FK Stráž - TJ Doksy 3 : 3 (1:3)

Vytvořeno 10.10.2011 21:21:38 | Poslední změna 07.11.2012 11:55:45
V 8.zápase podzimní části soutěže jsme hostili tradičního rivala z Doks.Za týmový výkon jsme si s velice kvalitním soupeřem ve výborném zápase připsali cenný bod za remízu 3:3.
Zápas jsme začali s velikým respektem a díky tomu hosté celý první poločas fotbalově ovládli.Výborně kombinovali a celkem snadno se dostávali do šancí.Naše hra byla málo odvážná a trpěla nepřesnostmi v rozehrávce.Už v 18.min hosté potrestali naši pasivitu a otevřeli skóre – 0:1.Naštěstí hned ve 20.min rozehrál Špidla s Járou nakrátko rohový kop z něhož pak Jára svojí střelou na zadní tyč vyrovnal na 1:1.Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho a hned ve 24.min zaskočila Vaška střela z 25 metrů – 1:2.Ve 39.min fauloval Ďury ve vápně útočníka hostí a z nařízené penalty hosté zvýšili - 1:3.
V přestávce jsme zapracovali na chybách a do 2.půle jsme nastoupili s odhodláním nedat svou kůži zadarmo a pokusit se s výsledkem něco udělat.Aktivní hrou, větším důrazem a přesnější rozehrávkou jsme namlsané hosty začali přehrávat.V 54.min se Špidla postavil k přímému kopu z hranice šestnáctky a nedal gólmanovi šanci - 2:3.Hosté znervózněli a v obavě
o výsledek začali pouze bránit a spoléhat se na ojedinělé, ale nebezpečné brejky.Velkým zádrhelem v naší snaze o zvrat v zápase se zdálo být vyloučení Ďuryho v 63.min po druhé žluté kartě.Tým však vyloučení ještě více semklo a všichni dřeli i za něho. I v deseti jsme byli lepším týmem.Dostali jsme se do několika šancí, ale branka hostí stále odolávala.Když už se rozběhla poslední minuta zápasu, dostali jsme výhodu trestného kopu ze vzdálenosti 20 metrů od branky.Nacvičeným signálem putoval míč po ose Špidla-Jára-Čípek a bylo zaslouženě vyrovnáno – 3:3.
Pochvala všem za zlepšený výkon ve 2.poločase.Přesvědčili jsme se názorně, že týmový výkon je víc, než hra na několik individualit jako v případě hostí.