2015/2016

6. MÍSTO V 1.A TŘÍDĚ MUŽŮ LIBERECKÉHO KRAJE!

FK Cvikov - FK Stráž 4 : 6 (2:1)

Vytvořeno 05.06.2016 16:14:12 | Poslední změna 01.09.2016 23:06:02
Poslední zápas sezóny nám herně i výsledkově sednul.Poločasové skóre 2:1 jsme zlepšeným výkonem ve druhém poločase dokonale otočili a po divoké přestřelce 4:6 vezeme ze Cvikova všechny 3 body.
Na parádním pažitu cvikovského stánku se hrál otevřený a pohledný fotbal se spoustou šancí na obou stranách.Dojem z povedeného zápasu trochu kazí oboustranně nepřesní a chybující rozhodčí.První poločas byl vyrovnaný.Úvod vyšel lépe domácím, kteří šli v 7.min gólem Vacka do vedení – 1:0.My jsme odpověděli ve 20.min, když trojice Mity+Poly+Tom sympaticky vykombinovala domácí hráče u lajny, a po Tomově přihrávce před branku propálil Kuba brankáře – 1:1.Ve 23.min nepochopitelně „pustil“pomezní sudí domácím pětimetrový ofsajd, z něhož vytěžili brejkovou akci s gólovou tečkou Coufala – 2:1.
Ve druhé půli šel náš výkon rapidně nahoru.Byli jsme po celý druhý poločas lepším týmem a zaslouženě po pohledných akcích a pěkných brankách zápas otočili.Už ve 49.min vyslal Koťas mezi obránce kolmici pro rozeběhnutého Toma, jehož přesnou přihrávku před branku zužitkoval Matěj – 2:2.O dvě minuty později se podobná situace opakovala z druhé strany.Koťas přihrál Kubovi, a jeho přízemní centr dorážel na zadní tyči opět všudybyl Matěj – 2:3.V 60.min našel Zdeny před vápnem Špidlu, jehož umístěná střela z 18 metrů skončila s přispěním gólmana v síti cvikovské branky – 2:4.Dál jsme směrem dopředu hýřili aktivitou a byli lepším týmem.Po chybě obrany v 64.min jsme domácím darovali kontaktní branku Paštiky – 3:4.Naše odpověď přišla naštěstí velmi brzy a opět stála za to.V 74.min přihrál Poly před vápno Mitymu, jež se z otočky opřel do míče a parádní ranou nedal Machačnému šanci – 3:5. Domácí Paštika v 82.min po přihrávce za obranu sám proti Vendovi snížil – 4:5.Cvikovští se na chvíli nadechli k náporu a sahali po vyrovnání.Poslední slovo jsme však měli zaslouženě my.V 89.min Pavlis chytře vyslal Zdenyho do sólové akce, a ten zkušeně podél gólmana uzavřel skóre – 4:6.
Naše druhá společná sezóna je za námi.A nutno říct, že to zase byla výkonnostní houpačka.Tentokrát však sympaticky vyšperkovaná krásným 6.místem konečné tabulky A třídy!Zdravá kabina, týmový duch a další nabrané zkušenosti mladého mužstva byly hlavními důvody toho, že jsme loňský boj o záchranu s přehledem vyměnili za horní polovinu tabulky, tedy daný, jasný a splněný předsezónní cíl. Tým by měl v současné podobě zůstat pohromadě i pro příští ročník soutěže, a tak se před novou sezónou nabízí otázka, kam až sahají jeho výkonnostní hranice.

Branky: 7.Vacek, 23.Coufal, 64.a 82.Paštika – 20.Vinš, 49. a 51.Sedláček, 60.Špivák, 74.Mitáč, 89.Brož

Sestava: Lahůlek – Poláček, Moravčík, Roll st.(79.Hurdes), Roll ml.(55.Brož) – Košťál, Mitáč, Špivák(69.Šindelář), Kotek, Vinš - Sedláček

FK Stráž - TJ Sokol Ruprechtice 1 : 3 (1:2)

Vytvořeno 30.05.2016 20:58:50 | Poslední změna 01.09.2016 23:05:40
V závěru soutěže jsme se dostali do velké výsledkové krize.Po domácí prohře s Rovenskem jsme tentokrát nestačili na Ruprechtice, které si za výhru 1:3 odvezly všechny 3 body.
Ve Stráži se hrál zajímavý a celkem pohledný zápas.V úvodní dvacetiminutovce byli hosté lepší a aktivnější.My jsme naopak působili ospale, bez důrazu a se spoustou nepřesností.Už v 7.min začal své povedené představení hostující Průcha, jež v samostatné akci prošel jednoduše středem obrany a nedal vyběhnuvšímu Vendovi šanci – 0:1.Inkasovaná branka nás naštěstí probrala a vyrovnali jsme hru.Postupně se začalo se více hrát na polovině hostí a přebírali jsme otěže zápasu do svých rukou.Z naší převahy se začaly rodit šance, z nichž největší spálil Tom, který z malého vápna napálil tyč!Ve 35.min jsme zaslouženě vyrovnali, když po přesném centru Mityho zakončoval zblízka Cermik – 1:1.Dál jsme pokračovali v aktivní hře a byli lepším týmem.Naše šance však zůstaly nevyužity, a tak udeřilo na druhé straně.Ve 43.min si za vápnem postavil míč k trestnému kopu Průcha a zakroutil svoji střelu přesně k tyči naší branky – 1:2.
Druhý poločas byl ve znamení naší převahy a snahy o vyrovnání.Bohužel při svých akcích jsme pálili i ty nejvyloženější šance, při kterých se skvělými zákroky prezentoval hostující gólman Vavřich.Především zákrok proti Kubově tisíciprocentní tutovce byl z kategorie výstavních.Naši neschopnost vstřelit branku využili hosté k navýšení náskoku.V 69.min se postavil k dalšímu trestnému kopu Průcha a parádní ranou k tyči završil svůj hattrick a rozhodl zápas – 1:3.

Branky: 35. Cerman – 7.,43.,69. Průcha

Sestava: Lahůlek – Poláček, Moravčík, Roll st.(46.Roll ml.), Košťál – Sedláček, Mitáč, Špivák(71.Brož), Kotek, Libich(46.Vinš) – Cerman, připraven Hurdes

FK Stráž - TJ Sokol Rovensko 1 : 2 (0:0)

Vytvořeno 23.05.2016 14:25:37 | Poslední změna 01.09.2016 23:05:21
Prokletí domácích zápasů pokračuje.Tentokrát jsme obdrželi lekci zkušenosti od Rovenska, které si po výhře 1:2 odvezlo všechny 3 body.
Hosté z Rovenska hráli chytrý a úsporný fotbal.V obraně téměř bez chyb, jistý gólman a nebezpečné brejky.První poločas se hrál za naší jasné převahy téměř na jednu branku.Dobře jsme kombinovali, byli v pohybu a soupeře výrazně přehrávali.Naše převaha však vyústila v několik nepřesných nebo slabých střel.Jedním z mála výrazných momentů první půle tak byl Koťasův přímý kop, při kterém se bravurně předvedl hostující gólman.
Poločasová přestávka nám výrazně ublížila.Vypadli jsme z tempa, hosté vystrčili růžky z obranné ulity a začali být ve svých brejkových situacích stále více nebezpečnější.Čistá gólovka Koubka v 50.min, jež po kličce Vendovi naštěstí přestřelil naši prázdnou branku, zřejmě nebyla dostatečným varováním.V 57. min hosté předvedli další brejk, tentokrát však s gólovou tečkou Malého, jež se štěstím z úrovně penalty prostřelil Vendu – 0:1.Dál jsme pokračovali ve snaze o vyrovnání, ale z naší hry se vytratil pohyb a kombinace, a dlouhými nákopy jsme bezchybnou obranu soupeře nemohli překvapit.V 67.min jsme malým důrazem nechali v klidu vystřelit Koubka a ten povedenou střelou z 20 metrů zaskočil Vendu – 0:2.V 77.min ještě Koťas snížil z penalty po faulu na Líbu, ale k další změně skóre nás, i přes závěrečný tlak, už zkušení hosté nepustili.
V příštím zápase se doma rozloučíme s našimi fanoušky v zápase s Ruprechticemi.Pokud si chceme zachovat jejich přízeň i do příští sezóny, nebereme nic jiného než výhru a upevnění našeho sympatického tabulkového postavení!

Branky: 77.Kotek(p) – 57.Malý, 67.Koubek

Sestava: Lahůlek – Poláček, Moravčík, Roll st.(65.Libich), Roll ml.(84.Brož) - Košťál, Mitáč, Špivák(84.Vinš), Kotek, Sedláček – Cerman, připraven Šindelář

FK Hrádek n.Nisou 1910 - FK Stráž 2 : 2 (0:2)

Vytvořeno 16.05.2016 11:22:30 | Poslední změna 01.09.2016 23:04:59
Štěstí, které nám v minulém domácím zápase přihrálo 3 body za gól v 90.minutě, se k nám tentokrát obrátilo zády.V dobře rozehraném zápase jsme jsme vyrovnávacím gólem domácích z poslední minuty o 2 body přišli.Nakonec si však z horké půdy velkého favorita zaslouženě odvážíme alespoň bod za remízu 2:2.
Bolavá záda nepustila do zápasu hrdinu posledního utkání a naši brankářskou jedničku Vendu.Na poslední chvíli jsme tak museli udělat změnu v sestavě a na post brankáře se po čtyřech letech bez brankářského tréninku postavil Šindy.A nutno uznat, že si vedl nadmíru spolehlivě a několika výtečnými zákroky se předvedl ve slušném světle.Zápas ukázal, že náš mladý tým jde stále herně nahoru, nabírá zkušenosti a zraje jako víno.Zatímco loňské zápasy s favority jsme díky přílišnému respektu herně ani výsledkově nezvládali, tentokrát to bylo jinak.Už na vydařeném pátečním tréninku bylo v kabině cítit, že si do Hrádku jedeme pro 3 body.Sebevědomí a kvalitní hru jsme přenesli do zápasu a domácím byli po celý zápas vyrovnaným soupeřem.Naše zápasové ambice se začaly naplňovat od úvodního hvizdu.Už ve 4.min vyřešil Koťas s Líbou s velkým přehledem brejkovou situaci dva na jednoho a po Koťasově přihrávce zakončil Líba k tyči hrádecké branky – 0:1.V 9. min se ke slovu dostali domácí, ale střelu z úrovně penalty vyrazil výborně chytající Šindy.Dál se hrál vyrovnaný duel, ve kterém jsme výborným pohybem a aktivní hrou nedovolili domácím rozvinout jakoukoli kombinační akci a ti se museli uchylovat k nepřesným nákopům za obranu.V 17.min byl před vápnem faulován Cermik a dostali jsme výhodu přímého kopu.Míč si připravil Koťas s Matějem a nacvičeným signálem postavili překvapenou domácí zeď do role statických tréninkových panáků.Po Koťasově přihrávce se tak podruhé v zápase trefil přesně k tyči Líba – 0:2.Domácí byli evidentně zaskočeni a marně hledali recept na naši hru.Ve 21.min vyškrábl Šindy nebezpečnou hlavičku z malého vápna na roh.Ve 26.min po dalším z brejků vnikl do vápna Matěj a jeho přihrávku před branku zastavil domácí obránce ve skluzu rukou.Píšťalka rozhodčího Marušky však nepochopitelně zůstala němá.Ve 37.min poslal Matěj přesným pasem Cermika samotného proti gólmanovi, ale jeho zakončení minulo domácí branku jen o centimetry.
Ve druhém poločase jsme trochu ubrali a soustředili se více na defenzivu.Domácí přidali a několikrát nám zle zatopili, ale stále jsme je nepouštěli do šance, jež by se dala nazvat gólovou.Nakopávané míče a centry do vápna jsme s přehledem odvraceli.V 60.min vyrazil Šindy nebezpečnou střelu z úhlu a v 67.min těsně minula branku hlavička domácích z malého vápna.V 71.min se domácí dočkali z nevinně vyhlížející akce po autovém vhazování a tečované střele Breburdy z hranice vápna - 1:2.Domácí začali mít výrazně navrch, ale my jsme dlouho odolávali a s přehledem drželi jejich ofenzivu v dostatečné vzdálenosti od naší branky.Když na světelné tabuli naskočila 90.min, tak Mity odvrátil centr do vápna pouze k Hynkovi a ten povedenou střelou vyrovnal – 2:2.Závěrečná strkanice po brutálním faulu domácího Holečka na Tomáše Cermika vyústila v rodinnou vendetu Karlose Cermika a následné červené karty pro oba aktéry.Karlos Cermik si tak z posledního zápasu v našem dresu zřejmě přibalí na čtvrteční odlet do daleké Austrálie několikatýdenní disciplinární trest.Ten si však v klidu odpyká ve stínu slunečníku u chlazeného drinku na pláži nedaleko Sydney :-)
Sebevědomý a týmový výkon nás po zisku jednoho bodu posunul už na třetí příčku celkové tabulky 1.A třídy.V příštím zápase hostíme zkušenou partu z Rovenska a stálo by za to potvrdit výborné výkony z venkovních hřišť také před domácími diváky.Zatím se nám to doma moc nedaří.

Branky: 71.Breburda, 90.Hynek – 4. a 17. Libich

Sestava: Šindelář – Košťál, Moravčík, Poláček, Roll ml. – Libich(69.Vinš), Mitáč, Cerman K., Kotek(78.Špivák), Sedláček – Cerman T.

FK Stráž - TJ Sokol Stráž n.Nisou 1 : 0 (0:0)

Vytvořeno 09.05.2016 11:46:26 | Poslední změna 01.09.2016 23:04:38
Zápas dvou odlišných poločasů, kterému by slušela remíza 5:5, nakonec v náš prospěch rozhodla šťastná branka Mityho v poslední minutě utkání.Hostům jsme tak pořádně zkomplikovali boj o záchranu a sami jsme se snad už definitivně přiblížili předsezónnímu cíli o umístění v horní polovině tabulky.
V první půli jsme byli lepším týmem.Na hrbolatém terénu jsme lépe kombinovali a měli více ze hry.Soupeř zodpovědně bránil a pustil nás pouze do několika pološancí a standartek, z kterých se však nic neurodilo.Ve 35.min skončila hlavička Cermika v náručí gólmana a ve 41.min gólová střela Koťase z úrovně penalty nastřelila pouze hradbu těl v malém vápně.
Druhý poločas už to byla jiná káva.Soupeř vystrčil růžky a podnikal nebezpečné výpady.My jsme nezůstali pozadu a hnali se také za třemi body.Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba skvělí gólmani se předháněli v bravurnějších zákrocích.Všechno zajímavé odstartovala 50.min, kdy rozhodčí Čurda posoudil Moryho faul za penaltový a nařídil proti nám pokutový kop.Náš penaltový mág a nejlepší hráč zápasu Venda však střelu hostujícího hráče vyrazil!V 58.min našel Cermik ve vápně ve 100% ní tutovce Špidlu, ale jeho střelu zlikvidoval gólman.V 67.min po centru ze strany a zakončení z bezprostřední blízkosti vychytal hostujícího hráče v tutovce opět Venda!V 72.min střela hostí za vápnem mířila do břevna a od něj se odrazila těsně před brankovou čáru!V 78.min si centr ze strany zpracoval na prsa Cermik a jeho dělovka z úrovně penalty skončila na břevně hostující branky!Dále přibývalo zajímavých momentů na obou stranách, ale na rozhodnutí se čekalo až do poslední minuty.Při jedné z posledních akcí zápasu v 90.min načechral Mory svůj centr z půlky do vápna hostí, kde se v klubku hráčů prosadil hlavou Mity a přeloboval bezmocného gólmana – 1:0.Zajímavostí zápasu je jistě premiéra v áčkovém dresu pro teprve čtrnáctiletého talentovaného Berťase!
Příští zápas odehrajeme na hrádeckém pažitu s lídrem soutěže.Domácí sice budou velkým favoritem, ale my určitě neprodáme svoji kůži lacino!

Branky: 90.Mitáč

Sestava: Lahůlek – Poláček, Mitáč, Moravčík, Roll ml.(80.Hurdes) – Košťál, Cerman K., Špivák, Kotek(90.Biedermann), Sedláček – Cerman T.

FK Krásná Studánka - FK Stráž 0 : 3 (0:2)

Vytvořeno 02.05.2016 12:02:11 | Poslední změna 01.09.2016 23:04:13
Mdlý výkon z minulého zápasu s Rynolticemi je už dávnou historií.Tentokrát nastoupilo v našem dresu úplně jiné mužstvo.Organizace hry, disciplína, nasazení, týmové pojetí, touha vyhrát, fotbalovost….ve všech těchto atributech jsme domácí převyšovali.Výsledkem nemohlo být nic jiného než jasná, zasloužená a pro domácí ještě milosrdná výhra 0:3!
V úvodní pětiminutovce jsme přečkali 2 gólovky, při kterých se blýskl bravurními zákroky Venda.Zbytek první půle se však odehrával v naší režii.Hýřili jsme aktivitou a nenechali domácí přejít do souvislé akce.Ve 20.min se z trestného kopu s pomocí lehké teče ve zdi trefil Koťas a vedli jsme 0:1.Dál jsme pokračovali v aktivitě a domácí obránci nestíhali.Ve 25.min pálil z úhlu na přední tyč Matěj, ale domácí brankář se štěstím vyrazil na roh.Ve 35.min zachytil Mity svým přesným pasem náběh Cermika za obranu, a ten z úhlu na zadní tyč propálil gólmana – 0:2.Dál jsme domácí přehrávali a dostávali se do šancí.Ve 40.min postupoval Cermik sám na brankáře, ale jeho „bodýlko“ těsně minulo branku.
Úvod druhé půle jsme trochu prospali a nechali domácí hrát.Jejich místy povedené kombinace však byly bezúčelné, a převaha, díky naší pozorné obraně, končila před naším vápnem.Postupně jsme hru vyrovnali, zpřesnili přihrávky a začali hrozit z brejků do otevřené obrany.Při jednom z nich v 70.min Cermik s Tomem vyřešili s přehledem situaci dva na jednoho a Cermik po kličce gólmanovi zatloukl třetí hřebík do studánecké rakve – 0:3.Po třetí brance se hra domácích rozpadla a z dalších brejkových situací jsme několikrát mohli skóre navýšit.V zakončení jsme však už vymýšleli ptákoviny, a tak se skóre ve zbytku utkání nezměnilo.
Kromě výpadku v úvodu druhé půle tady není týmu co vytknout.Jen je potřeba zastavit výkonnostní houpačku a v dalším zápase na tento způsob hry navázat a výsledek doma potvrdit.

Branky: 35., 70. Cerman T., 20.Kotek

Sestava: Lahůlek – Poláček, Roll st.(60.Špivák), Moravčík, Roll ml. – Košťál, Mitáč, Cerman K., Kotek, Sedláček(80.Vinš) – Cerman T.

FK Stráž - FK Rynoltice 2 : 4 (1:2)

Vytvořeno 25.04.2016 12:30:15 | Poslední změna 01.09.2016 23:03:51
V týmu, který před týdnem odjezdil po zadku zápas na Rapidu, se tentokrát nenašel nikdo, kdo by chtěl podobný výkon zopakovat.Týmový duch zcela vyprchal.Zápas nám i herně hrubě nevyšel.Navíc přijel soupeř, který se na nás dobře připravil, nedovolil nám téměř nic a doslova nás přejel.Zaslouženě si tak odváží 3 body za výhru 2:4.
Do zápasu jsme vstoupili vlažně.Soupeř naopak velice aktivně a od úvodních minut nás začal přehrávat.Po střele Bláhy z hranice vápna v 8.min a přesné hlavičce Vacka v 15.min šel rychle do vedení 0:2.Hosté dál hýřili aktivitou a my jsme se nebyli schopni dostat do tempa a nějaké souvislé akce.Přečkali jsme několik dalších šancí a ve 35.min vyslali první střelu na branku!Důležité bylo, že byla hned gólová.Po přesném pasu Polyho zavedl míč do vápna Líba a přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Koťase, který snížil na 1:2.
Do druhé půle jsme chtěli vstoupit lépe, povzbuzení kontaktní brankou.Hosté však na své aktivitě neubrali a dál tahali v utkání za delší konec.Kromě několika standartek nás k ničemu vážnějšímu nepouštěli.Naopak hrozili z nebezpečných brejků.Po brankách Kopice v 58. a 68.minutě pak prakticky rozhodli zápas.V samotném závěru spokojený soupeř polevil v aktivitě a koncentraci a pustil nás do několika šancí.V 86.min po přesném centru Fikyho a chladnokrevném zakončení Polyho z malého vápna jsme snížili na 2:4.O minutu později hosté faulovali ve vápně Líbu a sudí Brož nám nařízenou penaltou zažehl jiskřičku poslední naděje.Koťas však odmítl dramatický závěr zápasu a svoji slabou střelou nechal vyniknout brankáře Škopka, který mu penaltu lapil!
Naše nepovedené představení je třeba hodit za hlavu a vrátit se zpět na na vlnu výkonů, jež nám na jaře přinášely bodový zisk.Možnost nápravy máme v dalším zápase na hřišti posílené Studánky.

Branky: 35.Kotek, 86.Poláček – 58.,68. Kopic, 8.Bláha, 15.Vacek

Sestava: Lahůlek – Košťál, Poláček, Roll st., Roll ml. – Sedláček, Cerman K., Mitáč, Kotek, Vinš(46.Špivák) – Libich, připraven Šindelář, Hurdes

SK VTJ Rapid Liberec - FK Stráž 0 : 2 (0:1)

Vytvořeno 18.04.2016 10:25:17 | Poslední změna 01.09.2016 23:03:29
Domácí tým stále nemá hratelné hřiště s přírodní trávou, a tak jsme museli zápas odehrát na neoblíbené miniaturní umělce.Silnou a zřejmě jedinou zbraň domácích v podobě dlouhých autů Halamy jsme s přehledem eliminovali a plán B domácí hráči proti naší výborné defenzivě nenašli.My jsme navíc přidali další z poctivých týmových výkonů a výsledkerm je tak zasloužená výhra 0:2.
V prvním poločase byli aktivnější domácí.Jejich úvodní tlak jsme přečkali a brzy udeřili.V 10.min vyhrál Líba ve středu hřiště hlavičkový souboj pro Koťase, jež parádně vyslal do sóla Cermika.Ten s přehledem prostřelil vyběhnuvšího gólmana a vedli jsme 0:1.Dál pokračoval fotbal plný soubojů a dlouhých nákopů.Do našeho vápna létaly dlouhé auty, ale bez úspěchu.V 18.min hasil Fiky skluzem na poslední chvíli gólovku domácích.Ve 35.min se dorážka Šikýře s pomocí Vendy otřela o tyč naší branky.Naše šance byly spíše pološancemi s nedůrazným nebo nepřesným zakončením.
Ve druhé půli jsme přidali na fotbalovosti a začali domácí tým přehrávat.Předvedli jsme několik pohledných akcí a brzy přidali druhý gól.V 53.min. si na Matějův přímý kop naběhl Cermik a hlavou zblízka překonal Dvorského – 0:2.Domácí jsme evidentně zaskočili a ti se kromě dlouhých autů nebyli schopni přiblížit na dostřel naší branky.My jsme byli nebezpečnější a stále ohrožovali domácí branku.V 65.min si na gólovou přihrávku Špidly naběhl Koťas a usměrnil svoji střelu pouze do tyče domácí branky!V 72.min postupoval sám na branku Cermik, ale jeho lob skončil v náručí vyběhnuvšího gólmana.S blížícím se koncem zápasu se domácí nadechli k náporu.V 82.hlavička Kejdany skončila na břevně naší branky!V 85.min domácí spálili tutovku po dlouhém autu a nepřesném zakončení na zadní tyči.Víc šancí jsme domácím precizním bráněním nedovolili.Naopak naše brejkové situace do otevřené obrany si o gól říkaly a při větším klidu s jejich řešením mohlo být skóre zápasu výraznější.
Palec nahoru pro všechny účastníky naší další parádní týmové jízdy!V dalším zápase hostíme Rynoltice, kterým bychom měli utnout jejich jarní sérii bez prohry!

Branky: 10., 53. Cerman T.

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st., Mitáč, Poláček – Libich(74.Vinš), Cerman K., Špivák(84.Šindelář), Kotek, Sedláček(87.Roll ml.) – Cerman T., připraven Brož

FK Stráž - TJ Desná 1 : 1 (1:0)

Vytvořeno 11.04.2016 10:37:23 | Poslední změna 01.09.2016 23:03:07
Ten kdo v sobotu zavítal na strážský stadion, musel se dobře bavit.Strhující ofenzivní podívaná s mnoha šancemi na obou stranách skončila zaslouženou dělbou bodů po remíze 1:1.
Od úvodních minut nasadily oba týmy vysoké tempo.Hra měla velkou kvalitu.Defenziva obou mužstev ustoupila trochu do pozadí a převládaly ofenzivní choutky, z nichž se na obou stranách zrodilo mnoho šancí.V 19.min prosvištěla kolem tyče Koťasova bomba z hranice vápna.Ve 22.min skolil skluzem ve vápně hostující Špaček Toma a nařízenou penaltu proměnil Koťas – 1:0.Dál se pokračovalo nahoru-dolů a při šancích se museli pořádně otáčet oba výborní brankáři.
Druhý poločas se podobal prvnímu.V 55.min hosté vyrovnali.Po standartní situaci a opakovaném centru před naši branku zblízka zakončoval Pivnička – 1:1.V 57.min se řítil sám na branku Tom, ale hostující gólman ho vychytal.V 63.min Venda bravurně lapil nebepečnou dorážku z bezprostřední blízkosti.V 73.min vyrazil Venda jedovatou střelu z dálky pouze před dobíhajícího útočníka, jehož dorážku tygřím skokem s pomocí tyče vytěsnil na roh!V 80.min se dobře na vápně zorientoval Cermik, jeho dělovka však skončila těsně nad břevnem.V 83.min vyslal Koťas levačkou skrytou střelu z hranice vápna, ale hostující brankář ji reflexivně vykopl na roh.V 90.min postupoval ze strany ve 100% ní tutovce Cermik, ale jeho zakončení brankář skvěle vytěsnil na roh!V 92.nám zatrnulo, když po rohu a efektních nůžkách hostujícího hráče skončil míč těsně nad naší brankou.

Branky: 21.Kotek (p) – 55.Pivnička

Sestava: Lahůlek – Košťál, Roll st., Moravčík, Poláček – Sedláček(28.Roll ml.), Cerman K., Špivák, Kotek, Vinš – Libich(46.Cerman T.), připraven Šindelář, Hurdes

TJ Tatran Bílý Kostel - FK Stráž 1 : 2 (1:1)

Vytvořeno 04.04.2016 10:41:13 | Poslední změna 01.09.2016 23:02:43
Týmová jízda v plné parádě a enormní nasazení všech žlutočerných bojovníků znamenaly zasloužený tříbodový import z horké bílokostelecké půdy!
Po dohodě klubů se utkání hrálo na malé hrádecké umělce, kde fotbal ustoupil do pozadí a nahradil ho nesmlouvavý boj o každý metr hrací plochy.Tenhle zápas opravdu bolel.Byl plný soubojů a ostrých střetů.Je dobře, že jsme v takovém zápase nepropadli.Od úvodních minut mělo utkání vyrovnaný průběh s náznaky šancí na obou stranách.Jako první jsme se osmělili my.Ve 29.min vyvezl z vlastní půlky míč Tom a po jeho parádním pasu pláchnul domácí obraně rozjetý expres Líba a podél vyběhnuvšího gólmana nádherně zavěsil – 0:1.Radost nám však vydržela pouze 12 minut.Ve 41.min domácí rozehráli autové vhazování, následoval centr před branku a hlavička Vacka z malého vápna, která skončila v naší brance – 1:1.Za 3 minuty mohlo být ještě hůře, když Venda bravurně vykopl tutovku mladému Ďurišovi!
Druhá půle pokračovala v nasazeném trendu.Spousta soubojů a nakopávaných míčů.Domácí měli o kousek více ze hry a hnali se za vedoucím gólem.My jsme dobře bránili a trpělivě vyčkávali na svoji šanci.V 74.min přišla zasloužená odměna.Matěj svým autovým vhazováním našel ve vápně Cermika, ten si pohrál s překvapeným obráncem a přihrávkou přes hlavu našel před brankou neomylného snajpra zápasu Líbu a vedli jsme 1:2!Domácí jsme zaskočili a ti přestali unášet nepříznivý vývoj.Na hřišti se ještě více přiostřilo a více se diskutovalo než hrálo.Nám tento vývoj vyhovoval.V 85.min jsme měli štěstí, když při akci domácích zatáhl za záchrannou brzdu Poly a míč putující do odkryté branky pohotově odvrátil na roh!V 90.min ještě Kuba napálil svůj trestný kop do břevna bezmocného brankáře domácích!Hektický závěr při náporu domácích jsme přečkali a přibalili si tak na cestu vydřené a důležité 3 body.
V příštím zápase nás čeká mladý a rozjetý tým z Desné, ktrému za podzimní výprask 3:0 máme co vracet.

Branky: 41.Vacek - 29. a 74. Libich

Sestava: Lahůlek – Košťál, Moravčík, Roll st., Roll ml.(80.Poláček) – Sedláček(87.Vinš), Mitáč, Cerman K., Kotek(58.Špivák), Libich – Cerman T., připraven Hurdes