2010/2011

3.MÍSTO V KP STARŠÍCH ŽÁKŮ LIBERECKÉHO KRAJE!

FK Stráž - Sokol Ruprechtice 1 : 2 (1:0)

Vytvořeno 11.06.2011 22:25:34 | Poslední změna 07.11.2012 11:45:17
Poslední zápas sezóny s týmem Ruprechtic se po dohodě odehrál na našem stadionu ve čtvrtek 9.6., tedy den po náročném zápase v Turnově.Tentokrát bez Kotíka a Vojty a v sestavě s třemi mladšími žáky, kteří hráli už 3.zápas během dvou dnů.Navíc k nám přijel kvalitní a těžký soupeř.Měli jsme tedy před domácími diváky nečekanou možnost reparátu za poslední domácí prohru s VTJ Rapid Liberec.To se nám však herně ani výsledkově nepodařilo a zaslouženě jsme prohráli 1:2.Omluvou snad může být únava z těžkého zápasu v Turnově nebo pocit uspokojení, že „už o nic nejde“.Dobře bránící soupeř nám toho v zápase dopředu moc nedovolil, naopak hrozil nebezpečnými útoky, kdy se často musel předvést Vašek.Zejména při tutovce ze samostatného úniku útočníka soupeře ve 23.min, kterou lapil včasným vyběhnutím.Vzápětí kryl nebezpečnou hlavičku po trestném kopu z hranice vápna.Přesto jsme po 1.poločase vedli.Domínovi se zřejmě zalíbila spolupráce s Kubou v Turnově, a tak si ji ve 35.min zopakovali.Domča se skvěle uvolnil na hranici vápna a nabídl přihrávku před branku Kubovi, jež otevřel skóre – 1:0.
Z přestávky jsme si na hřiště asi donesli pocit, že se utkání jen dohraje za tohoto stavu.Zkušený tým Ruprechtic nám tuto myšlenku vyhnal z hlavy hned během prvních 10 minut.Nejprve ve 37.min po centru ze strany hlavou hosté vyrovnali – 1:1.Vzápětí ve 44.min po střele z 20 metrů míč před Vaškem nešťastně odskočil a skončil v naší brance.Průběh zápasu velice nápadně připomínal utkání se stejným soupeřem na podzim, kdy jsme také vedli, ale během 10 minut soupeř skóre otočil.Na podzim nám v poslední minutě zachránil remízu z penalty Špidla….tentokrát už na vyrovnání nebyla kvalita a nezbyly síly.Pokusili jsme se sice ještě soupeře chvíli zmáčknout, ale bez gólového efektu.Soupeř hrál vzadu výborně a naše útočné akce byly křečovité a bez nápadu.
Pozápasové překvápko s dortem a stejnobarevnými tričky lehce přebilo smutek z porážky a přistihlo spokojeného a dojatého trenéra v rozpacích.Vždyť 3.místem v přeboru jsme přepsali klubovou historii a ve velké konkurenci silných týmů jsme zviditelnili náš malý klub z Podralska.Rádi si euforii z třetího místa ještě připomeneme při rozlučkové akci v Liberci a také příští neděli při zápase „áčka"....

FKP Turnov - FK Stráž 0 : 3 (0:0)

Vytvořeno 11.06.2011 22:20:00 | Poslední změna 07.11.2012 11:44:25
V předposledním kole soutěže jsme vyhověli soupeři z Turnova a předehrávali jsme zápas ve středu 8.6.Situace se nečekaně lehce zkomplikovala, když nás vzápětí požádalo družstvo Ruprechtic o přeložení utkání…Výsledkem jednání bylo sehrání 2 mistrovských zápasů během 2 dnů.V obou zápasech bylo ve hře 6 bodů z nichž 3 nám stačily k úplnému potvrzení odvážného předsezónního cíle, a to umístění do 3.místa v tabulce krajského přeboru.Vzhledem ke kvalitě Ruprechtic jsme veškerou pozornost vrhli na těžkého, ale relativně hratelnějšího soupeře z Turnova.Kádr jsme pro tento zápas ještě doplnili o „libereckého“ Kotíka.
V prvním poločase jsme důležitost zápasu zřejmě lehce podcenili a nechali domácí hrát.Byli jsme pasivní a bez pohybu.Domácí situace naštěstí nevyužili a z herní převahy vytěžili pouze několik pološancí a jednu tutovku, s nimiž si však Venca v bráně hravě poradil.
Po mírné přestávkové bouřce nad stadionem i v naší kabině se ve 2.poločase odehrávalo na hřišti představení, které jsme už režírovali my.Diktovali jsme tempo hry, soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si šance.V 52.min vyzval Sanchez Domína přihrávkou za obranu, a ten při samostatném úniku proti domácímu brankáři chytře našel lépe postaveného Kubu, jež otevřel skóre – 0:1.V 59.min při podobné akci našel Špidla skvělou přihrávkou mezi obránci opět nabíhajícího Domína a ten sám proti brankáři nezaváhal – 0:2.V 65.min jsme skóre ještě vylepšili, to když si Jára pohrál s dvěma obránci a před brankou hledal nabíhajícího Sancheze.Ten si však zřejmě vzpomněl na své fotbalové začátky ve Vrchlabí a míč minul ;-) Za ním naštěstí nabíhal Domíno a zvýšil na konečných 0:3.
Pochvala všem za výborný 2.poločas, kdy jsme za hustého deště na těžkém terénu soupeře přehráli a třemi body vylepšili loňskou 4.příčku na letošní skvělé 3.místo v přeboru kraje. Zřejmě i trochu zafungovala poločasová motivační nabídka p.Košťála v podobě pozápasové klobásy a Coca-Coly.U jejich placení už u Košťálů tolik veselo nebylo ;-), ale po vítězství chutnaly všem znamenitě.

Hrádek nad Nisou - FK Stráž 3 : 3 (3:2)

Vytvořeno 06.06.2011 13:05:21 | Poslední změna 07.11.2012 11:43:40
K utkání 24.kola KP žáků jsme odjeli na přírodní pažit do Hrádku nad Nisou.Ve výborném zápase, v kterém se hrál oboustranně pohledný, útočný a otevřený fotbal, byli za konečnou remízu určitě šťastnější domácí.
Zápas jsme už tradičně začali několika chybami v obraně a hned v 5.min jsme inkasovali po samostatné akci domácího útočníka - 1:0.My jsme odpověděli hned v 10.min, kdy se probíjel do vápna Jára, byl faulován a následnou penaltu proměnil Špidla - 1:1.V 18.min jsme špatně pokryli rohový kop domácích a skóre se opět měnilo - 2:1.V této fázi utkání se šance střídaly na obou stranách.Ve 25.min opět po nedorozmění v naší obraně zvýšili domácí na 3:1.Poslední slovo v 1.poločase jsme však měli my.Ve 35.min využil důrazný Jára zaváhání domácího brankáře, byl faulován a opět se kopala penalta, při které Špidla s klidem snížil - 3:2.
Ve 2. poločase hrálo fotbal už jen jedno mužstvo.Domácí se po většinu druhé půle bránili.Ovládli jsme hru a dostávali se do šancí. Obrana domácích však dlouho odolávala.V tutovkách postupně selhali Domíno,Michal,Jára,Špidla a další.V 57.min jsme byli zaslouženě za naši aktivitu odměněni.To když při rozehraném přímém kopu Špidla posunul míč Járovi a ten zasočil vyběhnuvšího gólmana - 3:3.Potom se strhla oboustranná snaha o tříbodové rozuzlení.Fotbal nahoru-dolů bavil diváky.Gól už ale nepadl, a tak konečná remíza 3:3 asi odpovídá průběhu celého zápasu.I když nutno uznat, že ve většině zápasu jsme byli lepším a kombinačně zdatnějším mužstvem.Fotbal se však hraje na góly a na ty se na jaře moc nadřeme.Stále čekáme na zápas, kdy "to tam bude padat", tak snad ve středu v Turnově. ;-)

FK Stráž - VTJ Rapid Liberec 0 : 1 (0:1)

Vytvořeno 31.05.2011 09:52:58 | Poslední změna 07.11.2012 11:42:39
Ve 23.kole soutěže jsme se rozloučili s domácími diváky v zápase proti VTJ Rapid.Smolný zápas s průměrným soupeřem jsme výsledkově nezvládli.I přes solidní výkon jsme prohráli 0:1.
Soupeř k nám přijel, stejně jako ostatní mužstva na jaře před ním, s taktikou destrukce hry, tuhým betonem až v 9 bránících hráčích a pokusem o brejky.Tentokrát na nás tato taktika stačila, navíc naši střelci měli v tomto zápase nabito slepými náboji.Zápas jsme začali špatně. Hned v 1.min po skrumáži ve vápně se míč odrazil k soupeři a ten otevřel skóre - 0:1.Následně soupeř zahrozil ještě po rohovém kopu střelou z vápna.To však byla veškerá nebezpečná aktivita hostů ve zbytku celého zápasu.Od 5.minuty se hrálo pouze na jednu branku.Hráli jsme pěkný kombinační fotbal, jehož výsledkem však, i přes dobře bránícího soupeře, byl festival zahozených vyložených šancí.Ve 2.poločase jsme ještě vystupňovali tempo a díky tomu stále přibývalo tutovek.Hráči soupeře postupně odcházeli fyzicky, ale jejich branka byla jakoby zakletá.Za zmínku stojí hlavně samostatné nájezdy na gólmana v podání Járy a Domína(3x), tutovka Sancheze a mnoho dalších.Postupem času se na naše kopačky začala vkrádat nervozita a křeč z přemíry snahy, a tak jsme si museli tentokrát vypít kalich hořkosti až do samého dna.
Nesmíme však klesat na mysli, do konce soutěže zbývají ještě stále 3 kola.Přestože odehrajeme zbylá utkání na hřištích soupeře, ve hře je celých 9 bodů a rozhodně se o ně musíme poprat.Navíc nastoupíme proti mužstvům, která hrají skutečný otevřený fotbal, a to by nám mělo vyhovovat.Nezbývá tedy než zastavit výsledkový propad a bodově vyloupit stadiony v Hrádku, Turnově a Ruprechticích. ;-)

SK Hlavice - FK Stráž 2 : 2 (2:0)

Vytvořeno 23.05.2011 22:10:03 | Poslední změna 07.11.2012 11:41:51
V neděli 22.5. jsme zajížděli k dalšímu zápasu na umělku do Doubí, kde hraje své domácí zápasy SK Hlavice.Po otřesném výkonu v 1.poločase jsme výrazně zlepšenou hrou ve 2.půli zachránili alespoň remízu 2:2.
Byl to zápas dvou zcela odlišných poločasů.V prvním dějství jsme byli nedůrazní, chybovali jsme v rozehrávce, nedokázali jsme si přihrát dvě přesné přihrávky za sebou.A tak nefotbalový soupeř svojí "nakopávanou" pokojně trestal naši naivitu.Nejprve ve 2.min po samostatné akci otevřel skóre - 1:0.Ve 21.min jsme opět chybovali v obraně a domácí zvýšili na 2:0.Za celý první poločas jsme téměř neohrozili domácí branku, a tak jsme si měli o přestávce v kabině co vysvětlovat.
Do 2.poločasu nastoupilo ve strážských dresech úplně jiné mužstvo.Přidali jsme na tempu, zpřesnili přihrávky a roztočili domácím náš ofenzivní kolotoč.Už ve 40.min Domíno sám proti gólmanovi nezaváhal - 2:1.Šance přicházely jako na běžícím pásu, ale nedokázali jsme proměnit ani ty nejtutovější.V 60.min jsme přece jen byli odměněni za aktivní hru vyrovnávacím gólem Domína - 2:2.Dál jsme pokračovali v drtivém tlaku a snažili se strhnout výhru na svoji stranu.To už se, bohužel, i přes další vyložené šance nepodařilo.Výsledná remíza se slabým soupeřem je velkým zklamáním.Nutno však dodat, že zlepšená hra ve 2.půli je pozitivním příslibem před příštím zápasem.Do Stráže totiž přijede mužstvo VTJ Rapid, jež nás na podzim přistihlo v nedbalkách a přerušilo naši sympatickou sérii bez prohry.Podobná série se totiž rýsuje i na jaře, tak snad neskončí se stejným soupeřem už příští neděli. ;-)

FK Stráž - Jiskra Mšeno 9 : 2 (3:1)

Vytvořeno 23.05.2011 21:30:28 | Poslední změna 07.11.2012 11:40:56
Ve 21.kole soutěže k nám zavítal soupeř z úplného dna tabulky.Po jednoznačném průběhu jsme si připsali 3 body za jasné vítězství.Soupeři jsme nadělili na cestu domů 9 branek, které padly v exhibičním tempu po pěkných akcích, kterým se na stadionu vydatně tleskalo.Střelecké kopačky si obul především Domíno, jež vsítil 4 branky.Svůj druhý jarní hattrick zaznamenal Jára.Po jedné brance vstřelil útočně naladěný Tomáš a mlaďas Fiky, jež svým chytrým a vyčůraným lobem připomněl nejlepší časy svého táty v A-mužstvu.Inkasované branky vyplynuly z místy živelné, ale sympatické snahy všech hráčů o ofenzivní hru.V tomto zápase se však nad bezhlavým a nezajištěným útočením dají přimhouřit oči.
Kaňkou zápasu je přístup některých marodů, jež se bez omluvy k zápasu nedostavili.Museli jsme tak zápas odehrát pouze v 11 hráčích.Jedenáctým byl navíc přípravkový Berťas, jež se urostlých hráčů soupeře nebál a podal statečný výkon.Škoda jeho neproměněné penalty.Mohl si tak do svého fotbalového deníčku zapsat hezkou vzpomínku okořeněnou vstřeleným gólem.
Tento zápas jsme si opravdu užili, ale na hřišti Hlavice v příštím zápase budeme muset zapojit více mozkovnu.S podobným stylem bychom jistě neuspěli.

TJ Doksy - FK Stráž 2 : 2 (2:2)

Vytvořeno 10.05.2011 12:43:40 | Poslední změna 07.11.2012 11:40:08
V neděli 8.5. jsme sehráli další mistrovský zápas na půdě TJ Doksy.Zápas jsme sice herně ovládli, ale tentokrát jsme si vylámali zuby na tuhé dokské obraně a se soupeřem jsme pouze remizovali 2:2.
Utkání jsme začali excelentně a při prvních dvou gólech jsme opět listovali v učebnici fotbalu.Nejprve ve 2.min našel Matěj skvělou přihrávkou mezi obránce nabíhajícího Domína, jež z první vracel míč před branku a tam už Kuba nezaváhal a zavěsil - 0:1.Už
v 5.min jsme se radovali podruhé.Situace se téměř opakovala a míč putoval po ose Špidla-Domíno-Sanchez a na konci střelec zápasu Kuba - 0:2.V této fázi zápasu jsme hráli v pohodě, drželi míč na kopačkách a nepouštěli soupeře za půlku.Potom přišla 20.min a v ní ojedinělá, ale pohledná akce 2 útočníků domácích proti našim 6 bránícím hráčům a nepochopitelně se míč vlnil v naší síti - 1:2.Domácí ucítili šanci a osmělovali se stále více k brejkovým akcím.Při jedné z nich ve 30.min jsme si dali vlastní gól - 2:2.
Druhý poločas byl kopií prvního.My jsme hráli fotbal, drželi jsme míč na kopačkách a dostávali se do šancí, bohužel bez gólového efektu.Soupeř jen zoufale bránil, nakopával dlouhé míče a vyrážel k brejkům, ale nijak nebezpečně.Tentokrát však soupeřova obrana náš tlak vydržela.Možná i díky pocitu uspokojení z předchozích zápasů, menšímu pohybu a malém "hladu po vítězství".Doufám, že to nebude trvalý jev a už v neděli si spravíme chuť s podobně bránícím soupeřem ze Mšena. ;-)

FK Stráž - FK Velké Hamry 4:0 (2:0)

Vytvořeno 02.05.2011 12:29:36 | Poslední změna 07.11.2012 11:39:16
V dalším mistrovském zápase jsme ve sváteční neděli 1.května doma přivítali celek Velkých Hamrů, tedy celek u kterého budí vzpomínka na podzimní zápas lehký úsměv na rtech za jejich trapné představení s konfrontací a zoufalstvím z vlastní neschopnosti.
V zápase jsme odvedli dobrý výkon, celý zápas se hrálo na jednu branku.Soupeř vystřelil jedinkrát mezi tyče, a tak 3 body zůstaly spravedlivě ve Stráži.
Hosté k nám přijeli s velkým respektem a zkusili na nás taktiku tuhého hamerského betonu s nakopáváním míčů na dva šikovné a rychlé útočníky.Tento způsob hry je u tohoto soupeře dobře znám a lehce čitelný, proto nás nemohl překvapit.Soupeřovy přihrávky jsme narušovali napadáním už v zárodku, a ty, které prošly přes zálohu, s lehkostí a nadhledem sbíral Tomáš s Domínem.Chtělo to tedy jediné, vstřelit rychlý gól a nabourat soupeřovy plány hned na začátku.To se naštěstí povedlo v 8.min, kdy Špidla oslovil Járu krásnou křížnou přihrávkou za obranu a ten nezaváhal - 1:0.Gól přinesl klid na kopačky a pokračovali jsme v dobývání soupeřovy obrany.To nám však dělalo velké problémy díky její pevnosti, ale také díky vlastním nepřesnostem a malému důrazu v zakončení.Na 2.gól jsme čekali až do 32.min, kdy Špidla s Járou na své fotbalové klávesnici zmáčkli Ctrl C, poté Ctrl V a jednoduše zkopírovali akci z prvního gólu - 2:0.
Druhý poločas byl z naší strany přesnější a pohlednější.Lépe jsme kombinovali a dostávali se do mnoha jasných šancí.Ve 45.min vnikl Špidla do vápna a dotřetice svou přihrávkou vyzval Járu do zakončení.Ten dovršil svůj hattrick a zvýšil na 3:0.Soupeř se v těchto chvílích dostával za půlku pouze z výkopu brankáře. V 52.min se dostal na hranici vápna ke skákavému míči opět Špidla a odměnil se za svůj skvělý výkon střelou "pod víko" - 4:0.Potlesk spokojených diváků byl pro všechny hráče sladkou odměnou za předvedený výkon.
V nových dresech zatím excelujeme.Za týden jedeme k dalšímu okresnímu derby, tentokrát do Doks, pokusit se potvrdit jarní formu a dovézt si od tradičního rivala 3 body.
Určitě na to máme! ;-)

FC Nový Bor - FK Stráž p.R. 1 : 4 (0:2)

Vytvořeno 26.04.2011 15:52:40 | Poslední změna 07.11.2012 11:38:25
K dalšímu mistráku jsme se vydali k okresnímu derby na horkou půdu do Nového Boru.
Cílem bylo navázat na fotbalový koncert z minulého týdne a bodově vyloupit věčného rivala.To se nám po výborném výkonu především ve 2.poločase podařilo, a tak jsme si na cestu vykoledovali 3 cenné a zasloužené velikonoční body.
Zápas jsme však začali nepochopitelně vlažně a nechali domácí hrát.Ti se během prvních 10 minut dostali do několika šancí.Domácí útočníci naštěstí neměli zrovna svůj den, navíc my jsme měli v brance výborného Vaška.Ten se blýskl především v 6.minutě, kdy zlikvidoval 100% tutovku domácích.My jsme zahrozili z ojedinělé akce
v 10.min a hned gólově.Jára se na hranici vápna otočil kolem 2 obránců a nekompromisně zavěsil – 0:1.Viditelně jsme tím domácí zaskočili a vyrovnali hru.Když se navíc po nedorozumění v obraně ve 21.min prosadil Sanchez a zvýšil na 0:2, domácí fotbalově „odešli“ .Ve zbytku 1. poločasu jsme dohrávali v klidu a ještě několikrát nebezpečně zahrozili.
V přestávce jsme zapracovali na některých nedostatcích a do 2.poločasu nastoupili aktivně.Domácí vsadili vše na útok, otevřeli okénka v obraně, a to byla voda na náš mlýn.Skvělá obrana totiž pracovala bezchybně a ze zálohy chodily do útoku lahůdkové přihrávky, z nichž jsme se dostávali do gólovek jako na běžícím pásu.Nejprve zahodil 2 za sebou Jára, ale ve 45.min se už skóre měnilo.To když se ve 2.zápase za sebou prosadil Vojta - 0:3.Neuběhlo ani 5 minut, když si Jára spravil chuť a podél vyběhnuvšího gólmana zvýšil na 0:4.Na branku domácích se valil jeden útok za druhým, ale další šance jsme už neproměnili.Škoda je především té z 57.min, kdy Vojta před prázdnou brankou předvedl svůj taneční krok kankánu z pařížského Moulin-Rouge a minul míč. :-)
Domácí ještě kosmeticky upravili výsledek v 60.min z penalty na konečných 1:4.
Vyplácení pozápasových prémií za vítězství pak způsobilo silný vítr v trenérské peněžence ;-)
V neděli nás čekají doma Velké Hamry, tedy soupeř, kterému máme co vracet.Nejlepším způsobem by bylo potvrdit 3 dovezené body z N.Boru a soupeře doma fotbalově „přejet“! ;-)

FK Stráž p.R. - Sokol Stráž n.Nisou 5:0 (1:0)

Vytvořeno 17.04.2011 21:06:26 | Poslední změna 07.11.2012 11:37:25
V 17.kole KP žáků jsme se v neděli 17.4. utkali s týmem ze dna tabulky Sokolem Stráž nad Nisou.V zápase hraném téměř na jednu branku jsme si do tabulky připsali 3 body za jasné vítězství.
V 1.půli jsme soupeře přišpendlili před branku a aktivní hrou si postupně vypracovali šance.Jejich zakončení však vázlo.Uklidňující branku dal až ve 21.min Sanchez po samostatné akci, když využil chyby obrany hostí - 1:0.
Ve 2.poločase jsme nabídli všem přítomným divákům skvělý týmový výkon, který začínal bezchybnou hrou obrany, přes napaditou hru zálohy a končil aktivní hrou útočníků.Naše hra lahodila oku a připomínala dokonalou výuku moderního fotbalu s hrou po křídlech, v pohybu, plnou pohledných kombinací a krásných branek.
Nejprve se v 36.min prosadil ve vápně Vojta a svým 1.gólem ve strážském dresu zvýšil
na 2:0.Ve 40.min zvýšil Jára po pěkné kombinaci a přihrávce Kubína na 3:0.Další asistenci si Kuba připsal i u branky Domínika na 4:0.Skóre uzavřel dirigent dnešního koncertu Špidla svoji nechytatelnou bombou z 16 metrů - 5:0.Kromě branek jsme si vypracovali množství dalších šancí, které už zůstaly nevyužity.
Do dalšího mistráku zbývá týden, tak doufám, že předvedený výkon a přístup k zápasu za tu dobu nezapomeneme a navážeme na něj v neděli v okresním derby s Novým Borem.Nebylo by na škodu potvrdit třemi body 2.místo mezi týmy z českolipského okresu. ;-)