FK Stráž - FK Mšeno B 4 : 4 (0:4)

Vytvořeno 10.11.2017 15:09:35 | Poslední změna 10.11.2017 15:14:19
V posledním zápase podzimní části jsme se štěstím, ale zaslouženě vydolovali bod za remízu 4:4 s ambiciózním týmem ze Mšena, když jsme dokázali srovnat hrozivé poločasové skóre 0:4!
Hosté ze Mšena k nám přijeli s jasnou taktikou pozorné obrany a vyrážením k brejkům.Úvod zápasu byl v naší režii a do soupeře jsme se pustili zostra. Po pěkných kombinacích jsme se dostávali do šancí, ale bez gólového efektu.Hlavička Rolla v 6.min po rohovém kopu si o gól říkala a jen těsně minula břevno.Ve 12.min se po vydařené kombinaci ocitl sám před brankářem Hanoušek, ale z úhlu v gólové pozici mířil pouze do boční sítě! Ve 14.min se hosté vymanili z našeho tlaku a poprvé se dostali před naši branku, bohužel se hned prosadili gólově Švorcem – 0:1. Když tentýž hráč v 17. min zvýšil na 0:2, naše hra dostala výrazné trhliny a pomalu se začala rozpadat. Z herní převahy a aktivity byl mávnutím proutku zmar a nešlo najednou vůbec nic. Hosté tak ve 24. min Šichem a 34.min Švorcem pohodlně přidali další dvě darované branky na hrozivých poločasových 0:4.
Druhá půle byla v našem podání z kategorie snových.Od prvních minut jsme soupeře zmáčkli a pokoušeli se o nemožné.Hrálo se za naší drtivé převahy pouze na branku hostí.Naši spanilou jízdu začal po několika šancích v 63.min Cerman, jež zužitkoval do odkryté branky gólovou přihrávku Sedláčka – 1:4. Vstřelená branka nás ještě více nabudila a hosté se stěží bránili přibývajícím šancím.Časomíra však byla neúprosná a hostující branka stále odolávala. Když však v 78.min po centru Špiváka z trestného kopu snížil Poláček na 2:4, bylo zaděláno na pořádné drama. V 82.min nás přiblížil na dostřel jedié brankyse Mitáč, jež se po dlouhém pasu Moravčíka ocitl za obranou a nedal Potůčkovi šanci – 3:4! Zjednodušili jsme hru a do vápna hostí létal jeden centr za druhým.V 88.min mohl vyrovnat opět Mitáč, ale hlavičkou po dlouhém autu ve vyložené pozici těsně minul branku! V 91.min jsme se zaslouženě dočkali.Sedláček vzal všechno na sebe a po vydařené individuální akci vypustil z 20 metrů nechytatelný projektil pod břevno Potůčkovy branky – 4:4!
I po takovém zápase je však hodnocení našeho podzimního učinkování velice tristní. Po bídné letní přípravě a díky tréninkové morálce některých hráčů se nedalo očekávat nic jiného.Po 13 odehraných kolech se náš fotbalový koráb potácí s 11 body v sestupovém bahně na předposledním místě tabulky.Tady už zvoní alarm nejvyšší pohotovosti! Odpovědnost za tento stav neseme všichni do jednoho.Pokud si každý hráč v zimní pauze neuvědomí, co je ve hře a každý něco pro zlepšení neudělá, nedopadne to s námi dobře. Odrazovým můstkem před jarními záchranářskými boji budou pro všechny průběžně plněné individuální plány a zodpovědná zimní příprava včetně plánovaného soustředění(3.3.- 10.3). Ve hře je ještě 39 bodů a nezbývá nám nic jiného, než se o ně pořádně porvat a nedopustit ostudný sestup!!

Branky: 63. Cerman, 78. Poláček, 82. Mitáč, 91. Sedláček - 14., 17., 34. Švorc, 24. Štich

Sestava: Tulis – Šindelář(72. Moravčík R.), Roll ml., Moravčík O., Poláček – Sedláček, Mitáč , Košťál, Špivák, Hanoušek(62.Biedermann), – Cerman, připraven Skalický