FK Cvikov - FK Stráž 0 : 4 (0:3)

Vytvořeno 08.04.2018 15:14:27 | Poslední změna 09.04.2018 12:20:23
Sobotní cvikovské fotbalové menu nabídlo po dohodě obou klubů zápas tzv. „dva v jednom“.Kromě důležitého souboje o mistrovské body se hrálo současně o postup do 3.kola poháru LKFS.V netradičně pohárově okořeněném „malém derby“ jsme zdaleka nedosáhli naší jarní výkonnostní laťky, přesto z něj bereme 3 zasloužené body a postup za přesvědčivou výhru 0:4.
O průběhu zápasu a stylu, jak se ve Cvikově bojuje o záchranu, vypovídá statistika faulů v poměru 43:7. I přes tvrdé zákroky na hranici, a mnohdy za hranicí, pravidel jsme zápas od začátku kontrolovali.Už ve 3.min vnesl klid do našich řad Cerman, když dotlačil do sítě opakovaný centr po odvráceném rohu Sedláčka – 0:1.Vzápětí nám zatrnulo, když se dostal za naši obranu Kýček, ale Krásný ho včasným vyběhnutím vytlačil ze střeleckého úhlu.To však bylo ze strany domácích na dlouhou dobu dopředu vše.Drželi jsme míč a pokoušeli se najít skulinku v urputné cvikovské defenzivě.Na nerovném terénu jsme však kupili spoustu nepřesností a hledali cestu k domácí brance příliš složitě.Ve 20.min Špivák při centru do pokutového území nastřelil ruku domácího obránce a hlavní arbitr dle pravidel ukázal na penaltový puntík.Penaltu bezpečně proměnil Věchet a naše vedení už bylo dvougólové – 0:2.Po vstřelené brance dál pokračovalo naše neúspěšné a často překombinované dobývání domácí obrany. Z fotbalové nudy v 1.poločase tak stojí za zmínku až 43.minuta, když si na přesný roh Brože ideálně naběhl Věchet a hlavou nedal Machačnému šanci – 0:3.
Ve druhém poločase pokračoval fotbalově málo zajímavý zápas.Byli jsme stále lepším mužstvem, ale vědomi si skóre, které svítilo na světelné tabuli, o kousek jsme polevili.Domácí se tak častěji dostali na naši polovinu, jenže zajímavých situací nepřibývalo ani na jedné straně.Jedním z mála světlých okamžiků druhé půle byl přesný pas Hanouška za obranu domácích v 59.min, na který si naběhl Cerman a při pokusu o kličku byl ve vápně faulován.Kanonýr Věchet odmítl hattrick a přenechal exekuci pokutového kopu Špivákovi.Ten s přehledem poslal Machačného na druhou stranu a zvýšil naše vedení – 0:4.V 75.min Machačný bravurně nadvakrát likvidoval střelecké pokusy Věchta s Rollem z bezprostřední blízkosti.Na druhé straně Krásný v závěru vytlačil nad branku dva nebezpečné centry směřující na zadní tyč naší branky.
Ze Cvikova si tak po průměrném výkonu vezeme povinné 3 body a postup do 3.kola Poháru LKFS.Třetí jarní výhra v řadě nás na chvíli vynesla z bezprostřední sestupové hrozby.Díky jisté defenzivě svítí navíc sympatická nula v kolonce obdržených branek, kterou se nám podařilo udržet teprve podruhé v sezóně.Na kvalitní defenzivu a poctivou týmovou práci bude nutné navázat v příštím zápase s rozjetými Ruprechticemi a na domácím pažitu předvést našim divákům, že naše jarní zlepšené výkony nejsou dílem náhody.

Branky: 20.(p) a 43. Věchet, 3. Cerman, 59.Špivák(p)

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Roll, Poláček – Sedláček(64.Biedermann), Špivák, Hanoušek(69.Moravčík R.), Brož – Cerman, Věchet