2011/2012

3.MÍSTO V I.A TŘÍDĚ STARŠÍHO DOROSTU U-19 LIBERECKÉHO KRAJE!

FK Nová Ves - FK Stráž 1 : 4 (1:0)

Vytvořeno 15.06.2012 12:49:45 | Poslední změna 07.11.2012 12:09:59
Poslední zápas sezóny jsme jeli odehrát na umělku u Nisy, kde Nová Ves hraje své domácí zápasy.Houževnatý soupeř a neoblíbená umělka dávalo předpoklad k zápasu, jež nenabídne z naší strany nic zajímavého.Opak byl však pravdou.V zápase jsme předvedli výkon, jež snese ta nejpřísnější měřítka.Po skvělém výkonu a exhibici ve 2.poločase jsme zaslouženě vyhráli 1:4.
Soupeř se ve 4.min ujal vedení střelou z 18 metrů.Pak ještě následovalo asi 20 min, kdy jsme si zvykali na rozdíly přírodního a umělého povrchu.Poté už jsme převzali otěže zápasu do rukou my.Byli jsme důraznější a fotbalovější.Dostali jsme se do několika gólovek, ale v nich jsme se zatím pouze zastřelovali.
Do 2.poločasu nebylo nutné na hře nic měnit.Vyzbrojili jsme se pouze trpělivostí a čekali, kdy to tam spadne.Spustili jsme náš kombinační a ofenzivní kolotoč, z něhož se domácím začala točit hlava.Nevěděli, kam dřív skočit, přestali nás stíhat a začali dělat chyby.Už v 56.min si Bíba naběhl na přihrávku mezi obránce a střelou na zadní tyč vyrovnal – 1:1.V 65.min si Tom chytrou kličkou ve vápně řekl o faul, rozhodčí musel odpískat penaltu a z ní Špidla s přehledem otočil skóre – 1:2.Na domácí branku se valil jeden útok za druhým.Parádními kombinacemi jsme domácí obranu rozebírali do posledního šroubku.V 70.min se prosadil opět Bíba a vedli jsme už 1:3.Když se rozběhla 85.min, připravil si třešinku na zápasovém dortu Ďury alias Zlatan, když po rohovém kopu usměrnil patičkou míč do domácí branky – 1:4.
Pochvala všem za výborný výkon na závěr sezóny.Seznamovací ročník s fotbalem kategorie staršího dorostu dopadl na výbornou a konečné 3.místo v I.A třídě je velikým příslibem do příští sezóny.Při současné hráčské kvalitě a mírném vylepšení osobní disciplíny některých hráču bychom v ní měli mít ty nejvyšší ambice. ;-)

FK Stráž - Jiskra Višňová 4 : 2 (1:2)

Vytvořeno 05.06.2012 12:14:31 | Poslední změna 07.11.2012 12:09:14
V posledním domácím zápase jsme po zlepšeném výkonu ve 2.půli zaslouženě vyhráli 4:2.Utkání nabídlo pěkné fotbalové momenty, jiskřivý náboj, svižné tempo, hollywoodskou zápletku a nakonec pohádkové rozuzlení...
Před početnou diváckou kulisou jsme začali 1.poločas aktivně.Stejně jako u většiny domácích zápasů jsme byli kombinačně lepším mužstvem, soupeř výborně bránil a čekal na svoji příležitost.Ta však přišla poměrně brzy.Už v 15.min po ztrátě míče ve středu hřiště se řítil na naši branku útočník hostí a otevřel skóre zápasu - 0:1.Ve 21.min vyslal Tom svou přihrávkou do křídelního prostoru Špidlu, ten míč skvěle nacentroval na nabíhajícího Matěje a bylo vyrovnáno – 1:1.Chtěli jsme soupeře dorazit dalším gólem, ale stal se pravý opak.Po zbytečném faulu na hranici vápna hosté ve 25.min zahrávali přímý kop.Kapitán Višňové se trefil přesně a my jsme opět prohrávali – 1:2.Hosté se po gólu ještě více zatáhli a pro nás bylo složité se přes obranný val prosadit.Do kabin se tedy odcházelo s výsledkem 1:2.
Ve 2.poločase se z naší strany strhla jízda za třemi body.Ještě více jsme vystupňovali tempo, zpřesnili jsme kombinaci a pokoušeli se vyzrát všemi možnými způsoby na dobře bránícího soupeře.Dlouho jsme se však v koncovce nemohli prosadit.Nakonec se nám to však povedlo.Když se rozběhla 68.minuta, střídající žolík Michal po přihrávce Domína prostřelil několik obránců včetně brankáře a bylo opět vyrovnáno – 2:2.Pokračovali jsme dál v aktivitě a snaze o zisk všech tří bodů.V 78.min se na hranici vápna uvolnil Bláža, přihrávkou našel ofenzivně naladěného a skvěle hrajícího Toma, jež parádní střelou na zadní tyč prostřelil gólmana – 3:2.V 85.min jsme ještě předvedli divákům vzorové zakončení rychlého brejku.Na konci akce byl Michal, který před brankou našel z druhé vlny nabíhajícího Špidlu a ten zápas rozhodl - 4:2.Na obrat už tým z Višňové neměl čas ani síly, a tak jsme si závěr zápasu pohlídali.
Pochvala všem za výborný výkon s lídrem soutěže a favoritem zápasu.Skvělá rozlučka s domácími diváky a dokonalý reparát za výkon z Doks! ;-)

TJ Doksy - FK Stráž 10 : 1 (5:1)

Vytvořeno 01.06.2012 09:09:25 | Poslední změna 07.11.2012 12:08:17
V nedělním očekávaném zápase jsme s tradičním rivalem z Doks utrpěli ostudnou porážku 10:1.Zápas v plné nahotě odhalil všechny naše nedostatky, které kvalitní mužstvo domácích dokázalo využít.Opět se potvrdilo, že průměrný výkon, kterým přehráváme soupeře z dolní poloviny tabulky, na mužstva ze silné pětky bohužel nestačí.Negativní bilance s Ruprechticemi, Vratislavicemi a mužstvem Doks je toho důkazem.Nezbývá než se pokusit tento statistický fakt přerušit v domácím zápase s lídrem soutěže z Višňové.
V Doksech jsme sice nezačali špatně, ale nepřesností v rozehrávce, ztrátami míče, prohráváním osobních soubojů a naivní hrou obrany jsme domácím velice usnadnili cestu za třemi body.Když k tomu připočteme stav 3:0 už ve 20.minutě po třech laciných gólech, které nahlodaly psychiku týmu, bylo jasné kudy se bude zápas odvíjet.Ve 25.min sice Hans po pěkné křídelní akci a centru Járy snížil na 3:1, ale obrat se nekonal.Do poločasu domácí přidali ještě 2 góly.
Ve druhém poločase pokračovalo naše trápení a domácí proměnili zápas ve střeleckou exhibici.Konečné skóre se zastavilo na potupné desítce.Prohra 10:1 je největším debaklem týmu za celých 9 let společné práce.Hrozivou desítku se nepodařilo vstřelit do naší branky ani ligovým týmům r.96 Sparty Praha, Příbrami, Slovanu Liberec nebo Jablonce.
Je nutné především na výsledek rychle zapomenout!!Takový zápas „blbec“ přijde na každé mužstvo.Spíš je potřeba se zamyslet nad příčinou debaklu a do příštího zápasu s Višňovou se pokusit chyby odstranit.Při vzpomínce na podzimní duel, kdy jsme do Višňové odjížděli ve slepené sestavě a sehráli výborný zápas, máme osud zápasu opravdu jen ve svých rukách!Je na každém, jestli se chce ze zápasu z Doks poučit a zapracovat na sobě tak, aby se něco podobného neopakovalo při posledním domácím zápase.

FK Stráž - SK Hlavice 8 : 2 (3:1)

Vytvořeno 25.05.2012 12:29:19 | Poslední změna 07.11.2012 12:07:23
V zápase s outsiderem soutěže jsme si připsali 3 body za jednoznačnou výhru 8:2.
Utkání bylo vyrovnané pouze do 20.minuty, kdy se hrál oboustranně útočný fotbal s několika šancemi na obou stranách.Soupeřovy šance bravurně likvidoval Šindy, pro něhož bylo utkání rozlučkou se strážským dresem.Ve druhém poločase, ho za potlesku diváků vystřídal v brance Vašek, který se tak vrátil na hřiště po tříměsíční pauze zaviněné zraněním ruky.Nutno dodat, že se uvedl několika skvělými zákroky.Od zhruba 20.minuty jsme utkání herně ovládli a po solidním výkonu si s chutí zastříleli.Parádně se předvedli oba útočníci Hans a Bíba, jež se oba blýskli hattrickem.Bíbovi se to povedlo podruhé za sebou!Další branku vsítil Tom, který gólem potvrdil svoji stoupající formu.Na konečném skóre se podílel brankou také nejlepší hráč zápasu špílmachr Špidla alias strážský Xavi.
Výhru nelze přeceňovat, neboť si musíme přiznat, že soupeř z Hlavice nás příliš neprověřil.
Příští zápas bude jistě jiný level, neboť jedeme do Doks, k mužstvu s nejlepší obranou a útokem v soutěži.Nemusím určitě zdůrazňovat, že se z těchto statistických údajů nepos…. a jedeme pro 3 body ;-)

Autobrzdy Hejnice - FK Stráž 0 : 4 (0:3)

Vytvořeno 17.05.2012 14:26:24 | Poslední změna 07.11.2012 12:06:36
Zápas v Hejnicích byl naší jednoznačnou záležitostí.Slabého soupeře jsme pustili během celého zápasu k jediné střele na naši branku, proto 3 body za vítězství putují zaslouženě do Stráže.
V první půli jsme aktivní hrou a napadáním dostali soupeře pod veliký tlak.Pohlednými kombinacemi jsme domácí jasně přehrávali.Naše hra vyústila ve spoustu šancí, z nichž však některé zůstaly nevyužity.Už v 11.min vystihl Bíba rozehrávku domácích a levačkou rozvlnil síť poprvé – 0:1.Pokračovali jsme v náporu a soupeře za celý poločas téměř nepustili přes půlící čáru.Podruhé se skóre měnilo ve 28.min, kdy po pěkné kombinaci středem obrany domácích zakončoval akci opět Bíba – 0:2.Po sérii dalších šancí se pomalu schylovalo k poločasové pauze.
Když se rozběhla 43.minuta, připravil si fotbalovou lahůdku Matěj…zřejmě tím prozradil svoji opravdovou identitu.Civilním jménem Mathiew Sedlak alias Matěj Sedlacek, coby tajný agent americké armády, jež má na starosti uvést do života novou zbraň s ničivou silou, která zatím podléhá přísnému utajení….Svojí pravačkou se parádně opřel ze 30m do střely a od břevna se míč odrazil za brankovou čáru - 0:3….pak už jen putovala horká SMS do budovy Pentagonu – „Mission complete“
Druhý poločas už nebyl z naší strany tolik přesvědčivý.Příliš jsme se totiž uspokojili jednoznačným průběhem.Frustrovaní domácí se začali stále více soustřeďovat na diskusi s rozhodčím a zbytečné faulování.Hra se tím kouskovala, tempo opadlo a zápas se v podstatě dohrával.Konečnou podobu výsledku dal v 84.min z penalty po faulu na Ďuryho opět Bíba a završil svůj hattrick.
Pochvala všem za výborný 1.poločas.V neděli nás doma čeká soupeř z Hlavice, tak by se hodilo něco podobného zopakovat i před našimi fanoušky.

FK Stráž - Sokol Ruprechtice 1 : 2 (1:0)

Vytvořeno 11.05.2012 22:33:40 | Poslední změna 07.11.2012 12:05:45
V utkání 6.jarního kola soutěže jsme se doma utkali s týmem Sokola Ruprechtice.Ve vyrovnaném zápase byli nakonec šťastnější hosté a ze Stráže si odvezli 3 body za výhru 1:2.
V 1.pol. se hrál oboustranně otevřený a pohledný fotbal ve slušném tempu.Útoky se střídaly na obou stranách.My jsme byli kombinačně zdatnější , soupeř důraznější a více přímočarý.Obě mužstva se postupně ocitla v několika šancích, ale ani jedno se nedokázalo gólově prosadit.Poprvé se skóre k naší spokojenosti měnilo v 28.min.Jára našel přihrávkou na pravé straně Domína, ten z úhlu v pokutovém území postupoval na branku a gólovou přihrávkou oslovil Blážu.Ten však ještě výborného brankáře hostí nepřekonal, a tak musel šanci nadvakrát gólově dokončit opět Domíno – 1:0.Tak skončil i 1.poločas.
2.poločas začal v podobném duchu jako 1.dějství aktivitou obou soupeřů.Bohužel v 52.min si vybral svoji slabší chvilku do té doby výborný Šindy, když mu vypadl z ruky centrovaný míč, a útočník hostí pohodlně vyrovnal – 1:1.Inkasovaná branka dostala soupeře na koně a nás nečekaně do herního útlumu.V 55.min musel hřiště opustit zraněný Ďury a souhra obrany dostala trhlinu, kterou soupeř dokázal využít.
V 65.min zahrávali hosté autové vhazování do našeho vápna, kde se pohotově patičkou blýskl hostující útočník – 1:2.Když potom v 70.min musel pro zranění odstoupit i Kotu, soupeř už si zbytek zápasu zkušeně pohlídal a podobný scénář, jako před týdnem ve Vratislavicích, nám kvalitnější tým z Ruprechtic nedovolil.
Prohra určitě zamrzí, ale byla po solidním výkonu proti těžkému soupeři.Sezóna tímto zápasem nekončí a je třeba se připravit hned na příštího soupeře z Hejnic.Pomalu se také blíží atraktivní duely v Doksech a doma s Višňovou, takže je třeba mít se neustále na pozoru a stoprocentně se připravovat.

Jiskra Vratislavice - FK Stráž 3 : 3 (2:1)

Vytvořeno 03.05.2012 20:16:09 | Poslední změna 07.11.2012 12:04:45
Páté jarní kolo I.A třídy nám přisoudilo soupeře, jež se u nás na podzim prezentoval tvrdou až záludnou hrou na hranici pravidel a bez fotbalové kvality.Přesto, jako jedinému, se týmu z Vratislavic podařilo dobýt náš domácí stánek.V nedělním zápase jsme byli po celé utkání lepším mužstvem, ale nakonec jsme byli rádi za remízu 3:3.
V 1.pol. jsme dali zapomenout na výkon z minulého týdne a do soupeře jsme se doslova zakousli.Bránícímu soupeři, jež často míč jen zoufale odkopával, pomáhal i nerovný terén. Díky němu vázla v některých fázích naše kombinační hra.Nicméně aktivitou a vysokým nasazením jsme domácí dostali pod tlak, z něhož se rodily šance a řada z nich byla gólových.
Bohužel ve finální fázi nás zradila nepřesnost nebo se blýskl výborný domácí brankář.Po několika šancích, které si o gól přímo říkaly, jsme se ve 33.min dočkali, když Bíba z 20m prostřelil svojí „dřevěnkou“ všechno, co mu stálo v cestě – 0:1.Po vstřeleném gólu jsme bohužel polevili v koncentraci a do té doby bezzubý soupeř trestal.Nejprve ve 35.min domácí vyrovnali, aby ve 40.min otočili skóre – 2:1.
V přestávce jsme zapracovali hlavně na psychice, která dostala citelnou ránu v závěru 1.půle.
Do 2.poločasu jsme vstoupili se snahou o zvrat v zápase, ale hra se díky neustálému zdržování a zakopávání míčů domácích kouskovala a my se nemohli dostat do tempa.Přesto jsme byli stále lepším mužstvem.Domácí hrozili z náhodných odkopů.Ocitli se v několika pološancích, ale tu největší – penaltu v 65.min neproměnili!V 72.min se však skóre v náš neprospěch měnilo a stačilo k tomu nedorozumění v obraně – 3:1.Vzhledem k průběhu zápasu a výborné defenzivě domácích se už zápas zdál ztracen.Opak byl však pravdou.Mužstvo se "kouslo" k náporu a nechtělo zápas ztratit.Odměnou byl gól Bíby v 75.min po dobře rozehraném signálu.Pokračovali jsme dál v náporu.V 82.min se k přímáku postavil opět Špidla a ve vápně našel nabíhajícího Blážu, jež hlavou zavěsil – 3:3.Ve zbytku zápasu následovaly ještě šance na obou stranách, ale skóre už se nezměnilo.
Opět jsme předvedli naši sílu v nasazení a nápadité hře.Poněkolikáté v sezóně jsme se přesvědčili, že žádný zápas není ztracen a hra končí až s hvizdem rozhodčího.V příštím zápase hostíme dalšího ze silné pětky, tým Ruprechtic, který nás na podzim pokořil zatím nejvyšší prohrou, takže určitě víme, o co hrajeme....;-)

FK Stráž - Slavoj Velký Valtinov 5 : 1 (4:0)

Vytvořeno 25.04.2012 22:46:06 | Poslední změna 07.11.2012 12:03:58
Ve 4.jarním kole soutěže jsme doma přivítali celek z nedalekého Valtinova.V zápase jsme zaslouženě vyhráli, ale po strašidelném výkonu, který nesnese jakékoliv přísnější měřítko.
Zápas jsme začali aktivně a soupeře, jež nastoupil v defenzivním rozestavení 8-1-1 nepouštěli k míči.Zahuštěná valtinovská obrana nám však začala dělat velké problémy a nemohli jsme najít recept na její překonání.Jedním z mála, jež se neustále snažil něco vymyslet a vysvobodit mužstvo z herního trápení byl Špidla.A tak zaúřadovala fotbalová spravedlnost a jeho snahu zaslouženě po 35 minutách ocenila hattrickem.Nejprve v 11.min. bombou z 20m otevřel skóre – 1:0.V 16.min po rozehraném rohovém kopu střelou na zadní tyč – 2:0.Čistý hattrick přerušil Jára ve 25.min, jež střelou pod břevno zužitkoval přihrávku Michala – 3:0.Ve 35.min se Špidla dočkal a završil svůj hattrick, když z blízka překonal valtinovského gólmana – 4:0.
Druhý poločas byl trapným představením bez zájmu a snahy předvést cokoliv, co by potěšilo přítomné diváky.Naše hra neměla s fotbalem nic společného, a tak za zmínku stojí pouze akce, které upravily konečné skóre.Nejprve hosté z ojedinělé akce v 60.min snížili – 4:1.Tečku za nepovedeným zápasem udělal v 85.min Tom, jež si naběhl na centr Járy a hlavou zvýšil na 5:1.
Je nutné, abychom co nejrychleji zapomněli na nedělní výkon a vrátili se k naší hře.Proč se nepokusit hned v příštím zápase zaskočit sebevědomé Vratislavice….

Branky: Špidla 3 (11.,16.,35.min), Jára (25.min), Tom(85.min)

Sestava: Šindy – Fiky, Kotu, Ďury, Tom – Jára, Špidla, Matěj, Domíno – Bíba, Hans(30.Michal)

FK Stráž - AFK Nové Město p.Smrkem 4 : 1 (2:0)

Vytvořeno 17.04.2012 12:34:54 | Poslední změna 07.11.2012 12:02:04
V neděli 15.4. jsme doma sehráli zápas 3.jarního kola proti mužstvu z N.Města pod Smrkem.Zápas jsme herně ovládli a zaslouženě zvítězili 4:1.
Od 1.minuty jsme se do soupeře zakousli a neustále dobývali jeho zhuštěnou obranu.Po pěkných kombinacích jsme si vytvářeli šance, ale při zakončení vždy chybělo kousek štěstí nebo více klidu na kopačkách.Soupeře jsme dobrou hrou v obraně nepouštěli na dostřel naší branky.Výjmkou byly 2 šance, při nichž se v brance blýskl Šindy.Našich šancí stále přibývalo.Odměnou za aktivitu a trpělivou útočnou hru byly 2 branky v závěru 1.poločasu.Nejprve se ve 42.min postavil k trestňáku z 30m Ďury a netradičně technickou střelou zaskočil hostujícího gólmana – 1:0.O dvě minuty později ve 44.min našel Bíba pěknou přihrávkou mezi obránci nabíhajícího Járu a ten zvýšil skóre – 2:0.Ve 45.min po centru ze strany ještě Michal nastřelil tyč!
Do 2.poločasu jsme nastoupili opět aktivně a hned ve 48.min po rychle rozehraném autovém vhazování se ocitl sám před gólmanem Špidla a nedal mu šanci – 3:0.Když pak ještě v 61.min zblízka ranou pod břevno zvýšil Jára na 4:0, strhla se na hřišti oboustranná ofenzivní podívaná.Obě mužstva upustila defenzivní stavidla a šance přibývaly na obou stranách.My jsme stále lépe kombinovali, hosté se svým jednoduchým nakopáváním snažili alespoň o čestný úspěch.To se jim nakonec v 79.min podařilo, na zvrat ve výsledku zápasu už však neměli.
V povedeném zápase nakonec zaslouženě vyhrála naše kvalita, a tak se nabízí jednoduchá otázka, na kterou snad nebude těžká odpověď: “Zopakujeme kvalitní výkon v neděli doma proti Velkému Valtinovu?“ ;-)

Branky: Jára 2 (44. a 61.), Ďury (42.), Špidla (48.)

Sestava: Šindy - Fiky, Kotu, Ďury, Tom - Jára, Špidla, Matěj, Domíno - Bíba(70.Furmi), Michal

TJ Slavoj Dubá - FK Stráž 2 : 3 (2:1)

Vytvořeno 11.04.2012 10:47:16 | Poslední změna 07.11.2012 12:01:17
Další mistrovský zápas jsme sehráli v neděli 8.4.2012 na hřišti Slavoje Dubá.Po dramatickém průběhu zápasu, kdy stejně jako skóre se měnily i klimatické podmínky, jsme si odvezli 3 šťastné body.
Zápas jsme za slunečného počasí na suchém pažitu začali aktivně a už v 10.min jsme se ujali vedení.To když Bíba svým prudkým centrem ze strany vápna našel před brankou domácích Matěje, ten si míč v klidu zpracoval a svým prvním gólem v dorosteneckém dresu otevřel skóre zápasu – 0:1.Vstřelená branka nás příliš uklidnila a nepochopitelně jsme polevili.Začalo přibývat nepřesností v rozehrávce, dopouštěli jsme se mnoha chyb v obraně a domácí se dostali do hry.Celý zbytek poločasu byli lepším týmem a Šindelka v bráně musel čarovat, abychom udrželi nadějný poločasový výsledek.Z mnoha šancí domácích, se ujaly naštěstí pouze dvě, a tak poločasové skóre 2:1 bylo více než shovívavé.Navíc Šindy zneškodnil ve 25.min penaltu domácích!Jedinou, ale velice chabou výmluvou pro náš ostudný výkon byla „chumelenice“, která se spustila od 15.minuty nad stadionem.Během chvilky napadlo na trávník několik cm sněhu a fotbal tím pádem trpěl.
Do 2.poločasu jsme nastoupili s cílem zjednodušit na těžkém terénu rozehrávku, zápas odjezdit po zadku a pokusit se výsledek otočit.Zvýšeným nasazením a důrazem v soubojích jsme ovládli celý 2.poločas.Byli jsme aktivnější, ale v šancích, jež jsme si vypracovali, jsme se stále nemohli prosadit.Naděje svitla v 75.min, kdy nám rozhodčí po nevinném zákroku domácího gólmana „daroval“ penaltu, s kterou si bezpečně poradil Bíba – 2:2.V tu dobu už bylo hřiště opět bez sněhu a my se začali pokoušet o kombinační fotbal.V 81.min jsme rozehrávali rohový kop.Na centr Špidly si naběhl Bíba a hlavou otočil skóre v náš prospěch -2:3.Zbytek zápasu už jsme si zkušeně pohlídali.
Šťastný zápas jsme nakonec zvládli díky zlepšení ve 2.půli.Nad výkonem z 1.poločasu však zůstává rozum stát….

Branky: Bíba (75. z penalty a 81.), Matěj (10.)

Sestava: Šindelka – Fiky, Kotu, Ďury, Tom – Jára, Špidla, Matěj, Domíno – Bíba ,