AFK Nové Město pod Smrkem - FK Stráž 2 : 6 (1:2)

Vytvořeno 25.08.2011 23:19:51 | Poslední změna 07.11.2012 11:48:58
Mužstvo, které v minulé sezóně obsadilo skvělou 3.příčku v KP st.žáků, se posunulo do kategorie dorostu.Tým posílil Ďury, ex-liberecký snajpr Bíba, Hans Majer, Honza Šrámek alias čípek, Kotu a Furmi.Po velice slušné letní přípravě jsme se přihlášením do I.A třídy staršího dorostu vydali na cestu, jež je pro nás velikou neznámou.Mužstvo dorostu ve Stráži už několik let nefunguje a chybí tedy jakékoliv srovnání v této kategorii.V přípravě jsme sice porazili Frýdlant(5:4) a V.Valtinov(2:1), ale teprve čas ukáže, jestli tyto určitě zajímavé výsledky mají nějakou vypovídající hodnotu.
K úvodnímu zápasu nové sezóny jsme zajížděli na půdu AFK Nové Město pod Smrkem.Krásný areál domácího klubu přímo vybízel k pěknému zápasu.Jedinou kaňkou bylo úmorné vedro.I tak se hrál velice pohledný fotbal ve slušném tempu a padaly krásné góly.Víc jich padlo do sítě domácích, a tak naše spravedlivá výhra 6:2 zcela odpovídá průběhu zápasu.Na cestu domů jsme si tak přibalili do autobusu 3 zasloužené body.
V úvodu jsme trochu zaspali a hned v 1.min se domácí po pěkné akci a následné skrumáži před naší brankou ujali vedení – 1:0.O 3 minuty později se situace opakovala a Vašek v bráně skvěle zneškodnil samostatný postup domácího útočníka.Byli jsme jako opaření a jen sledovali hru domácích.Od 15.minuty, kdy Domíno po rohu vyrovnal na 1:1 jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň.Začali jsme dobře kombinovat a vytvářet si šance.Odměnou za aktivitu byl ve gól ve 28.min, kdy Ďury oslovil přesným křížným pasem za obranu Járu, ten našel svou přihrávkou nabíhajícího Bíbu, jež nedal domácímu brankáři šanci – 1:2.
Po přestávce se domácí v prvních pěti minutách nadechli k náporu.Kde však nestačila obrana, zasáhl jistý Vašek.V 52.min rozehrával Špidla přímý kop z 25 metrů. Nacvičeným signálem našel Bíbu a ten z úhlu propálil gólmana - 1:3.V 58.min domácí snížili utěšenou střelou z 30 metrů – 2:3.Pokračovali jsme dál v nápadité hře a pěknými kombinacemi jsme si vytvářeli další šance.Domácím hráčům jsme téměř nepůjčovali míč, a ti tak ze soustavného bránění začali fyzicky „odcházet“.V 62.min zaplesalo srdce fotbalového fajnšmekra, to když Míša ztlumil jedním dotykem míč ze vzduchu a následně Špidla z 25 metrů zavěsil – 2:4.V 68.min s chutí hrající Bíba vystihl špatnou rozehrávku brankáře a završil svůj hattrick – 2:5.Poslední slovo měl ještě Bíba v 75.min po Špidlově uvolnění na hranici vápna a svým 4.gólem upravil na konečných 2:6.
Skvělý výsledek v úvodu soutěže určitě těší.Mnohem větší spokojenost však panuje s předvedenou hrou.
Během prázdnin totiž v týmu přibylo hráčů, kteří jsou naladěni na stejné frekvenci jako dirigent Špidla a to velice prospívá předváděné hře.V neděli hostíme Vratislavice, tak by nebylo od věci zopakovat výkon před domácími diváky. ;-)