PÁ - 18:00 - tráva
SO - 17:00 - Stráž - Rynoltice, mistr.utkání 1.A třídy

FK Stráž - TJ Sokol Ruprechtice 2 : 1 (2:1)

Vytvořeno 16.04.2018 08:18:52 | Poslední změna 16.04.2018 10:40:25
Naše jarní vítězná série pokračuje! S kvalitním týmem z Ruprechtic jsme sehráli slušnou partii.Po herně výborném prvním poločase a příkladně týmově odbojované druhé půli jsme po dvou zásazích střelecky disponovaného Věchta zaknihovali už čtvrtou jarní výhru.
Ve Stráži se hrál kvalitní zápas.V úvodu se oba týmy oťukávaly.Hosté zalezli a my jsme marně hledali cestu k jejich brance.Z přílišného respektu k soupeři to po zemi moc nešlo, a tak jsme se zkoušeli prosadit nakopávanými míči.Při jednom z nich v 19.min prodlužil hlavou Hanoušek centr Mitáče, a na zadní tyči doklepával míč do hostující branky Věchet -1:0.Úvodní branka přinesla na naše kopačky potřebný klid.Kombinační hrou jsme hosty začali přehrávat, a ti přestali stíhat.Na jejich branku se valil jeden ůtok za druhým a místy drtivá převaha přinášela gólové šance.Především výkon agilního Košťála měl vysoké parametry a jeho spolupráce s Hanouškem na pravé straně hřiště znamenala pro hosty trvalé nebezpečí.Obrovské šance jsme však trestuhodně pálili.Cerman ve 22.min zblízka pálil nad.Vzápětí přestřelil v gólové pozici Špivák.Po sérii rohových kopů hlavičkoval ve slibných pozicích dvakrát Mitáč těsně mimo branku.Ve 25.min jsme po jedné z mnoha akcí hosty na několik minut zavřeli do vápna a během chvíle se ocitli v několika obrovských šancích, ale naše střely s vypětím všech sil stačili ruprechtičtí zblokovat anebo je likvidoval výborný Vavřich.Ve 30.min se hosté poprvé, a v první půli také naposledy, dostali před naši branku.Bohužel se hned prosadil povedenou ranou z 20 metrů Antoš – 1:1. Inkasovaná branka však neznamenala žádnou změnu v naší hře.Pokračovali jsme dál aktivně, a to se také vyplatilo. Ve 35.min Cerman vyslal do sóla od půlky hřiště Věchta, a ten potvrdil pověst chladnokrevného zabijáka.S velkým přehledem si položil Vavřicha a do prázdné branky nám vrátil vedení – 2:1. Ve 41.min se ve vápně obtočil kolem obránce Věchet a levačkou trefil tyčku hostující branky! Průběh prvního poločasu a naše pojetí totálnho fotbalu zcela dokumentovala 44.minuta, když se poněkolikáté prosmýkl ze strany do vápna pravý obránce Košťál a na penaltě v gólové pozici vysoko nad branku pálil levý obránce Poláček!
Ve druhé půli hosté přidali a hra se vyrovnala.My jsme poctivě bránili a vyráželi k brejkům.Z průběhu hry vyplynulo několik standartních situací a náznaků šancí pro hosty.Naše defenziva, včetně jistých zákroků Krásného, však úspěšně odolávala.Naše šance při útočných výpadech končily v rukavicích Vavřicha anebo mimo branku.Za zmínku stojí především gólová střela na zadní tyč v podání Věchta, ale tu bravurně Vavřich zlikvidoval.V samotném závěru jsme měli štěstí, když po jednom z rohů vznikla v našem vápně pořádná mela a na brankové čáře zastoupil Krásného Šindelář.

Branky: 19. a 35. Věchet – 30. Antoš

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Šindelář, Poláček – Hanoušek(81. Moravčík), Roll, Špivák, Sedláček(87.Biedermann) – Věchet, Cerman

FK Cvikov - FK Stráž 0 : 4 (0:3)

Vytvořeno 08.04.2018 15:14:27 | Poslední změna 09.04.2018 12:20:23
Sobotní cvikovské fotbalové menu nabídlo po dohodě obou klubů zápas tzv. „dva v jednom“.Kromě důležitého souboje o mistrovské body se hrálo současně o postup do 3.kola poháru LKFS.V netradičně pohárově okořeněném „malém derby“ jsme zdaleka nedosáhli naší jarní výkonnostní laťky, přesto z něj bereme 3 zasloužené body a postup za přesvědčivou výhru 0:4.
O průběhu zápasu a stylu, jak se ve Cvikově bojuje o záchranu, vypovídá statistika faulů v poměru 43:7. I přes tvrdé zákroky na hranici, a mnohdy za hranicí, pravidel jsme zápas od začátku kontrolovali.Už ve 3.min vnesl klid do našich řad Cerman, když dotlačil do sítě opakovaný centr po odvráceném rohu Sedláčka – 0:1.Vzápětí nám zatrnulo, když se dostal za naši obranu Kýček, ale Krásný ho včasným vyběhnutím vytlačil ze střeleckého úhlu.To však bylo ze strany domácích na dlouhou dobu dopředu vše.Drželi jsme míč a pokoušeli se najít skulinku v urputné cvikovské defenzivě.Na nerovném terénu jsme však kupili spoustu nepřesností a hledali cestu k domácí brance příliš složitě.Ve 20.min Špivák při centru do pokutového území nastřelil ruku domácího obránce a hlavní arbitr dle pravidel ukázal na penaltový puntík.Penaltu bezpečně proměnil Věchet a naše vedení už bylo dvougólové – 0:2.Po vstřelené brance dál pokračovalo naše neúspěšné a často překombinované dobývání domácí obrany. Z fotbalové nudy v 1.poločase tak stojí za zmínku až 43.minuta, když si na přesný roh Brože ideálně naběhl Věchet a hlavou nedal Machačnému šanci – 0:3.
Ve druhém poločase pokračoval fotbalově málo zajímavý zápas.Byli jsme stále lepším mužstvem, ale vědomi si skóre, které svítilo na světelné tabuli, o kousek jsme polevili.Domácí se tak častěji dostali na naši polovinu, jenže zajímavých situací nepřibývalo ani na jedné straně.Jedním z mála světlých okamžiků druhé půle byl přesný pas Hanouška za obranu domácích v 59.min, na který si naběhl Cerman a při pokusu o kličku byl ve vápně faulován.Kanonýr Věchet odmítl hattrick a přenechal exekuci pokutového kopu Špivákovi.Ten s přehledem poslal Machačného na druhou stranu a zvýšil naše vedení – 0:4.V 75.min Machačný bravurně nadvakrát likvidoval střelecké pokusy Věchta s Rollem z bezprostřední blízkosti.Na druhé straně Krásný v závěru vytlačil nad branku dva nebezpečné centry směřující na zadní tyč naší branky.
Ze Cvikova si tak po průměrném výkonu vezeme povinné 3 body a postup do 3.kola Poháru LKFS.Třetí jarní výhra v řadě nás na chvíli vynesla z bezprostřední sestupové hrozby.Díky jisté defenzivě svítí navíc sympatická nula v kolonce obdržených branek, kterou se nám podařilo udržet teprve podruhé v sezóně.Na kvalitní defenzivu a poctivou týmovou práci bude nutné navázat v příštím zápase s rozjetými Ruprechticemi a na domácím pažitu předvést našim divákům, že naše jarní zlepšené výkony nejsou dílem náhody.

Branky: 20.(p) a 43. Věchet, 3. Cerman, 59.Špivák(p)

Sestava: Krásný – Košťál, Mitáč, Roll, Poláček – Sedláček(64.Biedermann), Špivák, Hanoušek(69.Moravčík R.), Brož – Cerman, Věchet