme v oslabení hrozili pouze ze standartních situací.Nakonec jsme ještě mohli utkání strhnout na svoji stranu, ale hlavička Mitáče v 90.min skončila těsně nad břevnem.

Branky: 49. a 55. Cerman – 71.Vacek J., 75.Vacek T.

Sestava: Lahůlek – Košťál, Vogt, Roll st., Poláček – Libich(46.Špivák), Mitáč, Roll ml., Sedláček(85.Šindelář), Vinš(46.Cerman) - Brož

SK VTJ Rapid Liberec - FK Stráž 1 : 1 (0:1)

Vytvořeno 01.05.2017 14:32:36 | Poslední změna 19.07.2017 07:40:30
Vyrovnané utkání, ve kterém obě mužstva střídala slabší a výraznější pasáže, nakonec skončilo spravedlivou dělbou bodů po remíze 1:1.Zápas týmů, které chtěly hrát zajímavý fotbal, mohl být mnohem atraktivnější, nebýt úsporného programu údržby sympatického areálu.Vysoká neposekaná tráva brzdila hru a výrazně ubírala na kvalitě zápasu..
Úvod zápasu patřil nám a do soupeře jsme se pustili odhodlaně.Už v 7.min si na centr Vinše naběhl ve vápně Brož a střelou k tyči nedal Dvorskému šanci – 0:1.Dál jsme byli aktivnější a hlavičky v šancích Brože i Vinše si o gól říkaly.Domácí postupně vyrovnali hru, ale kromě standartních situací a nepřesných střel se k výraznější šanci nedostávali.
Ve druhé půli domácí zpřesnili hru a byli lepším týmem.Přečkali jsme několik závarů po rohových kopech a dlouhých autech domácího Halamy.Nakonec naše obrana kapitulovala v 65.min, když se nám nadvakrát nepodařilo odkopnout z vápna míč do bezpečí, a po centru ze strany se s velkou dávkou štěstí prosadil domácí kanonýr Šikýř – 1:1.Inkasovaná branka pomohla paradoxně nám.Přidali jsme, zpřesnili kombinaci a zbytek zápasu se odehrával za naší převahy.Naše útočné výpady však končily nepřesnostmi ve finální fázi nebo malým důrazem v zakončení.A když se neujala ani gólovka Libicha v 87.min, jež z úhlu zakončoval nad branku, body se nakonec spravedlivě dělily.

Branky: 65.Šikýř – 7.Brož

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st., Vogt(17.Šindelář), Poláček – Sedláček, Mitáč, Roll ml., Špivák(81.Hanoušek), Vinš(59.Libich) - Brož

FK Stráž - TJ Sokol Ruprechtice 3 : 1 (1:1)

Vytvořeno 24.04.2017 11:08:14 | Poslední změna 19.07.2017 07:39:59
V zápase s Ruprechticemi jsme byli, kromě rozpačitých 25 minut prvního poločasu, lepším týmem a po třech dobře zahraných standartních situacích utkání dotáhli do vítězného konce po zasloužené výhře 3:1.
Hosté přijeli do Stráže s velkým respektem a v úvodní dvacetiminutovce se pouze bránili.My jsme drželi míč, dobře kombinovali a připravovali si nebezpečné situace.Jedovatou střelu Vinše v 15.min bravurně vyrazil Vavřich na roh.V 18.min si na dlouhý míč Poláčka z půlky hřiště naběhl důrazný Vogt a hlavou nás poslal do vedení – 1:0.Vstřelená branka nás příliš uspokojila a do hry se dostali hosté.Ve zbytku poločasu byli lepší a po rohovém kopu ve 35.min Kušnirakem zaslouženě vyrovnali – 1:1.Ve 38.min se po centru ze strany ocitl ve stoprocentní tutovce Poláček, ale z brankové čáry ve skluzu překopl prázdnou branku.
Druhý poločas se nesl za naší převahy, jež se s přibývajícími minutami stupňovala.Hráli jsme trpělivě a připravovali si šance.V 60.min se ve vápně dostal k zakončení Sedláček, ale v těžké pozici překopl branku.V 65.min opět centr ze strany a přesnou hlavičku Rolla ml. bravurně na brankové čáře vyrazil Vavřich.V 76.min si přímý kop Špiváka parádně zpracoval Roll ml. a předložil před branku precizní gólovou přihrávku nabíhajícímu Mitáčovi – 2:1.O tři minuty později se po centru Špiváka v nepřehledné skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Brož a pohotově protrhl svoji jarní střeleckou smůlu – 3:1.Třetí branka hosty položila a na odpověď už nenašli síly.Zápas jsme pak v klidu dohráli a vítězstvím se překvapivě posunuli na průběžné druhé místo zatím nekompletní tabulky krajské 1.A třídy!

Branky: 18.Vogt, 75.Mitáč, 78.Brož – 35.Kušnirak

Sestava: Lahůlek – Košťál(85.Šindelář), Roll st., Vogt, Poláček – Libich(63.Sedláček), Roll ml., Mitáč, Špivák, Vinš – Brož(87.Biedermann), připraven Kučera

TJ Sokol Rovensko p.Troskami - FK Stráž 3 : 3 (1:3)

Vytvořeno 18.04.2017 13:45:56 | Poslední změna 19.07.2017 07:39:27
V Rovensku se hrál zápas dvou zcela odlišných poločasů.Nadějné vedení 1:3, jež jsme v prvním dějství výborným výkonem získali, jsme ve druhé půli neudrželi a utkání tak skončilo spravedlivou remízou 3:3.Bohužel jsme se nepoučili z loňského zápasu, jež měl stejný poločasový i konečný výsledek.
První poločas jsme sehráli výborně a hrálo se podle našich not.Byli jsme lepším týmem a soupeře přehrávali.Domácí hrozili pouze z ojedinělých, ale nebezpečných brejků.Utkání jsme tentokrát začali aktivně a do domácího týmu se pořádně zakousli.První návštěva domácích u naší branky ve 3.min však znamenala změnu skóre, když se z úhlu parádně trefil Mencl – 1:0.Inkasovaná branka nás ještě více nabudila a domácí nestíhali.Na jejich branku se valil jeden útok za druhým.Už ve 14.min unikl po pravé straně agilní Brož a předložil gólovou přihrávku před odkrytou branku Vinšovi - 1:1.Dál jsme pokračovali v náporu a dostávali se do šancí.Ve 25.min jsme měli velkou kliku, když po rychlém brejku domácí hráč z malého vápna těsně minul naši branku,Naše odpověď přišla záhy.Ve 28.min se dlouhý výkop Lahůlka šťastně odrazil od Brože k Vinšovi, jež střelou z vápna nedal brankáři šanci – 1:2.Ve 42.min se po rohu, s chutí hrajícího, Vinše nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou Roll, jež využil rodinné spolupráce a po přiklepnutí svého syna nadvakrát protlačil míč do sítě – 1:3.
Ve druhém poločase se role obou týmů obrátily.Domácí se nejprve dostali do hry brzkým snižujícím gólem, když ve 48.min pohodlně z hranice vápna mířil přesně k tyči Koubek – 2:3.Inkasovaná branka nás srazila do kolen a další vývoj utkání už režírovali domácí.Neustále nám zle zatápěli a jejich šance jsme odvraceli s velkým štěstím a vypětím všech sil.I přes bídnou hru jsme si však vypracovali z několika brejků zajímavé možnosti ke skórování, ale naše akce končily nepřesnostmi nebo malým důrazem ve vápně.Zakončení Brože v 70.min, jež využil nedorozumění brankáře s obráncem, tečoval mimo odkrytou branku domácí obránce.V 76.min se po přesném centru Vinše ocitl sám před brankou Hanoušek, ale hlavičkoval vedle domácí branky.Pohrdli jsme i několika dalšími možnostmi ke skórování, a tak přišel zákonitý trest.V samotném závěru se domácí nadechli k náporu a v 86.min jsme ve vápně neuhlídali Mencla, jež dal pohodlně utkání spravedlivou remízovou tečku – 3:3.

Branky: 3. a 86. Mencl, 48. Koubek – 14. a 29. Vinš, 42. Roll st.

Sestava: Lahůlek – Košťál(59.Hanoušek), Moravčík, Roll st., Poláček – Libich(62.Sedláček), Mitáč, Roll ml., Špivák(82.Šindelář), Vinš - Brož, připraven Biedermann, Kučera