FK Stráž - Autobrzdy Hejnice 3 : 2 (1:0)

Vytvořeno 12.09.2011 18:58:55 | Poslední změna 07.11.2012 11:51:51
V dalším mistrovském zápase jsme v neděli 11.9.2011 hostili doma celek Hejnic.Zápas nabídl skvělou podívanou, které nechyběla kvalita, tempo, branky, divácká kulisa, dramatická zápletka i rozuzlení s dobrým koncem, kdy 3 body za vítězství 3:2 zůstaly nakonec ve Stráži.
V prvním poločase jsme se do soupeře doslova zakousli.Od 1.minuty jsme spustili parádní ofenzivní smršť plnou pohledných kombinací, hrou po křídlech ve vysokém tempu, z níž se rodilo množství šancí.Proměňování i těch opravdu vyložených však vázlo.A tak se 1.poločas změnil v nekonečné dobývání branky hostí, kterou nadlouho "zamknul" výborný brankář.Soupeř pouze bránil a na naši polovinu hřiště se dostával jen ojediněle.Vysvobození ze soustavného dobývání přinesla až 38.min, kdy se Bíba uvolnil ve vápně a svojí levačkou otevřel skóre - 1:0.Tak skončil i 1.poločas.
Do 2.půle jsme vstoupili opět aktivně a hned v 50.min se po rohu ve vápně prosadil Hans - 2:0.Místo toho, abychom soupeře dorazili, polevili jsme v aktivitě a přizpůsobili jsme se hře nakopávaných míčů soupeři.Ten toho v 55.min po chybě obrany při rohu využil - 2:1.V této fázi jsme sice zápas herně kontrolovali, ale soupeř stále více hrozil brejkovými situacemi.V 65.min jsme dostali výhodu pokutového kopu a z něj Ďury nekompromisně zavěsil - 3:1.Z vedení jsme se však neradovali dlouho.Svoji slabší chvilku si v 70.min vybral Vašek a najednou se ze zápasu opět stalo drama - 3:2.Fotbalová spravedlnost nás tentokrát odměnila a nabídla spravedlivé rozuzlení zápasu s vítěznou tečkou.
Do dalších zápasů je potřeba si uvědomit, že zápasy končí až se závěrečným hvizdem rozhodčího a také to, že body se nerozdávají za převahu a množství šancí.V sobotu ve Velkém Valtinově se totiž zápas zřejmě bude odvíjet podobným způsobem.