FK Stráž - MFK Podještědí 5 : 0 (2:0)

Vytvořeno 04.04.2012 14:08:44 | Poslední změna 07.11.2012 11:59:36
V neděli 1.4. jsme v úvodním zápase jarní části sezóny přivítali na domácím hřišti celek MFK Podještědí.Odmítli jsme jakýkoliv výsledkový aprílový žertík a po solidním výkonu nad soupeřem zvítězili 5:0.
Do zápasu jsme nastoupili nervózně a bez potřebného klidu na kopačkách.Množily se chyby v rozehrávce a často jsme se uchylovali k nakopnutým míčum, s nimiž pozorná obrana hostí neměla velké problémy.Přesto jsme se dostali do několika šancí, ale při jejich proměňování chyběl klid a přesnost.Vysvobození z naší křečovité snahy přinesla 31.minuta, kdy si Domíno naběhl na centr Járy a přesnou střelou otevřel skóre – 1:0.Hra se od tohoto momentu uklidnila a do poločasu přicházely ještě další šance.Vyústěním naší aktivity byl moment ze 44.minuty, kdy Bíba vnikl mezi 2 obránce do vápna, ti ho faulovali a následovala penalta.Tu si sám faulovaný postavil na značku a s přehledem zvýšil skóre – 2:0.
O přestávce jsme zapracovali na chybách a po zlepšené hře byl 2.poločas jen otázkou skóre, jakým zápas skončí.Dobře jsme kombinovali, neztráceli zbytečně balony, hráli jsme po křídlech a soupeře k ničemu nepouštěli.Neustále jsme si po pěkných akcích vytvářeli slibné šance, s jejichž proměňováním jsme se však trochu trápili.Přesto se nám podařilo některé proměnit, a tak skóre narůstalo.Nejprve si v 54.min naběhl Hans na přesnou kolmici Toma a přehodil vybíhajícího gólmana – 3:0.Poté v 62.min s přehledem kličkou gólmanovi vyřešil svůj samostatný postup na branku hostí Bíba a zvýšil na 4:0.Poslední slovo měl dirigent Špidla v 75.min, kdy přesnou střelou z hranice vápna uzavřel skóre zápasu – 5:0.
Pohodový zápas, který skončil dle předpokladů, nás nesmí ukolébat.Musíme si přiznat, že soupeř nás po fotbalové stránce příliš neprověřil a uvědomit si, že těžší zápasy teprve přijdou.

Sestava: Šindy – Fiky,Kotu,Ďury(70.Michal),Tom – Jaryn,Špidla,Matěj,Domíno – Bíba(74.Furmi),Hans

Branky: Bíba 2 (44.z penalty a 62.), Domíno(31.), Špidla (75.), Hans (54.)