FK Stráž - AFK Nové Město p.Smrkem 4 : 1 (2:0)

Vytvořeno 17.04.2012 12:34:54 | Poslední změna 07.11.2012 12:02:04
V neděli 15.4. jsme doma sehráli zápas 3.jarního kola proti mužstvu z N.Města pod Smrkem.Zápas jsme herně ovládli a zaslouženě zvítězili 4:1.
Od 1.minuty jsme se do soupeře zakousli a neustále dobývali jeho zhuštěnou obranu.Po pěkných kombinacích jsme si vytvářeli šance, ale při zakončení vždy chybělo kousek štěstí nebo více klidu na kopačkách.Soupeře jsme dobrou hrou v obraně nepouštěli na dostřel naší branky.Výjmkou byly 2 šance, při nichž se v brance blýskl Šindy.Našich šancí stále přibývalo.Odměnou za aktivitu a trpělivou útočnou hru byly 2 branky v závěru 1.poločasu.Nejprve se ve 42.min postavil k trestňáku z 30m Ďury a netradičně technickou střelou zaskočil hostujícího gólmana – 1:0.O dvě minuty později ve 44.min našel Bíba pěknou přihrávkou mezi obránci nabíhajícího Járu a ten zvýšil skóre – 2:0.Ve 45.min po centru ze strany ještě Michal nastřelil tyč!
Do 2.poločasu jsme nastoupili opět aktivně a hned ve 48.min po rychle rozehraném autovém vhazování se ocitl sám před gólmanem Špidla a nedal mu šanci – 3:0.Když pak ještě v 61.min zblízka ranou pod břevno zvýšil Jára na 4:0, strhla se na hřišti oboustranná ofenzivní podívaná.Obě mužstva upustila defenzivní stavidla a šance přibývaly na obou stranách.My jsme stále lépe kombinovali, hosté se svým jednoduchým nakopáváním snažili alespoň o čestný úspěch.To se jim nakonec v 79.min podařilo, na zvrat ve výsledku zápasu už však neměli.
V povedeném zápase nakonec zaslouženě vyhrála naše kvalita, a tak se nabízí jednoduchá otázka, na kterou snad nebude těžká odpověď: “Zopakujeme kvalitní výkon v neděli doma proti Velkému Valtinovu?“ ;-)

Branky: Jára 2 (44. a 61.), Ďury (42.), Špidla (48.)

Sestava: Šindy - Fiky, Kotu, Ďury, Tom - Jára, Špidla, Matěj, Domíno - Bíba(70.Furmi), Michal