TJ Slavoj Dubá - FK Stráž 2 : 3 (2:1)

Vytvořeno 11.04.2012 10:47:16 | Poslední změna 07.11.2012 12:01:17
Další mistrovský zápas jsme sehráli v neděli 8.4.2012 na hřišti Slavoje Dubá.Po dramatickém průběhu zápasu, kdy stejně jako skóre se měnily i klimatické podmínky, jsme si odvezli 3 šťastné body.
Zápas jsme za slunečného počasí na suchém pažitu začali aktivně a už v 10.min jsme se ujali vedení.To když Bíba svým prudkým centrem ze strany vápna našel před brankou domácích Matěje, ten si míč v klidu zpracoval a svým prvním gólem v dorosteneckém dresu otevřel skóre zápasu – 0:1.Vstřelená branka nás příliš uklidnila a nepochopitelně jsme polevili.Začalo přibývat nepřesností v rozehrávce, dopouštěli jsme se mnoha chyb v obraně a domácí se dostali do hry.Celý zbytek poločasu byli lepším týmem a Šindelka v bráně musel čarovat, abychom udrželi nadějný poločasový výsledek.Z mnoha šancí domácích, se ujaly naštěstí pouze dvě, a tak poločasové skóre 2:1 bylo více než shovívavé.Navíc Šindy zneškodnil ve 25.min penaltu domácích!Jedinou, ale velice chabou výmluvou pro náš ostudný výkon byla „chumelenice“, která se spustila od 15.minuty nad stadionem.Během chvilky napadlo na trávník několik cm sněhu a fotbal tím pádem trpěl.
Do 2.poločasu jsme nastoupili s cílem zjednodušit na těžkém terénu rozehrávku, zápas odjezdit po zadku a pokusit se výsledek otočit.Zvýšeným nasazením a důrazem v soubojích jsme ovládli celý 2.poločas.Byli jsme aktivnější, ale v šancích, jež jsme si vypracovali, jsme se stále nemohli prosadit.Naděje svitla v 75.min, kdy nám rozhodčí po nevinném zákroku domácího gólmana „daroval“ penaltu, s kterou si bezpečně poradil Bíba – 2:2.V tu dobu už bylo hřiště opět bez sněhu a my se začali pokoušet o kombinační fotbal.V 81.min jsme rozehrávali rohový kop.Na centr Špidly si naběhl Bíba a hlavou otočil skóre v náš prospěch -2:3.Zbytek zápasu už jsme si zkušeně pohlídali.
Šťastný zápas jsme nakonec zvládli díky zlepšení ve 2.půli.Nad výkonem z 1.poločasu však zůstává rozum stát….

Branky: Bíba (75. z penalty a 81.), Matěj (10.)

Sestava: Šindelka – Fiky, Kotu, Ďury, Tom – Jára, Špidla, Matěj, Domíno – Bíba ,