FK Stráž - TJ Sokol Ruprechtice 2 : 1 (2:1)

Vytvořeno 16.04.2018 08:18:52 | Poslední změna 16.04.2018 10:40:25
Naše jarní vítězná série pokračuje! S kvalitním týmem z Ruprechtic jsme sehráli slušnou partii.Po herně výborném prvním poločase a příkladně týmově odbojované druhé půli jsme po dvou zásazích střelecky disponovaného Věchta zaknihovali už čtvrtou jarní výhru.
Ve Stráži se hrál kvalitní zápas.V úvodu se oba týmy oťukávaly.Hosté zalezli a my jsme marně hledali cestu k jejich brance.Z přílišného respektu k soupeři to po zemi moc nešlo, a tak jsme se zkoušeli prosadit nakopávanými míči.Při jednom z nich v 19.min prodlužil hlavou Hanoušek centr Mitáče, a na zadní tyči doklepával míč do hostující branky Věchet -1:0.Úvodní branka přinesla na naše kopačky potřebný klid.Kombinační hrou jsme hosty začali přehrávat, a ti přestali stíhat.Na jejich branku se valil jeden ůtok za druhým a místy drtivá převaha přinášela gólové šance.Především výkon agilního Košťála měl vysoké parametry a jeho spolupráce s Hanouškem na pravé straně hřiště znamenala pro hosty trvalé nebezpečí.Obrovské šance jsme však trestuhodně pálili.Cerman ve 22.min zblízka pálil nad.Vzápětí přestřelil v gólové pozici Špivák.Po sérii rohových kopů hlavičkoval ve slibných pozicích dvakrát Mitáč těsně mimo branku.Ve 25.min jsme po jedné z mnoha akcí hosty na několik minut zavřeli do vápna a během chvíle se ocitli v několika obrovských šancích, ale naše střely s vypětím všech sil stačili ruprechtičtí zblokovat anebo je likvidoval výborný Vavřich.Ve 30.min se hosté poprvé, a v první půli také naposledy, dostali před naši branku.Bohužel se hned prosadil povedenou ranou z 20 metrů Antoš – 1:1. Inkasovaná branka však neznamenala žádnou změnu v naší hře.Pokračovali jsme dál aktivně, a to se také vyplatilo. Ve 35.min Cerman vyslal do sóla od půlky hřiště Věchta, a ten potvrdil pověst chladnokrevného zabijáka.S velkým přehledem si položil Vavřicha a do prázdné branky nám vrátil vedení – 2:1. Ve 41.min se ve vápně obtočil kolem obránce Věchet a levačkou trefil tyčku hostující branky! Průběh prvního poločasu a naše pojetí totálnho fotbalu zcela dokumentovala 44.minuta, když se poněkolikáté prosmýkl ze strany do vápna pravý obránce Košťál a na penaltě v gólové pozici vysoko nad branku pálil levý obránce Poláček!
Ve druhé půli hosté přidali a hra se vyrovnala.My jsme poctivě bránili a vyráželi k brejkům.Z průběhu hry vyplynulo několik standartních situací a náznaků šancí pro hosty.Naše defenziva, včetně jistých zákroků Krásného, však úspěšně odolávala.Naše šance při útočných výpadech končily v rukavicích Vavřicha anebo mimo branku.Za zmínku stojí především gólová střela na zadní tyč v podání Věchta, ale tu bravurně Vavřich zlikvidoval.V samotném závěru jsme měli štěstí, když po jednom z rohů vznikla v našem vápně pořádná mela a na brankové čáře zastoupil Krásného Šindelář.

Branky: 19. a 35. Věchet – 30. Antoš

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Šindelář, Poláček – Hanoušek(81. Moravčík), Roll, Špivák, Sedláček(87.Biedermann) – Věchet, Cerman